Mieszkania na sprzedaż: Zielona Góra

Znaleziono 356 ogłoszeń Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Powiadomienia o nowych ofertach
Chcesz otrzymać powiadomienia o nowych ofertach w tej kategorii? Zostaw swój adres e-mail, a my wyślemy Ci powiadomienie o nowych ofertach pasujących do Twoich preferencji.
Powiadom

budynki

Mieszkania na sprzedaż Zielona Góra

Zielona Góra to największe miasto województwa lubuskiego, które stanowi jednocześnie siedzibę jednostek samorządowych tego regionu. Według Głównego Urzędu Statystycznego w mieście tym zameldowanych jest 140 297 mieszkańców, co plasuje je na 24. miejscu w kraju pod względem liczby ludności. Na rozwój regionu największy wpływ ma bliskie położenie miasta względem granicy z Niemcami. Między innymi dzięki temu w regionie rozwija się przemysł informatyczny, teleinformatyczny, transportowy, drzewny i alkoholowy. Coraz większy popyt obserwowany jest także na rynku nieruchomości: gdzie szukać mieszkań na sprzedaż w Zielonej Górze?

miasto

Dzielnice w Zielonej Górze

Rada Miasta nie ustanowiła prawnego podziału administracyjnego Zielonej Góry. Nazwy dzielnic czy osiedli funkcjonują jednak jako potoczne określenia używane przez mieszkańców; często też pojawiają się w opisach ofert dotyczących nieruchomości na sprzedaż. Są to: Chynów, Jędrzychów, Raculka oraz osiedla Bajkowe, Braniborskie, Cegielnia, Dolina Zielona, Jana Kilińskiego, Juliusza Kilińskiego, Juliusza Słowackiego, Kaszubskie, Kolorowe, Kwiatowe, Leśne, Leśny Dwór, Łużyckie, Malarzy, Mazurskie, Morelowe, na Olimpie, Piastowskie, Pomorskie, Przyjaźni, Słoneczne, Śląskie, Tysiąclecia, Uczonych, Warmińskie, Wazów, Zacisze, Zastalowskie, Zdrojowe, Winnica i Wygoda. Wyróżnia się też dzielnice o statusie sołectwa: Barcikowice, Drzonków, Jany, Jarogniewice, Jeleniów, Kiełpin, Krępa, Łężyca, Ługowo, Nowy Kisielin, Ochla, Przylep, Racula, Stary Kisielin, Stożne, Sucha, Zatonie czy Zawada.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Zielonej Górze. Gdzie kupić najlepiej?

W ostatnich latach rynek nieruchomości w Zielonej Górze zaczął się dynamicznie rozwijać. Wpływ na to ma między innymi bliskość polsko-niemieckiej granicy oraz dobra sytuacja ekonomiczna mieszkańców tego regionu. Deweloperzy najchętniej inwestują na osiedlach Zacisze, Malarzy, Piastowskim i Przyjaźni. W tym kierunku zwracają się także osoby, które kupują nieruchomości w celach inwestycyjnych oraz młode osoby, które chcą mieć własne mieszkanie. Popyt na rynku pierwotnym jest jednak bardzo duży, a część z właścicieli czeka na mieszkania nawet półtora roku - kupują więc lokale, które jeszcze nie są gotowe. Aktualnie nowe mieszkania na sprzedaż w Zielonej Górze budowane są przy ulicach Jana z Kolna, Anny Jagiellonki, Zdrojowej, Suwalskiej czy Odrzańskiej.

tereny zielone
lokalizacja

Ile średnio za metr kwadratowy mieszkania w Zielonej Górze?

Mimo wzrostu cen nieruchomości w dużych miastach w Polsce, w stolicy województwa lubuskiego obserwuje się stabilizację na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ceny mieszkań ani nie urosły, ani nie spadały. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Zielonej Górze wynosi obecnie 4645 złotych. Z kolei przeciętna wartość mieszkań to 280 419 złotych. Najwięcej ofert dotyczy sprzedaży nieruchomości o powierzchni od 50 do 60 metrów kwadratowych.

Ile najtaniej za metr kwadratowy mieszkania w Zielonej Górze?

