Harvey Weinstein sprzedał swoją posiadłość w Hamptons - dużo taniej niż przewidywał

Znany producent filmowy i były prezes firmy Miramax sprzedał swoją posiadłość w Hamptons. By tego dokonać musiał obniżyć cenę aż o 4 miliony dolarów. Dopiero wtedy pojawił się klient.

Harvey Weinstein - producent filmowy znany ostatnio ze swoich afer związanych z napastowaniem seksualnym był zmuszony sprzedać jeden ze swoich domów. Pieniądze przeznaczy dla byłej żony, z którą wziął rozwód. Część środków może być również zabezpieczeniem na poczet przyszłych zasądzonych odszkodowań.

Posiadłość w Humptons

Rezydencja została kupiona przez Harvey'a Weinstein'a oraz jego żonę Georginę Chapman w 2014 roku za 11,4 miliona dolarów. Posiadłość została wystawiona na sprzedaż jeszcze w 2016 roku za 13,5 miliona dolarów, na długo przez pierwszymi aferami z jego udziałem. Od tego momentu cena systematycznie spadała. Najpierw do 12,8 milionów, później do 12,4 milionów, by dopiero cena wynosząca 10 milionów dolarów wydała się atrakcyjna. Dom kupił holding Taisho Holdings LLC.  

Ogromna rezydencja w Humptons posiada ponad 800 metrów kwadratowych gdzie mieści się siedem sypialni i siedem łazienek. Całość uzupełnia salon z kominkiem, pokój śniadaniowy, kuchnia z jadalnią oraz basen na wolnym powietrzu. Dla wygody w nieruchomości znajduje się również sauna, siłownia, jacuzzi oraz kino, w którym można wyświetlać filmy w technologii 3D. 

Kolejna nieruchomość sprzedana

To już kolejna posiadłość należąca do tego producenta filmowego, którą została sprzedana. W październiku Weinstein sprzedał swój malowniczy dom na przedmieściach Connecticut w Westport za 1,65 miliona dolarów. Był jego właścicielem od 1995 roku jego cena wynosiła wtedy zaledwie 850 tysięcy dolarów.  

Dom Harvey Weinsteina w ConnecticutDom Harvey Weinsteina w Connecticut zdjęcie ofertowe / trulia.com

Dom Harvey Weinsteina w ConnecticutDom Harvey Weinsteina w Connecticut zdjęcie ofertowe / trulia.com