Najnowsze artykuły

 • Jak skutecznie i szybko sprzedać nieruchomość przez portal internetowy

  Jak skutecznie i szybko sprzedać nieruchomość przez portal internetowy

  Około 64% użytkowników serwisu Domiporta.pl stanowią osoby w wieku 18-44, które się potocznie nazywa millenialsami. To ta grupa wiekowa, najczęściej korzysta z zakupów przez internet - właśnie dlatego, skuteczna sprzedaż nieruchomości opiera się w dużej mierze na potędze internetu.

  Bartłomiej Baranowski
 • W jaki sposób bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  W jaki sposób bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  Umowa najmu bez zapisanej kwoty czynszu staję się automatycznie umową użyczenia - to jedna z wielu pułapek jakie czekają na najemców podczas zawierania umowy wynajmu mieszkania. By uniknąć problemów powstałych na wskutek zwykłej pomyłki bądź też umyślnie zapoznajcie się z podstawowymi radami ekspertów serwisu Domiporta.pl.

  Bartłomiej Baranowski
 • Kto dziedziczy mieszkanie?

  Kto dziedziczy mieszkanie?

  Czy mieszkanie komunalne można odziedziczyć tak samo jak lokal własnościowy? W jakich częściach następuje podział nieruchomości i kto ma pierwszeństwo w przypadku śmierci spadkodawcy? Te i inne odpowiedzi znajdziecie w najnowszym poradniku.

  Bartłomiej Baranowski
 • Novisa Development sprzedaje kolejny etap osiedla "Wilgi Park" w Zgorzale koło Piaseczna
 • Które piętro z mieszkaniem wybrać?

  Które piętro z mieszkaniem wybrać?

  Jeszcze parę lat temu dylemat związany z wyborem piętra, na którym nabywca chciał kupić mieszkanie było jednym z najważniejszych. Dzisiaj, przy obecnych technikach budowlanych, wiele z "mitów" dotyczących wyboru piętra jest już nieaktualna.

  Bartłomiej Baranowski
 • Plusy i minusy mieszkania na poddaszu

  Plusy i minusy mieszkania na poddaszu

  Mieszkania na poddaszu mają wiele zalet, chociaż nie wolno zapominać o ich wadach. Jeśli planujemy zakup i adaptację poddasza sprawdźmy na co zwrócić uwagę, aby były to dobrze wydane pieniądze.

  Beata Zielińska
 • Które mieszkania są słoneczne?

  Które mieszkania są słoneczne?

  "Mieszkanie nasłonecznione" bądź "pełne słońca" to częste przykłady fraz, jakimi sprzedawcy reklamują swoje nieruchomości. Nie ulega wątpliwości, że dobrze nasłonecznione wnętrze prezentuje się dużo lepiej, przez co przyciąga uwagę nabywców i szybciej zmienia właściciela. Jak rozpoznać, które mieszkanie jest słoneczne? Podpowiadamy!

  Bartłomiej Baranowski
 • Jak ochłodzić mieszkanie?

  Jak ochłodzić mieszkanie?

  Często słyszymy, aby podczas upałów pozostać w domu. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Ale jak zapewnić w mieszkaniu odpowiednią temperaturę, gdy żar leje się z nieba? Do wyboru mamy różne rozwiązania - od tych najprostszych i najtańszych, aż po takie, które wymagają montażu odpowiednich urządzeń.

  Beata Zielińska
 • Kiedy mieszkanie jest własnościowe?

  Kiedy mieszkanie jest własnościowe?

  W Polsce ponad 84% mieszkań jest własnościowych bez wpisu hipotecznego - informował w listopadzie zeszłego roku raport "Ile brakuje mieszkań w Polsce?". Oznacza to, że zdecydowana większość Polaków mieszka "na swoim". Ale co to konkretnie oznacza i z jakimi opłata należy się liczyć w takiej sytuacji? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania dotyczące mieszkań własnościowych. 

  Bartłomiej Baranowski
 • Budżet remontu - jak go oszacować i nie stracić nad nim kontroli

  Budżet remontu - jak go oszacować i nie stracić nad nim kontroli

  Remont to jedyna w swoim rodzaju kompilacja kosztów i wiedzy. Oznacza starcie z często kosztownymi i trudnymi decyzjami - od projektu, przez wybór materiałów, aż po sposób wykonania. Na każdym z tych etapów, szczególnie wtedy, gdy mamy ograniczony budżet, czekają nas dylematy, których rozwiązanie wymaga posiadania doświadczenia w wielu dziedzinach.

  materiał promocyjny
 • Jak się mieszka w kamienicy?

  Jak się mieszka w kamienicy?

  Mieszkania w kamienicach przeżywają swój renesans - jest nimi duże zainteresowanie wśród nabywców nieruchomości. Wśród wielu zalet, kupujący wymieniają świetną lokalizacją, nietypowy styl i bywa, że niską cenę. Ale takim zakupie liczy się całe mnóstwo niuansów takich jak prawo pierwokupu, stan techniczny budynku czy obostrzenia konserwatora zabytków.

  Bartłomiej Baranowski
 • Dlaczego mieszkanie się nie sprzedaje? Jak sprzedać mieszkanie?

  Dlaczego mieszkanie się nie sprzedaje? Jak sprzedać mieszkanie?

  W stolicy, cena ofertowa m2 od transakcyjnej na rynku wtórnym różni się średnio o 23% - różnica ta wynika często z przeszacowania lokalu przez poprzedniego właściciela. Do negocjacji ostatecznej kwoty dochodzi w momencie, gdy oferta nie może znaleźć kupca. Jak tego uniknąć? Jak szybko sprzedaż mieszkanie? Podpowiadamy!

