Mieszkania na sprzedaż: Opole

Znaleziono 405 ogłoszeń Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Wybrane dla Ciebie

Powiadomienia o nowych ofertach
Chcesz otrzymać powiadomienia o nowych ofertach w tej kategorii? Zostaw swój adres e-mail, a my wyślemy Ci powiadomienie o nowych ofertach pasujących do Twoich preferencji.
Powiadom

budynki

Mieszkania na sprzedaż Opole

Opole jako siedziba władz województwa opolskiego jest jedną z najważniejszych miejscowości w regionie. Dodatkowo skupiają się tutaj jednostki kulturalne, naukowe, administracyjne i gospodarcze o znaczeniu ponadregionalnym. Dzięki temu Opole rozwija się także pod względem mieszkaniowym. Korzystne umiejscowienie regionu - między Śląskiem i Dolnym Śląskiem sprawia, że mieszkańcy Opolszczyzny mogą bez problemów dojeżdżać do pracy w tych bardziej uprzemysłowionych województwach. W mieście tym zameldowanych jest ponad 128 tysięcy ludzi, a stopa bezrobocia wynosi zaledwie 2,5 procent. Opole zostało też włączone jako podstrefa do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Invest-Park”. Dobra sytuacja ekonomiczna i gospodarcza sprawia, że mieszkańcy Opola chętnie decydują się na zakup własnych nieruchomości. Gdzie szukać mieszkań na sprzedaż w Opolu?

miasto

Dzielnice w Opolu

W lipcu 2017 roku na sesji rady miasta przyjęty został nowy podział administracyjny Opola. Miasto zostało podzielone na 29 dzielnic - wcześniej istniało tylko dziewięć jednostek administracyjnych. Obecnie są to: Armii Krajowej, Bierkowice, Borki, Brzezie, Chabry, Chmielowice, Czarnowąsy, Gosławice, Groszowice, Grotowice, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Krzanowice, Malina, Malinka, Nadodrze, Nowa Wieś Królewska, Półwieś, Sławice, Stare Miasto, Szczepanowice-Wójtowa Wieś, Śródmieście, Świerkle, Winów, Wróblin, Wrzoski, Zakrzów, Zaodrze oraz Żerkowice.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Opolu. Gdzie kupić najlepiej?

Najwięcej nowych mieszkań na sprzedaż w Opolu powstaje w dzielnicach: Szczepanowice-Wójtowa Wieś, Zaodrze i Grudzice. Kupujący mogą liczyć tu na zakup mieszkania na nowym, kameralnym osiedlu w niskiej zabudowie. Oferowane są zarówno dwupokojowe, jak i większe pięciopokojowe lokale, które często sprzedawane są jako dwupoziomowe apartamenty. Na obrzeżach budowane są z kolei dwu- i trzypoziomowe niewielkie budynki mieszkalne, które wydzielane są na większe mieszkania. Tam też powstają nowe domy jednorodzinne lub nieruchomości w zabudowie szeregowej.

tereny zielone
lokalizacja

Ile średnio za metr kwadratowy mieszkania w Opolu?

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ceny nieruchomości w Opolu wzrosły o około dwa procent. W przypadku mieszkań średnia cena za metr kwadratowy wynosi obecnie 5480 złotych. Przeciętna wartość mieszkania w Opolu plasuje się na poziomie 364 556 złotych. Średnia powierzchnia mieszkań sprzedawanych w Opolu wynosi około 68 metrów kwadratowych.

Ile najtaniej za metr kwadratowy mieszkania w Opolu?

Najwięcej ofert dotyczących sprzedaży mieszkań w Opolu dotyczy ścisłego centrum oraz środkowo-wschodnich dzielnic. W przypadku północnych, zachodnich i południowych osiedli oferty dotyczące sprzedaży lub wynajmu mieszkań nie są tak popularne. Ma to związek także z tym, że w tych regionach dominuje zabudowa domów jednorodzinnych. Najdroższe mieszkania sprzedawane są w dzielnicy Kolonia Gosławicka. Tam za jeden metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić obecnie 6378 złotych. Przeciętna cena całej nieruchomości wynosi zazwyczaj około 403 730 złotych. Do drogich osiedli zaliczane są także Szczepanowice, Zaodrze i Zakrzów. W pierwszej z nich zapłacimy 5992 złote za metr kwadratowy, w drugiej 5839 złotych za metr kwadratowy, a w trzeciej - 5830 złotych za metr kwadratowy. Ceny całych nieruchomości w tych dzielnicach przedstawiają się kolejno: 352 871 zł, 376 769 zł i 287 583 zł. W pozostałych dzielnicach ceny plasują się następująco: Gosławice - 5706 zł/metr kwadratowy (351 045 zł), Śródmieście - 5113 zł/metr kwadratowy (348 968 zł), Półwieś - 4548 zł/metr kwadratowy (295 831 zł), Nowa Wieś Królewska - 4317 zł/metr kwadratowy (283 364 zł) oraz Grudzice - 4228 zł/metr kwadratowy (459 800 zł).

nowe nieruchomości
rynek nieruchomości

Gdzie najlepiej mieszkać w Opolu?

