Najnowsze artykuły

 • Pięć najciekawszych polskich kościołów. Na czele rankingu Tychy

  Pięć najciekawszych polskich kościołów. Na czele rankingu Tychy

  Jeden z autorów albumu "Architektura VII dnia" Kuba Snopek w rozmowie z magazynem Dezeen wskazał pięć najbardziej ciekawych przykładów polskich kościołów wybudowanych w XX wieku. Według architekta najbardziej interesującym kościołem w Polsce jest świątynia zbudowana w Tychach.

  Natalia
 • Najcieńszy budynek w Bejrucie powstał po kłótni dwóch braci

  Najcieńszy budynek w Bejrucie powstał po kłótni dwóch braci

  Budynek Al Ba'sa (uraza, żal) w dzielnicy Manara w Bejrucie jest symbolem sporu między dwójką braci. Cienki dom w stolicy Libanu wybudowany został w 1954 roku i jest najlepszym przykładem tego, jak głęboka może być uraza skrywana między rodzeństwem.

  natalia
 • Poprosił internautów by urządzili mu pokój. Specjalny bot zbierał sugestie i kupił mu rośliny oraz Biblię
 • Budowa nowego stadionu Polonii Warszawa może ruszyć już w 2021 roku

  Budowa nowego stadionu Polonii Warszawa może ruszyć już w 2021 roku

  Urząd Miasta oszacował wstępny koszt i termin rozpoczęcia budowy nowego stadionu Polonii Warszawa. Zwycięski projekt ogłoszony został w listopadzie ubiegłego roku i zgodnie z uzasadnieniem jury koncepcja ta najlepiej oddaje charakter kompleksu oraz współgra z istniejącą już zabudową i otoczeniem.

  natalia
 • Rośliny bezpieczne dla kota - które kwiaty nie zaszkodzą naszemu zwierzakowi?

  Rośliny bezpieczne dla kota - które kwiaty nie zaszkodzą naszemu zwierzakowi?

  Chociaż koty nie są roślinożercami, czasem lubią podgryzać rośliny, które znajdują się w domach czy mieszkaniach. Niestety nie wszystkie kwiaty doniczkowe będą bezpieczne dla naszego pupila. Jakie rośliny do nich należą, a z których nie trzeba rezygnować w domu, gdzie rezyduje kot?

  natalia
 • Budowa osiedla w centrum miasta a ochrona przed hałasem. Kluczowe założenia

  Budowa osiedla w centrum miasta a ochrona przed hałasem. Kluczowe założenia

  Nabywcy decydując się na mieszkania z rynku pierwotnego zwracają szczególną uwagę na lokalizację. Im bliżej najważniejszych punktów infrastrukturalnych tym lepiej. Z perspektywy mieszkańców liczy się praktyczność - krótki dystans do szkoły, przedszkola, przychodni czy sklepów. Jednak minusem życia w centrum jest hałas, który może doskwierać. Głośny dźwięk dobiegający z ulic, ale również pogłosy wewnątrz inwestycji np. z klatek schodowych. Na co zwrócić uwagę przy budowie nowoczesnych nieruchomości, aby niwelować dyskomfort spowodowany wysokim poziomem hałasu?

  materiał promocyjny
 • Nie mają dostępu do morza, ale będą mieli budynek nawiązujący do wraku statku - projekt budynku w stolicy Czech
 • Trochę hotel, trochę biwak. Glamping, czyli luksus na łonie natury
 • Falowiec, Mrówkowiec i Jamnik - najdłuższe bloki w Polsce

  Bloki mieszkalne, które biją rekordy wysokości nie są niczym nowym, a wieżowce takie powstają i będą powstawały w każdym większym mieście. Ma to oczywiście związek z ograniczoną przestrzenią oraz dużym zapotrzebowaniem na mieszkania. Bardziej niecodziennym widokiem są długie bloki, które osiągają długość od kilkuset metrów do nawet jednego kilometra. Takich budynków w Polsce powstało całkiem sporo.

  Natalia
 • W pełni wyposażony dom za kilka tysięcy złotych? To możliwe. Coraz popularniejsze hobby
 • Jakby wyglądały sypialnie czarnych charakterów z bajek Disneya, gdyby istnieli?

  Jakby wyglądały sypialnie czarnych charakterów z bajek Disneya, gdyby istnieli?

  Jak wyglądałyby sypialnie Czarownicy ze "Śpiącej królewny", Urszuli z "Małej syrenki", czy chociażby pokój złego Dżafara? Nad tą kwestią pochylił się jeden z amerykańskich serwisów - Angie List - łączący specjalistów budowlanych bezpośrednio z klientami. Zobaczcie sypialnie złych charakterów.

  Bartłomiej Baranowski
 • Hotele w leśnych koronach - gdzie w Polsce znaleźć domki w otoczeniu drzew?

  Hotele w leśnych koronach - gdzie w Polsce znaleźć domki w otoczeniu drzew?

  Większość z nas będąc dziećmi marzyła o tym by chociaż przez krótką chwilę pobawić się w domku na drzewie. Takie miejsce sprzyja oderwaniu się od rzeczywistości i spojrzeniu na świat z innej perspektywy. Nawet jeśli od naszych dziecięcych marzeń minęło kilkanaście lat, to teraz można te pomysły z łatwością zrealizować. Naprzeciw wychodzą przedsiębiorcy, którzy oferują hotele umieszczone w koronach drzew.

  natalia
 • Oto najmłodszy zabytek w Polsce - jest w wieku milenialsów

  Oto najmłodszy zabytek w Polsce - jest w wieku milenialsów

  Niezwykły budynek cerkwi greckokatolickiej p.w. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Białym Borze został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Od jego wybudowania minęły zaledwie 22 lata.

  Bartłomiej Baranowski
 • Oto Dziurawy Kocioł dla mugoli - hotel stworzony dla fanów Harry'ego Pottera