  Bartłomiej Baranowski
 • Od rolet po shuttersy - osłony wewnętrzne na okna

  Od rolet po shuttersy - osłony wewnętrzne na okna

  Podczas fali upałów warto chronić wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem się, stosując odpowiednie osłony na okna. Najskuteczniejsze są rolety, żaluzje czy okiennice montowane na zewnątrz. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, powinniśmy zainteresować się ich odpowiednikami w wersji wewnętrznej.

  Beata Zielińska
 • Co oznacza mieszkanie pod klucz?

  Co oznacza mieszkanie pod klucz?

  Mieszkania z wykończeniem "pod klucz" nadal są mniej popularne niż te oddawane w stanie deweloperskim. Lokal gotowy do wprowadzenia to oszczędność czasu i nerwów - a jego koszt to średnio od 500 PLN do 1300 PLN za m2. Warto przemyśleć takie rozwiązanie, nawet jeżeli deweloper nie oferuje takiej opcji.

  Bartłomiej Baranowski
 • Kiedy mieszkanie przechodzi na własność?

  Kiedy mieszkanie przechodzi na własność?

  W 2018 podpisano ponad 525 tys. aktów notarialnych. Większość dotyczyła sprzedaży mieszkań, ale czy wszyscy wiedzą, kiedy lokal staje się własnością? Na czym polega przeniesienie własności, po ilu latach mieszkanie przechodzi na własność, czy można kupić mieszkanie w TBS-ie? Odpowiadamy na te pytania!

  Bartłomiej Baranowski
 • Co to znaczy, mieszkanie w stanie deweloperskim?

  Co to znaczy, mieszkanie w stanie deweloperskim?

  Od stycznia do lipca br. deweloperzy oddali do użytkowania około 68 tys. mieszkań. Zdecydowana większość z nich została oddana w "stanie deweloperskim". Co oznacza ta formuła? Na co, powinni liczyć nabywcy otrzymujący tak przygotowane mieszkanie? Tłumaczymy.

  Bartłomiej Baranowski
 • Co to jest mieszkanie rozkładowe?

  Co to jest mieszkanie rozkładowe?

  "Mieszkanie rozkładowe" to jedno ze słów kluczy, które musi pojawić się w opisie oferty - można by powiedzieć żargonem sprzedawców. Ale co dokładnie oznacza to sformułowanie? Czego powinien się spodziewać zainteresowany kupnem mieszkania czytając w ofercie, że mieszkanie jest rozkładowe? Podpowiadamy!

  Bartłomiej Baranowski
 • Co oznacza, jeżeli mieszkanie jest spółdzielcze własnościowe?

  Co oznacza, jeżeli mieszkanie jest spółdzielcze własnościowe?

  W Polsce są ponad dwa miliony mieszkań tzw. spółdzielczych własnościowych - takie dane przedstawił GUS w ostatnim badaniu dotyczącym 2016 roku. Jakie zalety i wady posiada taka forma własności oraz jak sprzedać nieruchomość na rynku wtórnym?

  Bartłomiej Baranowski
 • Co lepsze: mieszkanie czy dom?

  Co lepsze: mieszkanie czy dom?

  Przez stale rosnące ceny mieszkań, kupno lokalu czteropokojowego w dobrej lokalizacji kosztuje więcej niż zakup bądź budowa domu w podmiejskich dzielnicach. Ale czy jest to rozwiązanie dla każdego i na każdą kieszeń? Podpowiadamy!

  Bartłomiej Baranowski
 • Jak kupić mieszkanie bez wkładu własnego?

  Jak kupić mieszkanie bez wkładu własnego?

  Od 2017 roku wkład własny w przypadku zaciągania kredytu mieszkaniowego wynosi 20% wartości nabywanej nieruchomości. Co w przypadku, gdy nabywca nie posiada odłożonej sumy? Czy jest skazany na wieloletnie oszczędzanie jeszcze przez zakupem mieszkania? Odpowiadamy!

  Bartłomiej Baranowski
 • Co jeśli mieszkanie nie ma księgi wieczystej?

  Co jeśli mieszkanie nie ma księgi wieczystej?

  Księga Wieczysta to dokument określający wszystkie ważne parametry nieruchomości. Są w niej zawarte informacje dotyczące właścicieli, pełnomocników, hipotek i historii transakcji. Co w przypadku, gdy nieruchomość jej nie posiada?

  Bartłomiej Baranowski
 • Domy za 150 tysięcy złotych - czyli dom w cenie mieszkania

  Domy za 150 tysięcy złotych - czyli dom w cenie mieszkania

  Dom za 150 tys. złotych brzmi jak abstrakcja, ale wbrew pozorom taki projekt jest możliwy do zrealizowania. Budowa domu w cenie mieszkania w ostatnim czasie zyskała tylu zwolenników, że bez trudu można znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. Jak znaleźć swój wymarzony dom w cenie kawalerki?

  redakcja
 • Dzielnice Warszawy - gdzie warto zamieszkać

  Dzielnice Warszawy - gdzie warto zamieszkać

  Warszawa jest przepiękną stolicą Polski o długiej i ciekawej historii, którą każdy dobrze zna ze szkolnych lekcji. Sercem miasta jest Śródmieście, które tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Jest to jedna z osiemnastu dzielnic, jednak każda z nich posiada inne zalety.

  redakcja