Poradnik budującego

 • Prefabrykowany dom służący do ładowania... ludzi

  Prefabrykowany dom służący do ładowania... ludzi

  Istnieją już domy, których jedną z funkcji jest ładowanie elektrycznych samochodów. W przyszłości mogą powstawać budynki posiadające ściany nośne składające się z akumulatorów. A co z ładowaniem energii człowieka?

  Bartłomiej Baranowski
 • Co można zbudować w 8 godzin? Dom ze szkła

  Co można zbudować w 8 godzin? Dom ze szkła

  Dom wyglądem przypominający lustrzane pudełko. W dodatku stawia się go w 8 godzin? A kosztuje niewiele więcej niż domek działkowy. Nowy pomysł z Estonii.

  Bartłomiej Baranowski
 • Elon Musk prezentuje dachówki solarne - tanio nie jest

  Elon Musk prezentuje dachówki solarne - tanio nie jest

  Ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, ponieważ produkt i tak na razie nie będzie dostępny w Polsce. Czy system od Tesli ma jakiekolwiek szansę w starciu w chociażby z podobnym rozwiązaniem od IKEA?

  Bartłomiej Baranowski
 • Stawka VAT na prace projektowe w budownictwie

  Stawka VAT na prace projektowe w budownictwie

  W ramach umowy o prace projektowe, które są świadczeniem usług dochodzić może do przeniesienia praw autorskich do projektu architektonicznego (urbanistycznego).

  Dorota Ryterska, prawnik w Spółce Doradztwa Podatkowego Ekspertax.pl
 • Częściowe rozliczanie robót budowlano-montażowych

  Częściowe rozliczanie robót budowlano-montażowych

  Realizacja inwestycji budowlanych w związku z długotrwałym procesem inwestycyjnym powoduje, że regułą jest dokonywanie rozliczeń częściowych w trakcie wykonywania usług budowlanych.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego w Ekspertax.pl
 • 9 rzeczy, które warto wiedzieć o aranżacji wnętrz swojego domu przed rozpoczęciem budowy

  9 rzeczy, które warto wiedzieć o aranżacji wnętrz swojego domu przed rozpoczęciem budowy

  Wykańczanie i urządzenie domu często uważane są za przyjemniejsze i bardziej kobiece etapy budowy. Niekiedy jednak przysparzają sporo kłopotów, ponieważ często dopiero wówczas okazuje się, że musimy zmienić naszą wizję, bo na etapie budowania, czasem nawet wyboru projektu nie przemyśleliśmy lub nie wzięliśmy pod uwagę ważnych kwestii.

  Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong
 • Zwrot VAT na budowę domu? Zależy kiedy rozpoczniesz budowę
 • Outbud.pl, czyli budowlany outlet

  OutBud.pl to unikatowa platforma sprzedażowa, dzięki której możesz kupić pełnowartościowy towar w outletowych cenach. W ofercie dostawców już teraz znajdziesz kilkanaście tysięcy produktów budowlanych. Oferta OutBud.pl dostępna jest dla klientów indywidualnych i dla firm budowlano - remontowych.

  Outbud.pl
 • Projekt domu tańszy w realizacji - jak go rozpoznać?

  Walka z kosztami budowy domu zaczyna się już na etapie wyboru projektu. Znaczenie mają dodatkowe elementy konstrukcyjne, kształt bryły a nawet materiały wykończeniowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu, żeby za budowę zapłacić mniej?

  Michał Świech
 • Architekt wnętrz - czy jego pomoc jest potrzebna?

  Stając w obliczu urządzania domu lub mieszkania, wielu z nas zastanawia się czy zaufać własnemu wyczuciu smaku, czy może skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Co możemy zyskać na współpracy ze specjalistą od aranżacji i jak wybrać tego właściwego, opowie architekt Anna Koszela.

  Anna Koszela, red. O.B.
 • Koszty budowy domów energooszczędnych

  Jedną z propozycji mających zastąpić program "Rodzina na swoim" są dopłaty do kredytów hipotecznych na nieruchomości, które spełniają określone standardy enegooszczędności. Opory nabywców wciąż budzi cena takich rozwiązań. Koszty budowy domu energooszczędnego nie muszą być jednak duże.

  Marta Czajka / PR & Marketing / Cloud9, red. O.B.
 • Eleganckie aranżacje łazienek

  Aranżację łazienki nie zawsze traktujemy z wystarczającą fantazją. Można urządzić łazienkę typowo, ale można też nadać temu miejscu ciekawy klimat. Zanim zdecydujesz jak ma wyglądać Twoja łazienka, sprawdź jakie pomysły mają inni!

  Dominika Stróżniak, red. O.B.
 • Poza miastem jest taniej i wygodniej

  Coraz więcej osób szuka mieszkań poza granicami dużych miast. Wynika to bezpośrednio ze znacznie niższych kosztów zakupu nieruchomości i szeregu atutów, które niesie za sobą mieszkanie poza miastem - komentuje Piotr Swoboda, prezes Skaland Sp. z o.o.

  poz
 • Czy warto zaufać architektowi

  Projekt - dla jednych najważniejsza część inwestycji, przez innych traktowany jako zło konieczne - dodatkowy koszt i tak już drogiej budowy domu

  Maciej Wieczorek