Jeden z najbogatszych ludzi na świecie mieszka w jednym domu od 60 lat. O kogo chodzi?

W 2023 roku jego majątek był wyceniany na 108,3 miliarda dolarów, od wielu lat znajduje się w pierwszej dziesiątce najbogatszych biznesmenów (w 2022 okupował miejsce 5). Ale od 60 lat mieszka w jednym domu, który kupił za promil swojego majątku. Kto to taki? Warren Buffett nazywany również  "Mędrcem z Omaha". Co ciekawe, według niego samego jest to jego trzecia najlepsza inwestycja w życiu. 

Nikt nie ma wątpliwości, że zakup nieruchomości na własność to świetna inwestycja, ale gdy potwierdza to jeden z najlepszych inwestorów w historii, to nabiera to zupełnie innego znaczenia. Wielu biznesmenów często zmienia miejsca do życia, ale nie Warren Buffett.

Przywiązanie czy dobra inwestycja

Mający dzisiaj 92 lata inwestor nadal mieszka w rezydencji, którą kupił w 1958 roku, za nieco ponad 30 tys. dolarów. To wówczas była duża kwota, ale według kalkulatora wartości pieniądza calculla.pl, kwota ta byłaby dzisiaj warta zaledwie ok. 3059 dolarów. Dzisiaj rezydencja biznesmena byłaby warta dużo więcej. 

Posiadłość znajduje się w Nebrasce w stanie Omaha i ma ok. 610 metrów kwadratowych. Sam Buffett stwierdził nawet, że zakup tego domu był jego trzecią najlepszą inwestycją, jaką zrobił w życiu. Dwie pierwsze to ślubne obrączki. 

Filantrop

Posiadając majątek wyceniany na 108,3 miliarda dolarów, Warren Buffett mógłby mieszkać wszędzie, gdzie by tylko zapragnął, ale już od dawna deklaruje, że nie zamierza się nigdzie przenosić. Najprawdopodobniej, zważywszy na wiek oraz dotychczasowe upodobania miliarder będzie mieszkał w rezydencji już do śmierci. Jak sam mawia "nie mógłby sobie wyobrazić lepszego domu". 

 

- Jestem tam szczęśliwy. Przeprowadziłbym się, gdybym myślał, że będę szczęśliwszy gdzieś indziej - powiedział Warren Buffet w programie Evana Davisa w BBC w 2009 roku. 

 

Zdjęcie główne: Rezydencja Warrena Buffetta w Nebrasce w stanie Omaha / wikipedia / Smallbones