Czas na zmianę
na lepsze?
Sprzedaj nieruchomość
Dzielnice
  Ulice
   Inne
    Podobne wyszukiwania

    Mieszkania na sprzedaż w Gnieźnie

    Gniezno zlokalizowane jest we wschodniej części województwa wielkopolskiego na obszarze wynoszącym prawie 41 kilometrów kwadratowych. Było pierwszą stolicą Polski oraz jest najstarszą metropolią kościelną w naszym kraju. Gniezno cenione jest za niezwykły krajobraz, który kształtowany jest przez rzeki Wełnę i Strugę, duże kompleksy leśne, jeziora Pojezierza Gnieźnieńskiego oraz siedem wzgórz (Lecha, św. Piotra, św. Wawrzyńca, św. Michała, Panieńskim, Krzyżackim i Żnińskim). Według Głównego Urzędu Statystycznego w mieście tym zameldowanych jest około 68 943 osób. Zajmuje 29. miejsce pod względem ludności i 74. pod względem powierzchni w klasyfikacji największych miast w Polsce. W ostatnim czasie władze miasta zmodernizowały sieć komunikacji autobusowej i kolejowej, odnowiły główne ulice i obwodnice miasta, otwarto pierwszą galerię handlową, wybudowano bloki socjalne oraz rozpoczęto remonty starych kamienic.

    Dzielnice w Gnieźnie

    Rada Miasta podzieliła Gniezno na 12 jednostek pomocniczych, które nazywane są osiedlami. Mieszkańcy tych regionów wyłaniają rady osiedlowe, a później ich zarządy. Jednostki administracyjne Gniezna to: Stare Miasto, Tysiąclecie, Ustronie, Winiary, Arkuszewo, Kawiary-Osiniec, Grunwaldzkie, Pustachowa-Kokoszki, Dalki, Piekary, Skiereszewo oraz Róża.

    Nowe mieszkania w Gnieźnie. Gdzie kupić najlepiej?

    Najwięcej nieruchomości na rynku pierwotnym powstaje w dzielnicach oddalonych od centrum. Wśród ofert deweloperów przeważają te w dzielnicach Arkuszewo, Kawiary i Ustronie. Są to zarówno mieszkania w niskiej zabudowie, jak i domy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Bardzo dużo nowych nieruchomości pojawia się także w Winiarach. Nowe osiedla budowane są w okolicach terenów porolniczych, gdzie w przyszłości najprawdopodobniej wybudowane zostaną kolejne nowoczesne osiedla. Na północy Winiar rozpoczęła się budowa nowych budynków wielorodzinnych, jednak w przypadku tego regionu trzeba liczyć się z koniecznością rozbudowy nowej infrastruktury drogowej. Na chwilę obecną mogą wystąpić tam problemy z zapewnieniem wystarczającej komunikacji miejskiej.

    Ile średnio kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Gnieźnie?

    W ostatnim czasie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Gnieźnie uległa nieznacznemu obniżeniu i wynosi ona około 3448 złotych. Przeciętna wartość nieruchomości w tym mieście szacowana jest z kolei na 214 355 złotych. Dodatkowo przeciętna powierzchnia lokali przeznaczonych na sprzedaż w Gnieźnie to 64 metry kwadratowe.

    Ile najtaniej za metr kwadratowy mieszkania w Gnieźnie?

    W większości ceny nieruchomości we wszystkich dzielnicach plasują się w okolicach średniej ceny za metr kwadratowy dla całego miasta. Dotyczy to jednak tylko mieszkań sprzedawanych na rynku wtórnym. W przypadku rynku pierwotnego ceny za metr kwadratowy mieszkania mogą wzrosnąć do 4-5 tysięcy. Taka sytuacja obserwowana jest między innymi w dzielnicy Arkuszewo gdzie finalna wartość nieruchomości zamyka się w kwotach od 266 tysięcy do 350 tysięcy złotych w zależności od liczby pokoi (kolejno w dwu i czteropokojowych). W pozostałych dzielnicach ceny za metr kwadratowy wahają się od 2,5 do 3,5 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Cena nieruchomości zależeć będzie od powierzchni. W większości oferty dotyczą sprzedaży mieszkań dwu i trzypokojowych, a rzadziej kawalerek. Najwięcej jednopokojowych mieszkań znajduje się na osiedlu Tysiąclecie - za takie lokale trzeba zapłacić około 144 tysięcy złotych. W przypadku mieszkań dwupokojowych cena nieruchomości wynosi średnio 180 tysięcy złotych. Ceny mieszkań dwupokojowych prezentują się w kolejnych dzielnicach następująco: Ustronie - 169 tysięcy złotych, Grunwaldzkie - 180 tysięcy złotych, Winiary - 190 tysięcy złotych, Dalki - 195 tysięcy złotych oraz Kawiary - 230 tysięcy złotych.

    Gdzie najlepiej mieszkać w Gnieźnie?

    Sporo osób decyduje się mieszkać w Gnieźnie i dojeżdżać do pracy do Poznania, gdzie ceny mieszkań są o wiele wyższe. W cenie mieszkania trzypokojowego w Gnieźnie kupimy w stolicy województwa wielkopolskiego tylko kawalerkę lub małe mieszkanie dwupokojowe. Wieżowce i blokowiska w Gnieźnie dominują tylko na osiedlach Tysiąclecia i Winiary, które wśród opinii mieszkańców funkcjonują jako wielkie sypialnie miasta. W obszarze Winiar zlokalizowana jest także Galeria Gniezno, w której działalność prowadzi około 50 punktów handlowo-usługowych. W pozostałych częściach Gniezna występują domy jednorodzinne, wille, osiedla z niską zabudową oraz domy szeregowe.


    Osiedle Róża w Gnieźnie cechuje się niską zabudową jednorodzinną i dużą liczbą terenów przemysłowo-handlowych. Dawniej służyła jako baza mieszkań dla mniej zamożnych mieszkańców tego regionu. W tej dzielnicy mieszka zaledwie 1500 mieszkańców. Zabudowa jednorodzinna dominuje też w mniej zamieszkiwanej dzielnicy Skiereszewo na zachodzie miasta. Pustuchowa to z kolei dzielnica uznawana za najbezpieczniejszą w Gnieźnie, gdzie na północy występuje zbudowana w latach 70. i 80. dzielnica willowa. Większe osiedla i bloki, gdzie można szukać także nieruchomości z rynku wtórego oferują osiedla Ustronie, Winiary czy Kawiary.

    Czego szukasz ?
     Cena
     Powierzchnia m2

     Chcę otrzymywać oferty