Tutaj narodził się "Piotruś Pan" - dom autora słynnej książki wystawiony na sprzedaż

Dom w dzielnicy South Kensington jest nie tylko miejscem, w którym J.M. Barrie napisał "Piotrusia Pana". Wiele scen opisanych w książce jest inspirowanych wyglądem tej rezydencji, która nadal posiada wiele oryginalnych elementów z czasów, gdy powstawała powieść.

J.M. Barrie, autor m.in. "Przygód Piotrusia Pana" i "Piotrusia Pana i Wendy" był słynnym szkockim dramaturgiem i powieściopisarzem. Teraz istniej możliwość obejrzenia, a nawet kupienia domu będącego inspiracją dla autora. 

Rezydencja J. M. Barriego

Posiadłość znajduje się w dzielnicy South Kensington w Londynie, nieopodal Kensington Gardens - parku, w którym znajduje się pomnik Piotrusia Pana. Wśród potwierdzonych miejsc, które były inspiracjami podczas pisania powieści wymienia się przede wszystkim oryginalny taras. 

Posiadłość, w której mieszkał autor, jest z wielu powodów wyjątkowa. Jej ogromnym atutem są dwa ogrody - jeden położy od strony ulicy, a drugi od strony działki. Biorąc pod uwagę zabudowę Londynu, posiadanie ogrodu wejściowego i prywatnego to ogromny atut. 

Ponadto budynek został zmodernizowany i odnowiony kilka lat temu, ale z zachowaniem wielu oryginalnych elementów takich jak podłogi, framugi, ozdobne gzymsy czy kominki. Budynek wyposażony jest w aż sześć sypialni oraz cztery nowocześnie wykończone łazienki. Jest ogromny salon, a całość uzupełnia jadalnia z minibarem, kuchnia oraz pralnia.

Cena z Nibylandii

Rezydencja autora książek o Piotrusiu Panie nie należy do najtańszych. Na jej wysoką cenę wpływa przede wszystkim lokalizacja - średnia cena za dom w tej dzielnicy wynosi ponad 4 mln funtów - donosi serwis Zoopla.co.uk (cena wyliczona na podstawie danych sprzedaży 21 domów za ostatnie 12 miesięcy).

Dobrze zachowane elementy wnętrza z XIX wieku oraz przeprowadzona już modernizacja dodatkowo podnoszą kwotę. Słynny mieszkaniec nieruchomości jest jedynie wisienką na torcie atutów domu, którego cena wywoławcza wynosi obecnie 8,5 mln funtów, czyli około 42 mln złotych.

- ocenił publikację Andrzej Piórecki, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

źródło: zoopla.co.uk