Hity sprzedażowe! Najlepsze zagęszczarki | