Mieszkania na wynajem: Katowice

Znaleziono 198 ogłoszeń Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Wybrane dla Ciebie

Powiadomienia o nowych ofertach
Chcesz otrzymać powiadomienia o nowych ofertach w tej kategorii? Zostaw swój adres e-mail, a my wyślemy Ci powiadomienie o nowych ofertach pasujących do Twoich preferencji.
Powiadom

budynki

Mieszkania na wynajem w Katowicach

Katowice są dziesiątym pod względem liczby ludności i jedenastym pod względem powierzchni miastem w Polsce. Stolica województwa śląskiego jest także głównym ośrodkiem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego - największej takiej jednostki w kraju oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W skład tej drugiej wchodzi 13 gmin oraz 25 miast, np. Częstochowa, Bytom, Gliwice, Tychy itp. Katowice cechuje najbardziej rozwinięty rynek nieruchomości na Śląsku. Pozytywny wizerunek miasta, który z ośrodka przemysłu zmienia się w centrum biznesowe i kulturalne sprawa, że coraz więcej osób szuka mieszkań do kupienia lub wynajęcia w Katowicach. Ożywienie na rynku pracy, zagraniczne inwestycje i firmy przyciągają do stolicy śląska coraz większą liczbę pracowników, którzy napędzają popyt na lokale w tym mieście. Zapotrzebowanie to starają się nadgonić deweloperzy, którzy realizują coraz więcej inwestycji w samych Katowicach jak i okolicach.


Aglomeracja katowicka zajmuje piąte miejsce w Polsce pod względem najwyższego wskaźnika zatrudnienia w biznesie. Rozwój infrastruktury, komunikacji i duża liczba miejsc usługowych czy rozrywkowych sprawiają, że w tym mieście chce osiedlać się coraz więcej osób. Znaczące jest również to, że miasto stawia na rewitalizację zaniedbanych obszarów poprzemysłowych. Przykładem może Strefa Kultury powstała na terenach byłej kopalni “Katowice”. Inwestycja ta okazała się tak popularna, że w sąsiedztwie budowane jest już pierwsze osiedle mieszkaniowe. Liczba nowych mieszkań w Katowicach cały czas rośnie, a wraz z nimi oczekiwania kupujących. Najważniejsze dla nich są wysoki standard lokalu i lokalizacja (w otoczeniu zieleni, ale z dobrym dojazdem). Z kolei mieszkania kupowane pod wynajem nabywane są w punktach cechujących się korzystnym umiejscowieniem względem szkół wyższych czy miejsc biznesowych. Największym zainteresowaniem cieszą się w Katowicach mieszkania dwu- i trzypokojowe.

miasto

Dzielnice w Katowicach

W 1997 roku decyzją Rady Miasta, Katowice podzielone zostały na pięć dzielnic, z których wydzielono 22 jednostki pomocnicze. Są to następujące zespoły dzielnic: śródmiejskich (Śródmieście, Osiedle Paderewskiego-Muchowiec, Koszutka, Bogucice), północnych (Załęże, Osiedle Witosa, Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec-Józefowiec), zachodnich (Załęska Hałda-Brynów, Brynów-Osiedla Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki), wschodnich (Zawodzie, Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec) i południowych (Murcki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Kostuchna, Podlesie).Największy przyrost ludności występuje na osiedlach Podlesie, Kostuchnie i Zarzeczu czyli na południu Katowic. Przyczyną jest więcej nowych inwestycji, które powstają właśnie na obrzeżach miasta. Z kolei największa gęstość zaludnienia obserwowana jest na Osiedlu Tysiąclecia oraz w Śródmieściu.

Nowe mieszkania w Katowicach. Gdzie wynająć najlepiej?

Nowe nieruchomości powstają zarówno w Śródmieściu, jak i w większym oddaleniu od centrum. W zależności od tego, czy zależy nam na dostępie do rozrywek, czy wolimy spokojniejsze i bardziej zielone okolice, możemy szukać nowych mieszkań na wynajem w Śródmieściu lub na południu Katowic. Najwięcej nowych nieruchomości, w tym sporo lokali przeznaczonych pod wynajem, pojawia się na osiedlach Zarzecze, Kostuchna, Podlesie, Piotrowice-Ochojec, Brynów, Bogucice czy Koszutka.

tereny zielone
lokalizacja

Ile średnio kosztuje wynajem mieszkania w Katowicach?

Ceny nieruchomości w Katowicach, w porównaniu do pozostałych tak dużych miast wojewódzkich w Polsce, są całkiem przystępne. Oczywiście w tym mieście również obserwuje się tendencję wzrostową, jednak ceny nieruchomości są znacznie niższe niż np. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu. Średnia cena wynajmu mieszkania w Katowicach to koszt 1941 złotych za miesiąc. Ceny te różnić się będą w zależności od lokalizacji czy metrażu nieruchomości. Na cenę najmu wpływać będzie także standard osiedla czy kondygnacja, na której jest położony. Średnia cena mieszkań do 38 metrów kwadratowych (kawalerek) to koszt około 1202 złotych. Większy metraż lokalu, od 38 do 60 metrów kwadratowych, oznaczać będzie koszt około 1859 złotych. Za największe nieruchomości od 60 do 90 metrów kwadratowych trzeba zapłacić średnio już 2473 złotych (są to zazwyczaj mieszkania trzypokojowe).