Ceny mieszkań zależą przede wszystkim od powierzchni, liczby pokoi, dodatkowych udogodnień oraz lokalizacji. Najwięcej ofert, ale też najbardziej zróżnicowanych cenowo, możemy spodziewać się na osiedlach Dolina Zielona, Piastowskim, Słonecznym i Pomorskim. Średnia cena nieruchomości w tych obszarach prezentuje się kolejno: 5442 złotych/metr kwadratowy, 5400 złotych/metr kwadratowy, 5250 złotych/metr kwadratowy oraz 5060 złotych/metr kwadratowy. W pozostałych dzielnicach orientacyjne ceny nieruchomości prezentują się następująco: Leśne - 4860 złotych/metr kwadratowy, Juliusza Słowackiego - 4300 złotych/metr kwadratowy, Morelowe - 4400 złotych/metr kwadratowy, Zastalowskie - 3930 złotych/metr kwadratowy oraz Łężyca - 3870 złotych/metr kwadratowy.

nowe nieruchomości
rynek nieruchomości

Gdzie najlepiej mieszkać w Zielonej Górze?

Chynów to północno-wschodnia dzielnica, w której budowane są nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Władze miasta starają się inwestować w ten teren, który podupadł po zamknięciu kopalni węgla brunatnego. Poza nowym osiedlem znajduje się tutaj także dużo niskich budynków przeznaczonych dawniej dla klasy robotniczej. Na północy znajduje się z kolei osiedle Zastalowskie, skąd prowadzi główna droga wylotowa na obwodnicę miasta. Na terenie osiedla znajdują się bloki w niskiej zabudowie oraz duże hipermarkety. Siedziby mają tu także większe zakłady przemysłowe.
Największym osiedlem mieszkaniowym w Zielonej Górze jest osiedle Przyjaźni, położone w zachodniej części miasta. Znajduje się tutaj dużo placówek edukacyjnych, medycznych oraz handlowych. Wybudowane zostały tutaj wysokie bloki mieszkalne, nowe osiedla w niższej zabudowie oraz domy szeregowe. Osoby ceniące bliskość terenów zielonych wybierają z kolei osiedle Piastowskie, położone w południowo-zachodniej części miasta. Osiedle przylega do lasów komunalnych i Parku Piastowskiego. Znajdujące się tu budynki wybudowane zostały w latach 60., a późniejsze także w latach 80. Są to zazwyczaj bloki posiadające od pięciu do dziesięciu pięter. Duża liczba budynków wielomieszkaniowych znajduje się także na osiedlu Słonecznym. Tutaj także zlokalizowanych jest dużo szkół, przedszkoli, aptek, przychodni, sklepów oraz parków, przez co wybierane są do zamieszkania przez rodziny z dziećmi.

Możesz sprawić, aby najlepsi agenci szukali dla Ciebie i za Ciebie!
  • Umowa Określ cechy wymarzonej nieruchomości
  • Ludzie Zaangażujemy zaufanych agentów w poszukiwania
  • Znajdź nieruchomość Wybierzemy trzech z nich i w ciągu 7 dni przedstawimy Ci oferty najbliższe Twojemu ideałowi
Czego szukamy?

Lokalizacja Twojej wymarzonej nieruchomości musi być określona precyzyjnie. Aby określić precyzyjnie lokalizację, skorzystaj z podpowiedzi.

Twoje dane

Niestety w związku z brakiem numeru telefonu/e-maila, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować.

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, wypełnij jeszcze raz formularz, zostawiając do siebie kontakt telefoniczny oraz adres e-mail.

(rozwiń)
Podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Domiporta Sp. z o.o. (administratora) informacji w ramach newslettera zawierających wybrane przez Domiporta Sp. z o.o. ogłoszenia z portalu Domiporta.pl oraz przekazanie danych partnerom spółki Domiporta Sp. z o.o. w celu przedstawienia szczegółów ofert przekazanych w ramach newslettera. Domiporta może przekazać informacje do maksymalnie 5 partnerów jeśli uzna, że posiadają oni oferty zbieżne z preferencjami pozostawionymi w formularzu.
Administratorem danych osobowych jest Domiporta Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie, ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu założenia i obsługi konta w serwisie Domiporta.pl, w szczególności w celu umożliwienia spersonalizowanego poszukiwania ogłoszeń w serwisie Domiporta.pl oraz prezentowania Pani/Panu interesujących Panią/Pana ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Domiporta.pl, w celach marketingowych, w tym profilowania, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Pani/Pana dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych spółki Domiporta Sp. z o.o. i jej Partnerów z branży nieruchomościowej i finansowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności. (rozwiń)
Włączone! Możesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnej interesującej oferty.

Od teraz codziennie rano dostaniesz listę dopasowanych do Twoich preferencji najnowszych ofert prosto na swoją skrzynkę
e-mail.
Co teraz? Zrelaksuj się lub przejrzyj listę pasujących ofert, które do tej pory trafiły na nasz serwis. Być może wśród nich będzie ta, która Cię zainteresuje! Przejdź do listy ofert
Kontakt telefoniczny Skontakuj się