ico powierzchnia

POWIERZCHNIA

6 386 m2

ico rodzaj działki

RODZAJ DZIAŁKI

przemysłowo-handlowa

ico droga dojazdowa

DROGA DOJAZDOWA

-

Szczegóły oferty 43527/3186/OGS Data dodania: 3 dni temu

Lokalizacja

Lichnowy

Opis oferty

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

ODDZIAŁ TERENOWY W PRUSZCZU GDAŃSKIM

podaje do publicznej wiadomości informację o przetargu nieograniczonym

na sprzedaż nieruchomości.


ogłasza przetarg ustny nieograniczony w dniu 18.12.2025 r. o godz. 10:00 na sprzedaż nieruchomości gruntowej, niezabudowanej położonej w obrębie Lichnowy, gm. Lichnowy oznaczonej w ewidencji gruntów jako działki nr 181, 182 o pow. 0,6386 ha.

    Cena wywoławcza – 131 900,00 zł

      Wadium – 13 190,00 zł

Zgodnie z zaświadczeniem Urzędu Gminy Lichnowy nieruchomości nie mają obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz nie przystąpiła do jego opracowania.

Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lichnowy  zatwierdzonego Uchwałą Rady Gminy nr XLIII/435/10 z dnia 13 sierpnia 2010 r. oraz Uchwałą nr IV/28/2024 Rady Gminy Lichnowy z dnia 27 czerwca 2024r. w spawie uchwalenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Lichnowy nieruchomości oznaczone są jako: „Obszary docelowo zabudowane i zainwestowane, w tym: nowe, większe tereny inwestycyjne – zabudowa o wiodącej funkcji usługowo- produkcyjnej i składowej”, „Obszary dla, których gmina zamierza sporządzić plan miejscowy – nowe funkcje nie przewidywane w dotychczasowych planach miejscowych (wymagające zgody na zamianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze, - obszar miejscowości Lisewo Malborskie, Lichnowy i Szymankowo w granicach docelowego zainwestowania”, „Przedpole ekspozycyjne cennych zespołów zabytkowych (obowiązek wykonania studium krajobrazowego przed lokalizacją zabudowy wysokiej)” oraz „Obiekty i obszary chronione na podstawie przepisów odrębnych – stanowisko archeologiczne.”

Gmina Lichnowy przystąpiła do sporządzenia planu ogólnego. Na obecnym etapie nie jest możliwe określenie czy zostanie zmieniona funkcja działek.

Zgodnie z zaświadczeniem Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na działce nr Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, iż działki nr 181, 182 obręb Lichnowy znajdują się w strefie ochrony archeologicznej stanowiska AZP 16-46/1 Lichnowy 7 (wieś z późnego średniowiecza).

Wszelka działalność związana z prowadzenie prac ziemnych na obszarze występowania zabytków archeologicznych wymaga przeprowadzenia niezbędnych badań archeologicznych na zasadach uregulowanych obowiązującymi przepisami odrębnymi z zakresu ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

Szczegółowy opis nieruchomości zawiera ogłoszenie wywieszone w miejscach zwyczajowo przyjętych dnia 03.12.2025 r.

Szczegółowe informacje o nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży można uzyskać w siedzibie Sekcji Zamiejscowej w Malborku ul. Wołyńska 19, tel. 55 272 – 23 – 82.

Pełna treść ogłoszenia dostępna jest na stronie internetowej www.nieruchomoscikowr.gov.pl.

Kontakt:
KOWR Sekcja Zamiejscowa w Malborku
tel: 55 2pokaż telefon


Numer oferty: 43527/3186/OGS

Statystyki ogłoszenia:

oko

Podobne nieruchomości