Kredyty

 • Restrukturyzacja kredytu

  Restrukturyzacja kredytu

  Kredyt wziąć łatwo, za to trudno się go spłaca.Jeżeli masz kłopoty ze spłatą, nie spełniasz warunków aby skorzystać z umowy ubezpieczenia kredytu, wykorzystałeś już 3 miesięczne wakacje kredytowe od spłaty zadłużenia z tytułu hipoteki, a nie masz zdolności kredytowej by wziąć kolejny wysokooprocentowany kredyt komercyjny, masz jeszcze ostatnia deskę ratunku. Restrukturyzację kredytu.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • Nowe prawo upadłościowe, czyli wolność za mieszkanie

  Jedną z najgorszych rzeczy jest stracić mieszkanie za dług wobec banku. Sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna, jeśli straci się dach nad głową, a mimo to zostaje potężny dług do spłacenia. Jest szansa, że to się zmieni

  Marek Wielgo
 • Kredyt hipoteczny dla singla

  Małżeństwa, o ile nie mają rozdzielności majątkowej, zaciągają kredyt hipoteczny wspólnie. Także ich zdolność kredytowa liczona jest łącznie, dla całego gospodarstwa domowego - co może mieć i zalety i wady. A jak wygląda sytuacja singla chcącego zaciągnąć kredyt mieszkaniowy?

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2012

  Marże kredytów hipotecznych w ciągu ostatnich trzech miesięcy prawie się nie zmieniły, ale dzięki spadkowi stopy WIBOR, są dziś tańsze niż w końcu sierpnia. Gdzie po najlepszy kredyt - radzą Expander i ?Gazeta Dom?

  Paweł Majtkowski, główny analityk Expander Advisors
 • Sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką

  Chcesz sprzedać mieszkanie z kredytem i ponownie kupić inną nieruchomość na kredyt? Oznacza to, że musisz spłacić stary kredyt, aby na nowych warunkach starać się o nowy. Nie ma jednak gwarancji czy z nową zdolnością kredytową kupisz wymarzone mieszkanie.

  Jolanta Nowak-Korucu
 • Jak sfinansować remont mieszkania?

  Kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, pożyczka gotówkowa - istnieje wiele sposobów zdobycia potrzebnych środków na remont mieszkania, gdy własne konto bankowe świeci pustkami. W jakich sytuacjach skorzystać z określonego produktu i jakie są cechy każdego z nich?

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl, red. O.B.
 • Jak zostać pośrednikiem?

  Licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami może uzyskać prawie każdy - trzeba się tylko trochę wysilić i wydać trochę pieniędzy. Wszystko po to, żeby dostać nadal wymaganą prawem, licencję. Mimo tych obostrzeń, ograniczających dostęp do profesji, w Polsce ponad 17 tys. osób wykonuje ten zawód. O 70 proc. więcej niż przed dekadą, kiedy licencje stawały się obowiązkowe.

  Michał Świech
 • Roczna stopa oprocentowania (Annual Percentage Rate, APR)
 • Bankowo-hipoteczna wartość nieruchomości