Polski most walczy o własny zestaw LEGO - pomożecie?

LEGO Ideas to inicjatywa firmy dla dorosłych fanów znanych klocków. Zdolni twórcy komponują swoje własne zestawy, które następnie w etapie głosowania mogą trafić do sprzedaży detalicznej, jako oficjalny zestaw. Najnowsza propozycja od fana to znany wrocławski Most Zwierzyniecki. Pomóżcie w głosowaniu, a zestaw trafi do sprzedaży!

Użytkownik ukrywający się pod nickiem Happy LEGO Lawyer wystawił w ramach LEGO Ideas swój projekt zestawu. Twórca zaprojektował konstrukcję składającą się z prawie trzech tysięcy elementów. Projekt ma szansę trafić do oficjalnej sprzedaży. 

Oficjalny zestaw

Projekt mostu z klocków zyskuje na popularności i otrzymał już wyróżnienie "stuff pick". Obecnie zgromadził w głosowaniu 1615 głosów, ale potrzebuje dziesięciu tysięcy. Swój głos można oddać pod tym linkiem. Na szczęście do końca głosowania zostaje jeszcze ponad 500 dni. Wynika to długości procesu produkcyjnego i opracowania finalnego zestawu. 

 

Warto zagłosować, ponieważ w przyszłości fani klocków (i Wrocławia) mogliby otrzymać wyjątkowy zestaw o długości ponad jednego metra. bo tyle ma wynosić pełna długość złożonego zestawu. Wśród słynnych mostów, które otrzymały swój własny zestaw, można wymienić np. brytyjski Tower Bridge - most zwodzony w Londynie. 

Most Zwierzyniecki

Konstrukcja zaprojektowana przez użytkownika Happy LEGO Lawyer jest inspirowana słynnym wrocławskim Mostem Zwierzynieckim. Przeprawa przechodzi nad Starą Odrą we wschodniej części miasta. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Zoologicznego i w bliskiej odległości od słynnej Hali Stulecia. 

 

Most powstał w latach 1895-1897 i przetrwał II wojnę światową bez większych uszkodzeń. W 1945 roku wprawdzie Niemcy go zaminowali z zamiarem wyburzenia w razie natarcia od strony wschodu miasta, ale Armia Czerwona przeprowadziła atak od południa i most przetrwał. 

Co ciekawe to nie pierwszy raz, gdy Most Zwierzyniecki znalazł się na ustach całego świata. W wydanej w lutym bieżącego roku grze komputerowej "Dying Light 2" gracze dopatrzyli się bliźniaczej przeprawy. Jak się okazało, nie powinno to zaskakiwać, ponieważ studio odpowiedzialne za ten tytuł swoją główną siedzibę ma właśnie we Wrocławiu. 

 

Zdjęcie główne: ideas.lego.com