Bierkowice to dzielnica, która leży wzdłuż cieku wodnego i graniczący z Wrzoskami i Sławicami. Ze względu na dużą liczbę terenów rekreacyjnych w dzielnicy tej powstał klub jeździecki, stadnina koni czy hipodrom. W granicach tego osiedla przebiega Obwodnica Opola. Znajduje się tutaj dużo domów jednorodzinnych i mniejszych budynków. Wybierając tę dzielnicę trzeba nastawić się na dojazdy, których nie ułatwia komunikacja miejska.

“Betonową sypialnią” Opola nazywana jest z kolei dzielnica Gosławice. Graniczy ona z centralnymi dzielnicami miasta, a dodatkowo częściowo leży u wylotu traktu w kierunku Łodzi, Olesna czy Jezior Turawskich. Znaleźć można tutaj nowe nieruchomości, jak i mieszkania oferowane na rynku wtórnym. W dzielnicy tej znajduje się dużo szkół podstawowych, liceów, Miejski Stadion Lekkoatletyczny, parki, Politechnika Opolska czy Powiatowy Urząd Pracy, a także restauracje i centra rozrywkowe.

Groszowice to najbardziej na południe wysunięta dzielnica Opola. Znajdują się tu ośrodki przemysłu metalurgicznego, osiedle mieszkaniowe oraz stacja kolejowa. Dojazd do tego osiedla jest jednak dobry - można się tu dostać autobusami miejskimi linii 7, 8 i 12. Znajdujące się na zachodzie Szczepanowice-Wójtowa Wieś zdominowane są przez zabudowę jednorodzinną, domy szeregowe, ale też małe osiedla bloków mieszkalnych. Funkcjonuje tu sporo szkół oraz wydziały Politechniki Opolskiej. Najwięcej dużych bloków zlokalizowanych jest na Zaodrzu, gdzie kursuje aż dziesięć linii autobusowych. Najbardziej uprzemysłowioną z dzielnic jest Zakrzów, gdzie znajdują się przedsiębiorstwa transportowe, budowlane, chemiczne i elektrociepłownia.

Możesz sprawić, aby najlepsi agenci szukali dla Ciebie i za Ciebie!
  • Umowa Określ cechy wymarzonej nieruchomości
  • Ludzie Zaangażujemy zaufanych agentów w poszukiwania
  • Znajdź nieruchomość Wybierzemy trzech z nich i w ciągu 7 dni przedstawimy Ci oferty najbliższe Twojemu ideałowi
Czego szukamy?

Lokalizacja Twojej wymarzonej nieruchomości musi być określona precyzyjnie. Aby określić precyzyjnie lokalizację, skorzystaj z podpowiedzi.

Twoje dane

Niestety w związku z brakiem numeru telefonu/e-maila, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować.

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, wypełnij jeszcze raz formularz, zostawiając do siebie kontakt telefoniczny oraz adres e-mail.

(rozwiń)
Podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Domiporta Sp. z o.o. (administratora) informacji w ramach newslettera zawierających wybrane przez Domiporta Sp. z o.o. ogłoszenia z portalu Domiporta.pl oraz przekazanie danych partnerom spółki Domiporta Sp. z o.o. w celu przedstawienia szczegółów ofert przekazanych w ramach newslettera. Domiporta może przekazać informacje do maksymalnie 5 partnerów jeśli uzna, że posiadają oni oferty zbieżne z preferencjami pozostawionymi w formularzu.
Administratorem danych osobowych jest Domiporta Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie, ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu założenia i obsługi konta w serwisie Domiporta.pl, w szczególności w celu umożliwienia spersonalizowanego poszukiwania ogłoszeń w serwisie Domiporta.pl oraz prezentowania Pani/Panu interesujących Panią/Pana ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Domiporta.pl, w celach marketingowych, w tym profilowania, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Pani/Pana dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych spółki Domiporta Sp. z o.o. i jej Partnerów z branży nieruchomościowej i finansowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności. (rozwiń)
Włączone! Możesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnej interesującej oferty.

Od teraz codziennie rano dostaniesz listę dopasowanych do Twoich preferencji najnowszych ofert prosto na swoją skrzynkę
e-mail.
Co teraz? Zrelaksuj się lub przejrzyj listę pasujących ofert, które do tej pory trafiły na nasz serwis. Być może wśród nich będzie ta, która Cię zainteresuje! Przejdź do listy ofert
Kontakt telefoniczny Skontakuj się