Ile najtaniej za wynajem mieszkania w Katowicach?

Najdroższa średnia cena wynajmu mieszkania w stolicy województwa śląskiego to 2639 złotych dla dzielnicy Dębie. Równie drogo jest na osiedlu Śródmieście, gdzie średnia cena wynajmu to 2531 złotych za miesiąc czy Piotrowicach-Ochojcu, gdzie za miesiąc trzeba zapłacić średnio 2563 złotych. Pozostałe ceny wynajmu mieszkania w kolejności malejącej prezentują się następująco: Brynów (2499 złotych/miesiąc), Osiedle Paderewskiego-Muchowiec (2260 złotych za miesiąc), Załęska Hałda-Brynów (2175 złotych/miesiąc), Wełnowiec-Józefowiec (2137 złotych/miesiąc), Ligota-Panewniki (2019 złotych/miesiąc), Osiedle Tysiąclecia (1758 złotych/miesiąc), Koszutka (1648 złotych/miesiąc) i Zawodzie (1600 złotych/miesiąc).

nowe nieruchomości
rynek nieruchomości

Gdzie najlepiej mieszkać w Katowicach?

W badaniu PBI Gemius mieszkańcy Katowic wskazali, które dzielnice są według nich najlepsze do zamieszkania. W kwestii bezpieczeństwa najwyższe wskazania otrzymały osiedla Kostuchna, Murcki i Osiedle Witosa, a najniższe Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec i Załęże. Duża liczba terenów zielonych to zaleta osiedli Murcki, Ligota-Panewniki oraz Brynów-Osiedla Zegrzbnioka. Najbardziej zadbane są z kolei osiedle Witosa oraz Tysiąclecia. Najlepsza komunikacja autobusowa do centrum to cechy osiedli Zawodzie, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka oraz Załęska Hałda-Brynów. Największe trudności z dojazdem mają mieszkańcy południowych dzielnic: Zarzecze, Murcki i Kostuchna. W sumie najbardziej polecane są Osiedle Witosa, Osiedle Tysiąclecia oraz Brynów-Osiedle Zgrzebnioka.


Gdzie w Katowicach najchętniej mieszkają studenci? W dzielnicy śródmieście prawie w ogóle nie ma akademików, dlatego wynajem w tej okolicy możliwy jest głównie od prywatnych inwestorów. Sporo osób decyduje się na to ze względu na bliskość do uczelni, pracy oraz rozrywek. Spokojniej jest na osiedlu Bogudzice, gdzie najbliżej mają studenci Uniwersytetu Ekonomicznego. Studenci Uniwersytetu Śląskiego lub Akademii Muzycznej mogą też wybierać oferty najmu na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec. Problemem może być jednak gorsze połączenia komunikacyjne z centrum. Na osiedlu Ligota znajduje się najwięcej akademików oraz oferowanych jest najwięcej stancji studenckich. Lokalizacja ta jest szczególnie korzystna dla studentów Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego.

Możesz sprawić, aby najlepsi agenci szukali dla Ciebie i za Ciebie!
  • Umowa Określ cechy wymarzonej nieruchomości
  • Ludzie Zaangażujemy zaufanych agentów w poszukiwania
  • Znajdź nieruchomość Wybierzemy trzech z nich i w ciągu 7 dni przedstawimy Ci oferty najbliższe Twojemu ideałowi
Czego szukamy?

Lokalizacja Twojej wymarzonej nieruchomości musi być określona precyzyjnie. Aby określić precyzyjnie lokalizację, skorzystaj z podpowiedzi.

Twoje dane

Niestety w związku z brakiem numeru telefonu/e-maila, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować.

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, wypełnij jeszcze raz formularz, zostawiając do siebie kontakt telefoniczny oraz adres e-mail.

(rozwiń)
Podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Domiporta Sp. z o.o. (administratora) informacji w ramach newslettera zawierających wybrane przez Domiporta Sp. z o.o. ogłoszenia z portalu Domiporta.pl oraz przekazanie danych partnerom spółki Domiporta Sp. z o.o. w celu przedstawienia szczegółów ofert przekazanych w ramach newslettera. Domiporta może przekazać informacje do maksymalnie 5 partnerów jeśli uzna, że posiadają oni oferty zbieżne z preferencjami pozostawionymi w formularzu.
Administratorem danych osobowych jest Domiporta Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie, ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu założenia i obsługi konta w serwisie Domiporta.pl, w szczególności w celu umożliwienia spersonalizowanego poszukiwania ogłoszeń w serwisie Domiporta.pl oraz prezentowania Pani/Panu interesujących Panią/Pana ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Domiporta.pl, w celach marketingowych, w tym profilowania, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Pani/Pana dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych spółki Domiporta Sp. z o.o. i jej Partnerów z branży nieruchomościowej i finansowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności. (rozwiń)
Włączone! Możesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnej interesującej oferty.

Od teraz codziennie rano dostaniesz listę dopasowanych do Twoich preferencji najnowszych ofert prosto na swoją skrzynkę
e-mail.
Co teraz? Zrelaksuj się lub przejrzyj listę pasujących ofert, które do tej pory trafiły na nasz serwis. Być może wśród nich będzie ta, która Cię zainteresuje! Przejdź do listy ofert
Kontakt telefoniczny Skontakuj się