Kominek gazowy czyli tani i urokliwy sposób ogrzewania!

Atmosfera. Klimat. Nastrój. Kiedy rozważamy zainstalowanie w domu kominka, jednym z głównych argumentów na "tak" są właśnie pozytywne emocje. I choć najczęściej kominek kojarzy nam się z urokliwym piecykiem, do którego wrzucamy kawałki drewna, to na rynku dostępne są urządzenia zdecydowanie mniej kłopotliwe w obsłudze, a budujące w domu równie pozytywną i ciepłą atmosferę. Mowa o serii kominków gazowych Defro Home Vital S.

Naturalny efekt ognia

Kominki gazowe Defro to nowoczesne urządzenia pozwalające cieszyć się ogniem, który buduje wspaniały klimat w salonie. Dzięki ręcznie malowanym ceramicznym polanom o naturalnej barwie palącego się drewna zapewniają ultrarealistyczne doświadczenie płomieni spalających polana. Ułożona kaskadowo ceramika tworzy palenisko do złudzenia przypominające kominek opalanym drewnem i pozwala na uzyskanie wysokiego, przestrzennego płomienia. 70 cm przeszklenie dodatkowo wzmaga efekt, który optycznie nie różni się od doświadczenia jakie dają nam tradycyjne piecyki.

Czysta wygoda

Kominek gazowy buduje wspaniałą atmosferę w domu, a do tego jest nieporównywalnie bardziej przyjazny w obsłudze niż kominki na drewno. Przede wszystkim nie trzeba składować opału, ani dorzucać do kominka drewna. Ponadto urządzenie gazowe jest zawsze w środku czyste. Nie ma tutaj miejsca na sadzę i popiół, ani konieczności systematycznego czyszczenia piecyka i szyby.

 

Najlepsze jest jednak to, że rozpalać w kominku gazowym możemy... na odległość za pomocą pilota! Wyobraźmy sobie sytuację, gdy siedząc wygodnie na sofie jednym kliknięciem zwiększamy płomień w kominku. Zdalne sterowanie wkładem kominkowym umożliwia regulację między innymi wysokości płomienia i temperatury.

Jakość nie do pobicia

Defro Home Vital S należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i jako jedne z nielicznych posiadają obudowę ze stali nierdzewnej o grubości do 5 mm.

 

We wnętrzu kominków Defro montowane są wyłącznie certyfikowane podzespoły i renomowana automatyka gazowa, której sercem jest innowacyjny palnik gazowy wykonany - w całości z wysokogatunkowej stali szlachetnej - w technologii 3d.

 

Sam proces spalania w kominku gazowym został zoptymalizowany, co skutkuje minimalnym poborem gazu wykorzystywanym przez urządzenie, a więc i oszczędnościami.

 

 

Pełne bezpieczeństwo

Kominki gazowe są bezpieczne i szczelne. Wyposażone zostały w szereg zabezpieczeń i czujników, które monitorują działanie zarówno automatyki, jak i samego palnika (kontrolują m.in. zanik płomienia). W przypadku wykrycia usterki natychmiast wyłączają urządzenie. Kominki wyposażone są także w blokadę rodzicielską, dlatego nie musimy się martwić, że dziecko samo włączy kominek lub zmieni jego ustawienia.

Dopasowane do Ciebie

Linia kominków gazowych Defro Home Vital S to szeroka gama formatów, wykończeń i akcesoriów. Możemy więc dobrać takie rozwiązanie, które idealnie komponować będzie się z estetykę naszego domu. Piecyki Defro pasować będą zarówno do eleganckiego salonu, jak i pokoju urządzonego w stylu rustyklanym.