Mieszkanie za 28 tys. zł? Krajowa Administracja Skarbowa i wojsko mają wyjątkowe oferty

Osoby, które marzą o naprawdę tanim mieszkaniu, powinny przyjrzeć się ofertom Krajowej Administracji Skarbowej oraz Agencji Mienia Wojskowego. Lokal w wyjątkowo niskiej cenie można bowiem nabyć w drodze licytacji.

Na stronie Krajowej Administracji Skarbowej oraz Agencji Mienia Wojskowego można znaleźć wyjątkowo atrakcyjne oferty nieruchomości. W pierwszym przypadku właścicielem mieszkania można stać się na drodze licytacji komorniczej, w drugim powodem atrakcyjnych cen jest często niski standard lokalu.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

28 tys. zł za mieszkanie? To możliwe

Niezwykle tanie mieszkanie ma powierzchnię 34,5 m kw. i znajduje się w miejscowości Szczytno. Wartość lokalu szacowana jest na 43 tys. zł, ale właścicielem nieruchomości można stać się już za połowę tej kwoty, cena wywoławcza lokalu wynosi bowiem niespełna 28 tys. zł - donosi portal o2.pl.

Mieszkanie można wylicytować już za kilkadziesiąt tysięcy złotychMieszkanie można wylicytować już za kilkadziesiąt tysięcy złotych Źródło: Agencja Mienia Wojskowego/o2.pl

Podobnych lokali oferowanych przez różne kancelarie komornicze są w Polsce dziesiątki. Czasami na sprzedaż wystawiony jest jedynie udział w nieruchomości, innym razem do zakupu przeznaczony jest cały lokal. Obwieszczenia o licytacjach znajdują się w specjalnym serwisie Krajowej Rady Komorniczej. Można tam też znaleźć grunty, lokale użytkowe, magazyny, oraz domy i garaże. Podobnego typu serwisy prowadzą też lokalne Izby Administracji KAS.

Agencja Mienia Wojskowego skarbnicą tanich mieszkań

Mały, ale bardzo atrakcyjny cenowo lokal można też kupić od Agencji Mienia Wojskowego. Chodzi o mieszkanie o powierzchni nieco ponad 19 m kw. znajdujące się w Parzęczewie. Cena wywoławcza nieruchomości jest niska - wynosi 45 tys. zł. Inne lokale oferowane przez Agencję są już droższe - nie brak jednak obiektów, których cena oscyluje wokół 100 tys. zł. Sześćdziesięciometrowe mieszkanie znajdujące się również w Paręczewie wylicytować można już za 81 tys. zł, a za mierzący 10 metrów mniej lokal w Ostrowi Mazowieckiej zapłacić trzeba co najmniej 120 tys. zł.

Zobacz wideo Czy to dobry moment na zakup mieszkania?

Eksperci podkreślają, że mieszkania kupione na licytacji komorniczej mogą być inwestycyjną okazją. Ostrzegają jednak przed ciemną stroną tego typu transakcji - zdarza się bowiem, że zdesperowany dłużnik odmawia opuszczenia lokalu pomimo prawnej zmiany właściciela. Zakup takiego lokalu może wymagać przeprowadzenia eksmisji.