Mieszkania na sprzedaż: Częstochowa

Znaleziono 618 ogłoszeń Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Wybrane dla Ciebie

Powiadomienia o nowych ofertach
Chcesz otrzymać powiadomienia o nowych ofertach w tej kategorii? Zostaw swój adres e-mail, a my wyślemy Ci powiadomienie o nowych ofertach pasujących do Twoich preferencji.
Powiadom

budynki

Mieszkania na sprzedaż w Częstochowie

Częstochowa jest miastem na prawach powiatu znajdującym się na północ od Katowic. Zlokalizowana jest nad rzeką Wartą w województwie śląskim. Jest najważniejszym miastem aglomeracji częstochowskiej, gdzie skupiają się jednostki o dużym znaczeniu kulturalnym, administracyjnym i gospodarczym regionu. Według Głównego Urzędu Statystycznego w mieście tym zameldowanych jest 223 322 mieszkańców, dzięki czemu Częstochowa plasuje się na 13. miejscu pod względem liczby ludności i powierzchni miast w Polsce. Jest także drugim największym niewojewódzkim miastem w kraju. Częstochowa jest dodatkowo trzecim co do wielkości ośrodkiem przemysłowym w województwie śląskim.

miasto

Dzielnice w Częstochowie

Podział miasta na dzielnice jest częściowo niezgodny z podziałem zastosowanym w historii, co często bywa tematem krytyki mieszkańców. Jednostki utworzone zostały w marcu 2004 na podstawie uchwały Rady Miasta. Dzielnicami administracyjnymi Częstochowy są: Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Kiedrzyn, Lisiniec, Mirów, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Północ, Raków, Stare Miasto, Stradom, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów oraz Zawodzie-Dąbie.

Nowe mieszkania w Częstochowie. Gdzie kupić najlepiej?

Największą popularnością w Częstochowie cieszą się mieszkania jedno- i dwupokojowe. Popyt na te i inne nieruchomości rośnie z każdym rokiem, tak samo jak w innych dużych miastach w Polsce. W przypadku Częstochowy najbardziej rosną ceny nieruchomości na rynku wtórnym, dzięki czemu nowe inwestycje deweloperów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W mieście tym poszukiwane na rynku pierwotnym są zarówno mieszkania na nowoczesnych osiedlach, jak i domy w zabudowie szeregowej. Nowe nieruchomości powstają zwłaszcza w dzielnicach: Częstochówka-Parkitka, Gnaszyn-Kawodrza, Śródmieście, Raków i Grabówka.

tereny zielone
lokalizacja

Ile średnio kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Częstochowie?

W ostatnim roku ceny mieszkań w Częstochowie podrożały o siedem procent. Obecnie za jeden metr kwadratowy nieruchomości w tym mieście trzeba zapłacić 4671 złotych. Przeciętna wartość mieszkania w Częstochowie wynosi z kolei 280 777 złotych. Tendencja wzrostowa cen obserwowana jest od co najmniej trzech lat i w tym czasie ani razu nie nastąpił spadek wartości mieszkań. Najwięcej ofert dotyczących sprzedaży nieruchomości dotyczy mieszkań znajdujących się w dzielnicach: Raków, Wrzosowiak, Błeszno, Ostatni Grosz, Tysiąclecie i Trzech Wieszczów.

Ile najtaniej za metr kwadratowy mieszkania w Częstochowie?

Najdrożej za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy w dzielnicy Częstochówka-Parkitka, gdzie średni koszt takiego zakupu wynosi 5543 złotych. Średnia cena nieruchomości dla tego regionu plasuje się z kolei na poziomie 343 128 złotych. Powyżej czterech tysięcy za metr kwadratowy zapłacimy także w dzielnicach: Kiedrzyn - 4881 złotych/metr kwadratowy (245 762 złotych za całość), Błeszno - 4801 złotych/metr kwadratowy (243 150), Zawodzie-Dąbie - 4604 złotych/metr kwadratowy (355 675), Ostatni Grosz - 4459 złotych/metr kwadratowy (199 975), Trzech Wieszczów - 4476 złotych/metr kwadratowy (235 182), Wrzosowiak - 4428 złotych/metr kwadratowy (255 333) oraz Stare Miasto - 4047 złotych/metr kwadratowy (213 091). W pozostałych częściach miasta ceny prezentują się następująco: Podjasnogórska - 3781 złotych/metr kwadratowy (średnio 217 342 złotych za całą nieruchomość), Wyczerpy-Aniołów - 3618 złotych/metr kwadratowy (305 271), Północ - 48865 złotych/metr kwadratowy (263 057), Tysiąclecia - 4575 złotych/metr kwadratowy (246 547), Raków - 4129 złotych/metr kwadratowy (226 459) oraz Śródmieście - 4171 złotych/metr kwadratowy (290 372).

nowe nieruchomości
rynek nieruchomości

Gdzie najlepiej mieszkać w Częstochowie?

Najwięcej osób mieszka w dzielnicach Północ, Tysiąclecie, Wrzosowiak i Raków. W dzielnicy Błeszno pojawiają się zarówno wysoko-kondygnacyjne bloki z wielkiej płyty jak i mniejsze bloki czy domy w zabudowie szeregowej. Zawodzie to z kolei osiedle, na którym znajduje się dużo terenów rekreacyjnych: parków, kąpielisk, stadionów, klubów sportowych oraz przystań kajakowa. Na atrakcyjność regionu wpływa także bliskość rzeki Warty. Zawodzie jest największą pod względem powierzchni dzielnicą Częstochowy, dlatego też znajdują się tu różne typy zabudowy - od domów jednorodzinnych do bloków. Na jej terenie kursuje dziesięć autobusów komunikacji miejskiej.


Wyczerpy-Aniołów to dzielnica, w której dominuje budownictwo niskie: domy, szeregowce oraz niewielkie osiedla mieszkaniowe. Duża liczba placówek edukacyjnych, zdrowotnych, handlowych i administracyjnych znajduje się z kolei na osiedlu Wrzosowiak. W dzielnicy Tysiąclecie zlokalizowane są akademiki należące do Politechniki Częstochowskiej, dlatego też dzielnica ta chętnie wybierana jest przez studentów różnych uczelni (siedzibę ma tutaj także Akademia im. Jana Długosza). Znajduje się tutaj sporo parków, terenów sportowych oraz miejsc, gdzie odbywają się różne wydarzenia kulturalne. W 2004 roku osiedle to zajęło pierwsze miejsce w rankingu dzielnic przeprowadzonych przez częstochowską “Gazetę Wyborczą”. Podczas budowy architekci zadbali o dodatkowe nasadzenia drzew, dzięki czemu Tysiąclecie jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic miasta.

Możesz sprawić, aby najlepsi agenci szukali dla Ciebie i za Ciebie!
  • Umowa Określ cechy wymarzonej nieruchomości
  • Ludzie Zaangażujemy zaufanych agentów w poszukiwania
  • Znajdź nieruchomość Wybierzemy trzech z nich i w ciągu 7 dni przedstawimy Ci oferty najbliższe Twojemu ideałowi
Czego szukamy?

Lokalizacja Twojej wymarzonej nieruchomości musi być określona precyzyjnie. Aby określić precyzyjnie lokalizację, skorzystaj z podpowiedzi.

Twoje dane

Niestety w związku z brakiem numeru telefonu/e-maila, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować.

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, wypełnij jeszcze raz formularz, zostawiając do siebie kontakt telefoniczny oraz adres e-mail.

(rozwiń)
Podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Domiporta Sp. z o.o. (administratora) informacji w ramach newslettera zawierających wybrane przez Domiporta Sp. z o.o. ogłoszenia z portalu Domiporta.pl oraz przekazanie danych partnerom spółki Domiporta Sp. z o.o. w celu przedstawienia szczegółów ofert przekazanych w ramach newslettera. Domiporta może przekazać informacje do maksymalnie 5 partnerów jeśli uzna, że posiadają oni oferty zbieżne z preferencjami pozostawionymi w formularzu.
Administratorem danych osobowych jest Domiporta Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie, ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu założenia i obsługi konta w serwisie Domiporta.pl, w szczególności w celu umożliwienia spersonalizowanego poszukiwania ogłoszeń w serwisie Domiporta.pl oraz prezentowania Pani/Panu interesujących Panią/Pana ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Domiporta.pl, w celach marketingowych, w tym profilowania, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Pani/Pana dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych spółki Domiporta Sp. z o.o. i jej Partnerów z branży nieruchomościowej i finansowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności. (rozwiń)
Włączone! Możesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnej interesującej oferty.

Od teraz codziennie rano dostaniesz listę dopasowanych do Twoich preferencji najnowszych ofert prosto na swoją skrzynkę
e-mail.
Co teraz? Zrelaksuj się lub przejrzyj listę pasujących ofert, które do tej pory trafiły na nasz serwis. Być może wśród nich będzie ta, która Cię zainteresuje! Przejdź do listy ofert
Kontakt telefoniczny Skontakuj się