W pół roku zbudował drewniany dom bez użycia ciężkich narzędzi, a całość uwiecznił na filmie

Kanadyjczyk Shawn James używając prostych narzędzi oraz siły swoich mięśni zbudował drewniany dom w pół roku. Wszystko to nagrywał i zmontował w pięciominutowy film.

Obecnie film Jamesa ma ponad 10 milionów wyświetleń. Shawn półroczną budowę zamienił w pięciominutowy timelapse. Budynek powstał w Algonquin Park w Kanadzie. 

Dom drewniany 

Budynek został zbudowany technologią bali łączonych za pomocą techniki wycięcie-wpust. Na budowę wykorzystano 100 drzew. Całość została wykonana przy pomocy tradycyjnych narzędzi służących do obrabiania drewna. 

 

Domek ma około 12 metrów kwadratowych, a wszystkie łączenia zostały uszczelnione przy pomocy naturalnych materiałów, które zostały wyprodukowane podczas stawiania ścian, takich jak wióry oraz sieczka gliniana. Dach został pokryty opalonymi deskami. 

Do budowy Shawn wykorzystał takie gatunki drzew jak sosna, jodła oraz cedr. Pomysł na budowę domu samodzielnie wziął się w 2008 roku, gdy branżę, w której pracował Shawn, dopadła recesja. Trudna sytuacja na rynku pracy zainspirowała go do powrotu do przeszłości. 

Kanał na YouTube

Nagranie pochodzi z kanału, który prowadzi James - My Self Reliance. Autor kanału chciał udowodnić, że w dzisiejszych czasach również można budować domy w taki sam sposób jak przodkowie. Przy użyciu podstawowych narzędzi i odrobiny zapału. 

Budowanie własnego domu oraz zdobywanie jedzenia i picia z natury... to daje ci wszystko, czego potrzebujesz do życia.

- powiedział Shawn w wywiadzie dla telewizji ABC News

Źródło: dailymail.co.uk

Idealne rozwiązanie dla mobilnych. Przenośny dom zabierzesz ze sobą, gdzie tylko chcesz