Znajdź współlokatora - połączcie się w parę jak na aplikacji randkowej.

Wyprowadzka z rodzinnego domu wiążę się z koniecznością znalezienia własnych czterech kątów. Często młode osoby potrzebują czegoś do wynajęcia, jednak nie stać ich na mieszkanie w pojedynkę. Jak zacząć szukanie współlokatora? Dzięki aplikacji!

Kim powinien być współlokator?

Szukanie współlokatora to niezwykle trudne przedsięwzięcie. Współlokator to zdecydowanie ktoś więcej niż osoba, z którą dzieli się wydatki związane z wynajmem i rachunkami za prąd, wodę itp. To ktoś z kim również trzeba się dogadać.

Tradycyjne metody szukania współlokatora mają większą szansę na powodzenie w mniejszych miastach. Znajomi, znajomi znajomych czy popularne już od jakiegoś czasu castingi mogą się sprawdzić. Przeprowadzka do nowego, większego miasta komplikuje naszą sytuację. I właśnie w tym momencie przychodzą z pomocą aplikacje.

Współlokator z aplikacji

Jak znaleźć współlokatora? W dodatku szybko i sprawnie? Roomie to aplikacja pozwalająca nam na rozwiązanie tego problemu. Przeznaczona dla osób, które posiadają mieszkanie i szukają kogoś z kim mogliby zamieszkać, ale także dla tych chcących się wprowadzić. Możemy się zalogować zarówno przez Facebook, jak i poprzez adres e-mail.

Fot. Domiporta.pl

Zaraz po założeniu konta tworzymy nasz profil. Czyli dotyczący nas krótki opis, w którym zawrzemy podstawowe informację takie jak płeć, wiek, zainteresowania czy oczekiwania jakie mamy względem przyszłego współlokatora. Następnie określamy datę, z którą chcemy się wprowadzić lub taką kiedy nasze mieszkanie będzie dostępne. Nawyki, których nie tolerujemy, również oznaczamy w profilu. Tyczy się to na przykład palenia, posiadania zwierząt czy słuchania głośno muzyki. Po dopełnieniu wszystkich spraw związanych z naszym profilem zostaniemy na jego podstawie dopasowani do innego użytkownika. Zupełnie jak w różnego rodzaju aplikacjach randkowych. Aplikacja jest na razie dostępna w Stanach Zjednoczonych, ale coraz bardziej rozszerza swoje pole działania. Kto wie, może Roomie zawita, także na polski rynek?

A co kiedy mamy już współlokatora? Czy istnieją aplikację ułatwiające wspólne życie? Oczywiście, że tak!

Wspólne finanse

Fot. Domiporta.pl

Aplikacja, która pozwoli na szybkie rozliczenie się z współlokatorem? Tak to możliwe! Dzięki Splitwise w jednym miejscu znajdą się wspólne rachunki, koszty zakupów, czy pożyczki. Aplikacja podpowie kto jest winien komu oraz za co. Zdecydowanie przydatne narzędzie by raz na zawsze zaprzestać wszelkich nieporozumień na tle finansowym. Inną przydatną funkcją aplikacji jest wysyłanie powiadomień o zaległościach tak aby nic nie umknęło uwadze domowników. Splitwise dedykowane jest szczególnie zapominalskim oraz tym, którzy mają problem z powstrzymaniem się od zbędnych wydatków.

Domowy budżet

Fot. Domiporta.pl

Koniec z kłótniami, kto tym razem sprząta łazienkę. Dzięki Homeslice stworzycie plan podziału obowiązków, listę wspólnych zakupów oraz sprawdzicie wspólne rachunki. Aplikacja oferuję kilka przydatnych funkcji. Pierwszą z nich jest tzw. ‘’whiteboard’’, która jest bardzo popularna w akademikach w USA. Jest to biała tablica wisząca w widocznym miejscu, służąca do komunikowania się z resztą współlokatorów. Właśnie taki wirtualny odpowiednik spotkamy w swoim telefonie. Ponadto aplikacja oferuję wysyłanie przypomnień o czekających na nas obowiązkach. Dodatkowo w szybki i przyjemny sposób możemy tworzyć nowe zadania i umieszczać ważne informację nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. Cały domowy plan w waszych telefonach.

Wspólny kalendarz

Fot. Domiporta.pl

Jeśli twój kalendarz pęka w szwach od spotkań i terminów do wypełnienia to musisz przyjrzeć się bliżej aplikacji UpTo. Nie tylko dopełnisz swoich zawodowych zobowiązań ale zyskasz, także możliwość zgrania swojego kalendarza z współlokatorem. Wszystko dzięki funkcji, która umożliwia udostępnianie treści zarówno między oprogramowaniami Android i IOS, jak i Google Calendar oraz Outlook. Dzięki takiej wspólnej wymianie możesz zobaczyć kiedy twój współlokator wyjeżdża, organizuję imprezę lub zaplanować kiedy wyjechać by on był w domu i dopilnował waszego mieszkania. Dodatkową zaletą jest możliwość udostępniana treści między wieloma użytkownikami.