Aktualne cenniki budowlane w 2022 roku

Aktualne cenniki budowlane w 2022 roku

Cenniki budowy domu - sprawdź, ile kosztuje budowa domu w 2022 roku

Jaki będzie koszt budowy domu? Wielu ludzi obecnie zadaje sobie to pytanie. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy ceny materiałów budowlanych oraz surowców, paliw, transportu nie są pewne. W tej kategorii znajdziesz wszystkie informacje oraz cenniki budowy domu jednorodzinnego w ponad 100 miastach w Polsce.

Od czego zacząć budowę domu?

Wybudowanie domu to poważna inwestycja. Decyzji o rozpoczęciu prac nie podejmuje się z dnia na dzień. Najważniejszy jest dokładny projekt domu. Bez niego ciężko rozpocząć prace. Zawiera on informacje na temat m.in. bryły budynku. Obecnie modne są domy jednorodzinne czy domy parterowe. W internecie możesz znaleźć gotowe projekty domów jednorodzinnych. Zawierają one ceny wszystkich etapów od konstrukcji budynku, przez murowanie ścian, aż do konstrukcji dachu czy nawet zagospodarowania ogrodu. Należy pamiętać, że cena budowy domu zmieni się w zależności od tego, z jakiej półki cenowej będą wykorzystane materiały budowlane.

Do obliczenia kosztów budowy domu będzie służył projekt domu. Na jego podstawie możemy przygotować kosztorys. Powinny się w nim znaleźć:

  • koszt konstrukcji budynku - w kosztach budowy domu nie może zabraknąć tego elementu. Uwzględnij fundamenty, ściany działowe, liczbę ścian nośnych, a także to, czy będziesz miał we własnym domu poddasze użytkowe;

  • koszt dachu - kolejne etapy budowy to konstrukcja dachu. Oceń koszt więźby dachowej. Możesz się zdecydować na dach dwuspadowy;

  • koszt okien oraz drzwi - w każdym domu potrzebne są drzwi wejściowe. Możesz potrzebować również bramy garażowej. Cenę podniesie również stolarka okienna;

  • wykończenie - prace wykończeniowe są dość kosztowne. Musisz pamiętać, że wykończenie domu znacznie podniesie koszt za 1m2 w porównaniu do stanu surowego zamkniętego. Zalicza się do tego również wyposażenie domu czy instalacje wewnętrzne.

W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat kosztorysów oraz projektów domów.

Koszt budowy domu - 2022 rok przyniesie zmiany

Koszt budowy domu zależy od wielu czynników - jednym z nich jest powierzchnia użytkowa. Cena podawana jest zwykle za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Stawka zależeć będzie od wybranej technologii. Na całkowity koszt budowy domu składa się nie tylko wybrana konstrukcja budynku, ale również wynagrodzenie firmy budowlanej. Jak będą się prezentować koszty budowy domu w 2022 roku?

Wyróżnia się trzy etapy prac budowlanych. Cena za metr kwadratowy w stanie surowym zamkniętym wynosi ok. 1500-1800 złotych. Stan surowy otwarty to wydatek ok. 2100 złotych. Doprowadzenie mieszkania do stanu deweloperskiego będzie Cię kosztować ok. 3200 złotych za metr kwadratowy. Są to stawki w przypadku domu o prostej bryle oraz przy wykorzystaniu produktów ze średniej półki cenowej.

Średni koszt budowy domu parterowego 100 m2 w technologii murowanej to około 180 tysięcy złotych. Jest to cena za stan surowy zamknięty. Aby doprowadzić budowę do stanu surowego otwartego, trzeba będzie dopłacić ok. 30 tysięcy złotych. Z kolei postawienie domu parterowego 100 m2 w stanie deweloperskim to koszt ponad 340 tysięcy złotych. Ile kosztuje budowa domu 100 m2 z poddaszem? A ile kosztuje budowa domu 100 m2 z poddaszem użytkowym? Wszystko zależy od wymienionych wyżej czynników oraz lokalizacji. W tej kategorii znajdziesz cennik dla 100 różnych miejscowości.

Planując budowę domu o powierzchni do 100 m2 w 2022 roku, musisz wziąć pod uwagę podwyżki cen surowców. W związku z dużym popytem rosną ceny działek, co również wpływa na wzrost kosztów budowy. U nas znajdziesz wszystkie informacje na ten temat. W tej kategorii dostępny jest m.in. koszt projektu domu piętrowego. Marzy Ci się dom parterowy? U nas znajdziesz również cennik takiej budowy. Razem z nami wybudujesz swój własny dom!