Poradnik budującego

 • Prefabrykowany dom służący do ładowania... ludzi

  Prefabrykowany dom służący do ładowania... ludzi

  Istnieją już domy, których jedną z funkcji jest ładowanie elektrycznych samochodów. W przyszłości mogą powstawać budynki posiadające ściany nośne składające się z akumulatorów. A co z ładowaniem energii człowieka?

  Bartłomiej Baranowski
 • Co można zbudować w 8 godzin? Dom ze szkła

  Co można zbudować w 8 godzin? Dom ze szkła

  Dom wyglądem przypominający lustrzane pudełko. W dodatku stawia się go w 8 godzin? A kosztuje niewiele więcej niż domek działkowy. Nowy pomysł z Estonii.

  Bartłomiej Baranowski
 • Elon Musk prezentuje dachówki solarne - tanio nie jest

  Elon Musk prezentuje dachówki solarne - tanio nie jest

  Ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, ponieważ produkt i tak na razie nie będzie dostępny w Polsce. Czy system od Tesli ma jakiekolwiek szansę w starciu w chociażby z podobnym rozwiązaniem od IKEA?

  Bartłomiej Baranowski
 • Stawka VAT na prace projektowe w budownictwie

  Stawka VAT na prace projektowe w budownictwie

  W ramach umowy o prace projektowe, które są świadczeniem usług dochodzić może do przeniesienia praw autorskich do projektu architektonicznego (urbanistycznego).

  Dorota Ryterska, prawnik w Spółce Doradztwa Podatkowego Ekspertax.pl
 • Rozliczenie usług budowlanych dla VAT

  Rozliczenie usług budowlanych dla VAT

  W przypadku usług budowlanych, w związku z długotrwałym procesem inwestycyjnym regułą jest dokonywanie rozliczeń częściowych w trakcie wykonywania usług budowlanych. W wielu przypadkach kontrakty zawierane przez przedsiębiorców budowlanych z inwestorami zawierają postanowienia umowne, że roboty budowlane będą rozliczane po zakończeniu danego etapu prac.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • Zaczarowane Ogrody Pozbruku

  Zaczarowane Ogrody Pozbruku

  Firma POZBRUK otworzyła już pięć Ogrodów Wystawowych będących oryginalną koncepcją prezentacji produktów. Idea zakłada przedstawienie wyrobów firmy w designersko zaaranżowanej realnej przestrzeni. Niestandardowa ekspozycja ma pomóc klientom poznać możliwości oferowanych przez firmę produktów oraz współczesne rozwiązania dla przestrzeni ogrodowej.

  materiały prasowe
 • LED się opłaca, ale trzeba wybierać z głową

  LED się opłaca, ale trzeba wybierać z głową

  Lampy LED coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Nic dziwnego, wszak to najtrwalsze i najbardziej energooszczędne źródło światła ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Dlatego ponad połowa Polaków deklaruje ich zakup przy najbliższej okazji. Jednak LED LEDowi nierówny i kupując tego typu źródła światła nie warto kierować się tylko ceną.

  materiały ledosram.pl
 • Wiosenna aranżacja balkonu

  Wiosenna aranżacja balkonu

  Wiosna ma to do siebie, że lubi dać po kopniaku. To pierwszymi w tym roku promieniami słońca, które naprawdę grzeją, to burzą z zapachem zwiastującym cieplejsze temperatury, to kwitnącymi drzewami. Można by zaryzykować stwierdzenie, że wiosną szkolenia na temat ?co zrobić, żeby chciało się chcieć? tracą na popularności. W zamian za to z pewnością zyskują wszelkiego rodzaju inicjatywy związane ze zmianami.

  Marta Hajduk
 • Częściowe rozliczanie robót budowlano-montażowych

  Częściowe rozliczanie robót budowlano-montażowych

  Realizacja inwestycji budowlanych w związku z długotrwałym procesem inwestycyjnym powoduje, że regułą jest dokonywanie rozliczeń częściowych w trakcie wykonywania usług budowlanych.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego w Ekspertax.pl
 • 9 rzeczy, które warto wiedzieć o aranżacji wnętrz swojego domu przed rozpoczęciem budowy

  9 rzeczy, które warto wiedzieć o aranżacji wnętrz swojego domu przed rozpoczęciem budowy

  Wykańczanie i urządzenie domu często uważane są za przyjemniejsze i bardziej kobiece etapy budowy. Niekiedy jednak przysparzają sporo kłopotów, ponieważ często dopiero wówczas okazuje się, że musimy zmienić naszą wizję, bo na etapie budowania, czasem nawet wyboru projektu nie przemyśleliśmy lub nie wzięliśmy pod uwagę ważnych kwestii.

  Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong
 • Jak wybrać najlepszą blachodachówkę?

  Jak wybrać najlepszą blachodachówkę?

  Blachodachówki nie powinno się kupować tylko na podstawie samego wyglądu. W ten sposób trudno ocenić jej jakość. Zamawiając blachę dachową trzeba zwrócić uwagę na znacznie ważniejsze parametry. To one decydują o trwałości wykonanego pokrycia. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi jakie cechy należy wziąć pod uwagę, aby wybrać trwałą blachodachówkę.

  materiały prasowe 
 • Tańsze zakupy budowlane jeszcze przez miesiąc

  Tańsze zakupy budowlane jeszcze przez miesiąc

  Zwrot VAT za materiały budowlane będzie przysługiwał wyłącznie za faktury wystawione do końca bieżącego roku. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich

  Informacja prasowa
 • Energooszczędne dopłaty z przeszkodami

  Energooszczędne dopłaty z przeszkodami

  Dopłaty są, jednak żeby je otrzymać trzeba spełnić szereg wymagań. Oto kilka przeszkód, które mogą stanąć na drodze do uzyskania dofinansowania do kredytu na dom energooszczędny.

  Michał Świech
 • Zwrot VAT na budowę domu? Zależy kiedy rozpoczniesz budowę
 • Outbud.pl, czyli budowlany outlet

  OutBud.pl to unikatowa platforma sprzedażowa, dzięki której możesz kupić pełnowartościowy towar w outletowych cenach. W ofercie dostawców już teraz znajdziesz kilkanaście tysięcy produktów budowlanych. Oferta OutBud.pl dostępna jest dla klientów indywidualnych i dla firm budowlano - remontowych.

  Outbud.pl
 • O czym musisz pamiętać remontując kuchnię?

  Na remont kuchni zwykle decydujemy się w dwóch przypadkach: po pierwsze, kiedy nasza wyremontowana kilkanaście lat wcześniej kuchnia straciła już swój blask. Najczęściej przeszkadzają nam wtedy niemodne płytki lub tapeta, rozklekotane meble lub "wydeptana" podłoga. Drugi przypadek, to nowo zakupione mieszkanie w stanie deweloperskim, które wymaga gruntownej obróbki - od podłogi aż po sufit. Jak wyremontować kuchnię nie opróżniając portfela a jednocześnie zachwycić się efektem? Przedstawiamy kilka prostych rad.

  Outbud.pl