Najnowsze artykuły

 • Inne polskie miasta myślą o metrze. Kraków chce dużo większego od Warszawy

  Inne polskie miasta myślą o metrze. Kraków chce dużo większego od Warszawy

  Metro w Warszawie, które obchodzi 25 rocznicę rozpoczęcia działalności, powstawało z olbrzymim trudem. Od czasu ogłoszenia planów budowy do przewiezienia pierwszych pasażerów minęło siedem dekad. O podziemnym systemie komunikacji marzy nie tylko stolica. O metrze marzy Kraków, gdzie prace chce prowadzić prywatny inwestor. Gdzie jeszcze może powstać metro?

  eRKa
 • Spełnił się czarny sen na rynku najemców. Wbrew pozorom to dobra informacja

  Spełnił się czarny sen na rynku najemców. Wbrew pozorom to dobra informacja

  Jeszcze rok temu każdy wierzył, że inwestowanie w najem to nic trudnego. Nie sposób na tym nie zarobić. Ludzie przecież muszą gdzieś mieszkać. I przyszedł koronawirus, który pokazał, że wynajmować trzeba umieć. A dotychczasowy rynek wynajmującego zmienia się w rynek najemcy.

  Bartłomiej Baranowski
 • Montaż okien tarasowych i balkonowych - zalety, etapy

  Montaż okien tarasowych i balkonowych - zalety, etapy

  W nowoczesnym budownictwie coraz bardziej docenia się wartość naturalnego światła. Obecnie często stawia się na duże, otwarte przestrzenie, które mają być optymalnie doświetlone. Bez odpowiednich okien byłoby to niemożliwe.

  artykuł sponsorowany
 • "Bajgle" w sercu Moskwy. Bubliki są domem dla dwóch tysięcy rodzin. Przeciągi, brak słońca, koszty
 • Coraz większa dostępność mieszkań na rynku najmu, ceny w dół

  Coraz większa dostępność mieszkań na rynku najmu, ceny w dół

  Dane o rynku najmu z początku października potwierdzają wzrost dostępności mieszkań, który obserwujemy od początku roku. Wzrost liczby ogłoszeń dotyczy lokali o niemal każdej powierzchni - wynika z danych serwisu Domiporta. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w przypadku mieszkań 1-pokojowych, gdzie na najemców czeka kilka razy więcej mieszkań niż rok temu. Wyjątek stanowią mieszkania 5 pokojowe i większe w Warszawie, których dostępność względem początku października 2019 r. spadła. Większa podaż przekłada się na niższe oczekiwania cenowe. Ofertowe ceny najmu spadły nawet o kilkadziesiąt procent, są jednak wyjątki.

  Michał Guzowski
 • Gdzie jest najdłuższe metro na świecie? To nie Londyn ani Nowy Jork

  Gdzie jest najdłuższe metro na świecie? To nie Londyn ani Nowy Jork

  Warszawskie metro ma 35,6 km długości. Znajdujący się pod względem długości na dziesiątym miejscu rankingu Madryt ma metro o długości niemal 300 kilometrów. Jakie miasto znajduje się na czele rankingu? Nie, nie Londyn czy Nowy Jork.

  Bartłomiej Baranowski
 • Jak dbać o panele podłogowe?

  Jak dbać o panele podłogowe?

  Bardzo duży wybór kolorów i wzorów, łatwy i szybki montaż, a także coraz dłuższa gwarancja to ważne atuty laminowanych paneli podłogowych. Dlatego to tak popularny sposób wykończenia podłogi. Jeśli panujemy ich montaż, warto wiedzieć jak konserwować i czym czyścić panele laminowane, aby zachowały swój atrakcyjny wygląd przez wiele lat. Podpowiadamy jak to zrobić.

  ZeBa