Kredyty

 • Od upadłości do kredytu w pięć lat - nowelizacja prawa upadłościowego

  Od upadłości do kredytu w pięć lat - nowelizacja prawa upadłościowego

  Ile czasu musi minąć od ogłoszenia upadłości konsumenckiej do możliwości wzięcia kolejnego kredytu? Przynajmniej 5 lat - tak głosi nowelizacja prawa upadłościowego. Łatwiej za to będzie można zawrzeć ugodę z bankiem, twierdzi przedstawiciel Związku Banków Polskich w rozmowie z WP.pl.

  Bartłomiej Baranowski
 • Kredyt to zabawa dla dorosłych - jedynie 25 tys. osób poniżej 24 roku życia spłaca mieszkanie
 • Polacy zaciągnęli kredyty mieszkaniowe na rekordową kwotę. Nikt nie spodziewał się takich wzrostów
 • Rosja musi zapłacić za bezumowne korzystanie z nieruchomości na Mokotowie
 • O 6,5% wzrosła wartość zapytań o kredyt mieszkaniowy w kwietniu 2017
 • Ranking kredytów hipotecznych - kwiecień 2014

  Ranking kredytów hipotecznych - kwiecień 2014

  Który bank udzieli najkorzystniejszego kredytu na zakup kawalerki w Toruniu? Jakie koszty w 30-letnim okresie kredytowania poniesie osoba spłacająca kredyt? Odpowiedzi na te pytania przynosi kwietniowy ranking kredytów hipotecznych przygotowany przez ekspertów z porównywarki finansowej TotalMoney.pl

  Maciej Kazimierski, TotalMoney.pl
 • Dodatkowy kredytobiorca szansą na kredyt hipoteczny

  Osoby mające problem z uzyskaniem zdolności kredytowej nie są w sytuacji patowej. Jednym z możliwych rozwiązań jest dołączenie do kredytu dodatkowego kredytobiorcy.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Restrukturyzacja kredytu

  Restrukturyzacja kredytu

  Kredyt wziąć łatwo, za to trudno się go spłaca.Jeżeli masz kłopoty ze spłatą, nie spełniasz warunków aby skorzystać z umowy ubezpieczenia kredytu, wykorzystałeś już 3 miesięczne wakacje kredytowe od spłaty zadłużenia z tytułu hipoteki, a nie masz zdolności kredytowej by wziąć kolejny wysokooprocentowany kredyt komercyjny, masz jeszcze ostatnia deskę ratunku. Restrukturyzację kredytu.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • Kredyt hipoteczny dla singla

  Małżeństwa, o ile nie mają rozdzielności majątkowej, zaciągają kredyt hipoteczny wspólnie. Także ich zdolność kredytowa liczona jest łącznie, dla całego gospodarstwa domowego - co może mieć i zalety i wady. A jak wygląda sytuacja singla chcącego zaciągnąć kredyt mieszkaniowy?

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2012

  Marże kredytów hipotecznych w ciągu ostatnich trzech miesięcy prawie się nie zmieniły, ale dzięki spadkowi stopy WIBOR, są dziś tańsze niż w końcu sierpnia. Gdzie po najlepszy kredyt - radzą Expander i ?Gazeta Dom?

  Paweł Majtkowski, główny analityk Expander Advisors
 • Sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką

  Chcesz sprzedać mieszkanie z kredytem i ponownie kupić inną nieruchomość na kredyt? Oznacza to, że musisz spłacić stary kredyt, aby na nowych warunkach starać się o nowy. Nie ma jednak gwarancji czy z nową zdolnością kredytową kupisz wymarzone mieszkanie.

  Jolanta Nowak-Korucu