Poradnik budującego

 • Stawka VAT na prace projektowe w budownictwie

  Stawka VAT na prace projektowe w budownictwie

  W ramach umowy o prace projektowe, które są świadczeniem usług dochodzić może do przeniesienia praw autorskich do projektu architektonicznego (urbanistycznego).

  Dorota Ryterska, prawnik w Spółce Doradztwa Podatkowego Ekspertax.pl
 • Częściowe rozliczanie robót budowlano-montażowych

  Częściowe rozliczanie robót budowlano-montażowych

  Realizacja inwestycji budowlanych w związku z długotrwałym procesem inwestycyjnym powoduje, że regułą jest dokonywanie rozliczeń częściowych w trakcie wykonywania usług budowlanych.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego w Ekspertax.pl
 • 9 rzeczy, które warto wiedzieć o aranżacji wnętrz swojego domu przed rozpoczęciem budowy

  9 rzeczy, które warto wiedzieć o aranżacji wnętrz swojego domu przed rozpoczęciem budowy

  Wykańczanie i urządzenie domu często uważane są za przyjemniejsze i bardziej kobiece etapy budowy. Niekiedy jednak przysparzają sporo kłopotów, ponieważ często dopiero wówczas okazuje się, że musimy zmienić naszą wizję, bo na etapie budowania, czasem nawet wyboru projektu nie przemyśleliśmy lub nie wzięliśmy pod uwagę ważnych kwestii.

  Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong
 • Outbud.pl, czyli budowlany outlet

  OutBud.pl to unikatowa platforma sprzedażowa, dzięki której możesz kupić pełnowartościowy towar w outletowych cenach. W ofercie dostawców już teraz znajdziesz kilkanaście tysięcy produktów budowlanych. Oferta OutBud.pl dostępna jest dla klientów indywidualnych i dla firm budowlano - remontowych.

  Outbud.pl
 • Projekt domu tańszy w realizacji - jak go rozpoznać?

  Walka z kosztami budowy domu zaczyna się już na etapie wyboru projektu. Znaczenie mają dodatkowe elementy konstrukcyjne, kształt bryły a nawet materiały wykończeniowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu, żeby za budowę zapłacić mniej?

  Michał Świech