Najnowsze artykuły

 • "Bajgle" w sercu Moskwy. Bubliki są domem dla dwóch tysięcy rodzin. Przeciągi, brak słońca, koszty
 • Coraz większa dostępność mieszkań na rynku najmu, ceny w dół

  Coraz większa dostępność mieszkań na rynku najmu, ceny w dół

  Dane o rynku najmu z początku października potwierdzają wzrost dostępności mieszkań, który obserwujemy od początku roku. Wzrost liczby ogłoszeń dotyczy lokali o niemal każdej powierzchni - wynika z danych serwisu Domiporta. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w przypadku mieszkań 1-pokojowych, gdzie na najemców czeka kilka razy więcej mieszkań niż rok temu. Wyjątek stanowią mieszkania 5 pokojowe i większe w Warszawie, których dostępność względem początku października 2019 r. spadła. Większa podaż przekłada się na niższe oczekiwania cenowe. Ofertowe ceny najmu spadły nawet o kilkadziesiąt procent, są jednak wyjątki.

  Michał Guzowski
 • Gdzie jest najdłuższe metro na świecie? To nie Londyn ani Nowy Jork

  Gdzie jest najdłuższe metro na świecie? To nie Londyn ani Nowy Jork

  Warszawskie metro ma 35,6 km długości. Znajdujący się pod względem długości na dziesiątym miejscu rankingu Madryt ma metro o długości niemal 300 kilometrów. Jakie miasto znajduje się na czele rankingu? Nie, nie Londyn czy Nowy Jork.

  Bartłomiej Baranowski
 • Jak dbać o panele podłogowe?

  Jak dbać o panele podłogowe?

  Bardzo duży wybór kolorów i wzorów, łatwy i szybki montaż, a także coraz dłuższa gwarancja to ważne atuty laminowanych paneli podłogowych. Dlatego to tak popularny sposób wykończenia podłogi. Jeśli panujemy ich montaż, warto wiedzieć jak konserwować i czym czyścić panele laminowane, aby zachowały swój atrakcyjny wygląd przez wiele lat. Podpowiadamy jak to zrobić.

  ZeBa
 • Dzicy lokatorzy w Lublinie zajmują lokale, w których ktoś już mieszka. 'Sytuacja jest kuriozalna'
 • Łóżko tapicerowane do sypialni. Jakie wybrać?

  Łóżko tapicerowane do sypialni. Jakie wybrać?

  Bez wątpienia łóżko to mebel numer jeden w sypialni. Modele tapicerowane z dekoracyjnym wezgłowiem nie tylko efektownie wyglądają, ale są świetnym pomysłem, gdy lubimy czytać lub oglądać telewizję przed snem. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego łóżka.

  ZeBa
 • To jeszcze nie czas na "Last Christmas", ale na najem domku na sylwestra już tak
 • Odwlekanie decyzji o zakupie mieszkania może słono kosztować. Średnio 37 tys. zł rocznie
 • Dom od słynnego architekta w cenie przeciętnego domu? Nowy pomysł Koniecznego
 • Jak udekorować mieszkanie w stylu boho bez rujnowania portfela?

  Jak udekorować mieszkanie w stylu boho bez rujnowania portfela?

  Feeria barw, bogactwo ornamentów i wzorów, eklektyzm - to główne cechy stylu boho, nawiązującego do XIX-wiecznej bohemy. Boho wymyka się wszelkim konwenansom, nie sposób go ujednolicić, jednoznacznie opisać, zamknąć w sztywne ramy. Jest artystyczny, nieoczywisty i na wskroś indywidualny. To właśnie ta różnorodność, nieuchwytność, swobodna nonszalancja w żonglowaniu elementami różnych stylistyk i czerpanie z nich pojedynczych elementów przesądza o jego wyjątkowości. I sprawia, że zyskuje coraz większe grono miłośników, którzy pragną wyrazić siebie, aranżując swoje domowe wnętrza. Na co warto zwrócić uwagę podczas dobierania dekoracji wpisujących się w styl boho? I czy da się je zdobyć niskim kosztem?

  artykuł sponsorowany
 • Najem krótkoterminowy - niby jak w hotelu, ale inaczej

  Najem krótkoterminowy - niby jak w hotelu, ale inaczej

  Według wyliczeń HRE Investments mieszkań, w których prowadzony jest najem krótkoterminowy, jest ok. 40 tys. Rynek jednak zmalał z powodu epidemii koronawirusa o około 10 proc. twierdzą badacze. O czym pamiętać, decydując się na tę formę wynajmu? Kiedy jest to już działalnością gospodarczą? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedź w artykule poniżej.

  Friss
 • Koronawirus odmieni nasze miasta? Legendarny architekt twierdzi, że nie

  Koronawirus odmieni nasze miasta? Legendarny architekt twierdzi, że nie

  Pandemia koronawirusa wymusza w wielu dziedzinach życia odpowiedni reżim sanitarny. Część uczonych twierdzi nawet, że wiele elementów życia zmieni się już na stałe. Norman Foster, ikona architektury uważa jednak, że koronawirus nie wymusi zmian w projektowaniu miast.

  Bartłomiej Baranowski