Najwęższy dom w Londynie ma nieco ponad 1,6 metra szerokości. A jego cena? Wysoka

Ciekawi was, ile mierzy najcieńszy dom w Londynie? W najwęższym miejscu jest to zaledwie 1,6 metra. Mimo swojej niewielkiej szerokości mieszkanie dysponuje aż 100 metrami powierzchni i kosztuje prawdziwą fortunę, bo aż 950 tysięcy funtów.

Mimo że jest to najcieńszy dom w Londynie, to i tak ma dość sporą powierzchnię całkowitą. To dlatego, że na nieruchomość składa się aż pięć pięter. 

Taras oferuje widok na zachodni LondynTaras oferuje widok na zachodni Londyn zdjęcie ofertowe / rightmove.co.uk

Najwęższy dom w Londynie

Ta niesamowita nieruchomość znajduje się londyńskiej dzielnicy Shepherd’s Bush na zachodzie miasta. Od 2009 roku dom jest zamieszkany przez prawnika, który kupił nieruchomość za 700 tysięcy funtów. Za swoje dotychczasowe lokum mężczyzna oczekuje teraz 950 tysięcy funtów, czyli równowartość ok. 4,6 mln złotych.  

Dlaczego tak dużo? Choć wydaje się mały, dom ma powierzchnię prawie 100 metrów kwadratowych i aż dwiema sypialniami. Na pięciu kondygnacjach znajduje się ponadto taras oraz duża kuchnia (a w zasadzie długa kuchnia, ponieważ ma siedem metrów długości) ulokowana w piwnicy. Z tarasu rozpościera się widok na zachodni Londyn. 

>>> Z nami urządzisz nawet najmniejszy dom. Merkury Market <<< 

Najwęższy, ale luksusowy

Dom ma wiele udogodnień. Chociażby kominek, centralne ogrzewanie czy wiele elementów oryginalnych, jak np. parkiet, który znajdował się w tym budynku od początku jego istnienia.

Zobacz wideo "Gwałtownego spadku cen się nie spodziewam". Bartosz Turek o rynku nieruchomości w dobie koronawirusa

Najwęższy dom w Londynie mimo wszystko nie może się równać pod tym względem z polskim Domem Kereta, który jest najwęższym domem na świecie. Słynna instalacja artystyczna znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulic Chłodnej i Żelaznej na warszawskiej Woli. W najcieńszym miejscu ma szerokość zaledwie 70 cm, a w najszerszym "aż" 122 cm.

Dom Kereta od strony ul. ŻelaznejDom Kereta od strony ul. Żelaznej wikipedia / Adrian Grycuk

Źródło: rightmove.co.uk