Harvey Weinstein wyprzedaje swoje domy - płaci cenę za seksskandale i rozwód

Zła passa nie opuszcza niegdyś największego producenta Hollywood - Harveya Weinsteina. Tym razem rozstał się z pięknym domem położonym w Nowym Jorku.

Od początku skandalu producent filmowy sprzedał już pięć ze swoich nieruchomości. Pisaliśmy o tym tutaj. Ostatnia transakcja na jego aktywach przyniosła mu ponad 25 milionów dolarów. 

Sekretna transakcja

Cała transakcja była tym razem objęta wielką tajemnicą i odbyła się poza standardowym rynkiem nieruchomości. Stąd brak oferty na popularnym portalu Zillow.com.

Kupcem domu okazała się spółka Cheget LLC. W przeliczeniu na złotówki, spółka zapłaciła za jego dom niemal 87 milionów złotych. Harvey Weinstein potrzebuje nadal pieniędzy na kosztowne procesy (został oskarżony przez około 70 kobiet o molestowanie i gwałty) oraz rozwód ze swoją dotychczasową żoną - Georginą Chapman. 

Dom w sercu Nowego Jorku

Wybudowany w 1852 roku roku dom o powierzchni około 450 metrów kwadratowych to niesamowita gratka dla każdego posiadającego odpowiednie fundusze. Dom znajduje się w dzielnicy Greenwich Village, jednej z najbardziej ekskluzywnych adresów w Stanach. 

Ta pięciopiętrowa posiadłość z czerwonej cegły została kupiona przez Harveya Weinsteina w 2006 roku za kwotę niemal 15 milionów dolarów.

Dobre transakcje

Harvey Weinstein na większości sprzedanych dotychczas domów zarobił. Gdyby nie fakt, iż te pieniądze szybko traci na rzecz procesów sądowych mógłby uchodzić za sprawnego biznesmena.

Do tej pory za sprzedaż wszystkich budynków zainkasował niemal 70 milionów dolarów czyli około 235 milionów złotych. Nie zarobił jedynie na sprzedaży posiadłości w Amagansett, na której stracił około 3,5 miliona dolarów. 

Źródło: variety.com