Materiały budowlane i meble za 30 procent ich wartości - to możliwe w sklepie ReStore

Materiały budowlane oraz wykończenia wnętrz mają być dostępne w cenach od 70 do 30 procent rynkowej wartości. Sklep ma zostać uruchomiony jeszcze na jesieni tego roku w Warszawie.

Za sklep ma odpowiadać znana ze swojej charytatywnej działalności organizacja Fundacji Habitat for Humanity Poland. Działalność sklepu ma mieć charakter detaliczny.

Kto może skorzystać

Ze sklepu będzie mógł skorzystać tak naprawdę każdy. Nie będzie żadnej selekcji. Twórcy - architekci pracujący pro-bono dla fundacji - starają się nadać wnętrzu egalitarnego sznytu, by każdy czuł się w nim jak najlepiej. 

Sklep będzie ogólnodostępny. Nie będzie żadnych ograniczeń czy selekcji kupujących.

- mówi Jacek Renard, menadżer projektu. 

Ezra Millstein / materiały prasowe / Habitat for Humanity

Oznacza to, że każdy klient będzie mógł skorzystać z oferty niezależnie od stanu majątkowego. Cały wypracowany przez sklep zysk będzie przekazywany Fundacji, aby skutecznie realizowała swoją misję czyli walkę z ubóstwem mieszkaniowym.

Asortyment 

Sklep ma oferować nie tylko materiały budowlane, ale również wyposażenie wnętrz, narzędzia budowlane, artykuły AGD oraz meble. Wszystko na bardzo preferencyjnych warunkach. Ceny mają oscylować w granicach 30 - 75 procent ceny rynkowej. Wszystkie sprzedawane przedmioty i materiały będą pochodzić z darowizn.

ReStore sprzedawać będzie również produkty o ciekawym wzornictwie, które mogą zainteresować osoby szukające świeżej formy. W ofercie będą produkty wytworzone przez wykonawców społecznych zarówno z Polski jak i z Europy.

Nasze działanie nie zamknie się na sprzedaży. Będziemy również prowadzić programy edukacyjne skoncentrowane na ekonomii cyrkularnej, ekologii.

- tłumaczy Jacek Renard.

Otwarcie sklepu

Otwarcie sklepu jest przewidywane na jesień 2018 roku. Planowane są obecnie dwie lokalizacje. Tzw. showroom ma znajdować się w samym centrum stolicy przy ulicy Marszałkowskiej. Ma być to prawie 300 metrowy pawilon. 

materiały prasowe / Habitat for Humanity

Natomiast główne centrum ma być zlokalizowane na Pradze, lecz jego miejsce jest dopiero negocjowanie. Organizacja chciałaby, by obie lokalizacje zostały otwarte jednocześnie. Oba sklepy będą wyposażone w narzędziownie, które będą ogólnodostępne dla osób odwiedzających.

Druga lokalizacja, którą staramy się pozyskać znajduje się na Pradze, w bardzo dobrym acz zapomnianym przez Warszawiaków miejscu. Tam docelowo planujemy uruchomienie Centrum ReStore.

- podkreśla menadżer projektu. 

Źródło: habitat.org

Więcej o: