Nowoczesne czy klasyczne? Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać?

Zewnętrzne drzwi wejściowe do domu nie tylko muszą zapewniać bezpieczeństwo i dobrą izolację termiczną domownikom. Wybrany model skrzydeł drzwiowych powinien pasować do zamieszkiwanych wnętrz oraz podkreślać wygląd elewacji nieruchomości. Jakie więc skrzydła drzwiowe wybrać — klasyczne czy nowoczesne? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania właściwej pary drzwi zewnętrznych do domu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz w poniższym artykule.

Dlaczego styl i estetyka drzwi zewnętrznych do domu jest tak ważna?

 

Aranżując przestrzeń, musisz pamiętać o wielu rzeczach, a jedną z nich jest estetyka zewnętrznych drzwi wejściowych. Dokładnie zastanów się nad ich designem — będą one częścią elewacji domu przez wiele lat. Mogą mieć one dodatkowe przeszklenia i zdobienia, np. w postaci frezowania czy srebrnych intarsji.

 

Nie możesz też zapomnieć o stylu skrzydeł wejściowych. Jakie więc wybrać — nowoczesne drzwi zewnętrzne, a może te klasyczne? To zależy!

 

Drzwi zewnętrzne klasyczne — popularne wzory i warianty

 

Klasyczne wnętrza mają w sobie coś wyjątkowego — zachwycają nastrojem, przyciągają wzrok i sprawiają, że chce się w nich przesiadywać długimi godzinami. Tworzy je wiele elementów, począwszy od użytych mebli i dodatków, skończywszy na zastosowanych skrzydłach drzwiowych.

 

Klasyczne drzwi wejściowe odznaczają się wyjątkowym wzornictwem — nierzadko nawiązują swoim wyglądem do eleganckich paryskich apartamentów. Na ich urok wpływają efektowne ramki, ale też przeszklenia — naświetla nie tylko rozjaśniają przedpokój czy hol, ale także dodają charakteru całemu budynkowi.

 

Dlatego, jeżeli szukasz właściwej pary klasycznych drzwi zewnętrznych, koniecznie sprawdź kolekcję PORTA THERMO na stronie https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu

 

— dostępna w ofercie linia CLASSIC spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W jej skład wchodzą cztery modele, a każdy z nich zamówisz w jednym z siedmiu topowych odsłon kolorystycznych. Do każdego z dostępnych wariantów drzwi CLASSIC dopasujesz odpowiedni pakiet energooszczędny, dzięki któremu zapewnisz odpowiednią izolację termiczną domownikom.

 

Drzwi zewnętrzne nowoczesne — idealne do minimalistycznych i innowacyjnych aranżacji

 

Drzwi zewnętrzne nowoczesne to must have każdej minimalistycznej i innowacyjnej przestrzeni. Stanowią one samodzielny element wystroju, który przyciąga uwagę swoim nietuzinkowym wykończeniem. To synonim eleganckiej prostoty.

 

Szukasz stylowych zewnętrznych drzwi do domu jednorodzinnego utrzymanego w stylu minimalistycznym? W kolekcji PORTA THERMO nie tylko odnajdziesz klasyczne modele skrzydeł drzwiowych, ale także linie bardziej nowoczesnych drzwi:

 

MODERN z panelami, ramkami i akcesoriami w dwóch kolorach — czarnym i srebrnym;

LINE, których powierzchnię mogą zdobić poziome i pionowe frezowania, a także ozdobne intarsje;

GLASS z przeszkleniami w 6 wykończeniach, w tym m.in. w czarnym kolorze, Reflex Grafit czy Lustro Weneckie.

 

W przypadku drzwi PORTA THERMO każdą z wyżej wspomnianych linii skrzydeł drzwiowych możesz zamówić w różnych typach ościeżnic (jej rodzaj zależy od pakietu energooszczędnego).

 

Wybór nowoczesnych i klasycznych zewnętrznych drzwi wejściowych — o czym pamiętać?

 

Wybór zewnętrznych drzwi wejściowych to jedna z ważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć podczas aranżowania domu. Ma ona duże znaczenie ze względu na wygląd nieruchomości, ale też poczucie bezpieczeństwa i wygodę domowników. Dlatego, zanim ostatecznie zadecydujesz, który model zewnętrznych drzwi wejściowych wybierzesz, sprawdź, jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę przy zakupie nowej pary skrzydeł wejściowych.

 

                  Zwróć uwagę na izolacyjność termiczną drzwi zewnętrznych do domu

 

Drzwi zewnętrzne wejściowe powinny zatrzymywać ciepło wewnątrz domu i izolować go od niesprzyjających zjawisk pogodowych. W przypadku kolekcji PORTA THERMO, każdy z modeli skrzydeł drzwiowych dostępny jest w czterech wariantach energooszczędnych:

 

               STANDARD – o izolacyjności termicznej równej Ud= 1,1 W/m2K;

               OPTIMUM – w którym wartość termoizolacyjności sięga Ud= 0,73 W/m2K;

               OPTIMUM ENERGY – to cieplejszy pakiet ze współczynnikiem Ud= 0,61 W/m2K;

               PREMIUM ENERGY – z najniższym parametrem Ud= 0,57 W/m2K.

 

Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą są wizytówką całego domu. Muszą też zapewnić maksimum komfortu domownikom. Dlatego niezwykle istotne jest to, by odznaczały się trwałą i izolującą termicznie konstrukcją kompozytową – tak jak jest to w przypadku drzwi PORTA THERMO w pakiecie OPTIMUM, OPTIMUM ENERGY i PREMIUM ENERGY.

 

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać — klasyczne czy nowoczesne? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzasz cztery kąty, a także od indywidualnych potrzeb. Jedno jest jednak pewne! Nie pozostawiaj wyboru modelu drzwi wejściowych do domu na ostatnią chwilę.