TVP przegrała w sądzie - pieniądze za mieszkania pracownicze mają trafić na fundusz socjalny

Telewizja Polska musi przekazać 4,07 miliona złotych na zakładowy fundusz socjalny - tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. TVP pozwały działające w spółce związki zawodowe.

Telewizja Polska w 2014 roku sprzedała 18 należących do niej mieszkań. Transakcja przyniosła 4,07 miliona zysku. Związki zawodowe działające w spółce domagały się by te pieniądze zasiliły fundusz świadczeń socjalnych. TVP tych pieniędzy nie przekazało. 

Pozew sądowy

Organizacje związkowe w marcu 2015 roku pozwały Telewizję Polską, a w czerwcu 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wypłatę całości zarobionych na sprzedaży mieszkań pieniędzy. Całość miała trafić na fundusz świadczeń socjalnych, z którego mogą korzystać pracownicy obecni oraz pozostający na emeryturach i rentach. 

Telewizja Polska odwołała się od tej decyzji. W ubiegły wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał decyzję Sądu Okręgowego i oddalił apelację ze strony TVP.

TVP musi zapłacić 

Wyrok jest prawomocny i Telewizja Polska ma pieniądze przelać niezwłocznie na konto funduszu socjalnego. Chodzi dokładnie o kwotę 4 075 283 złotych.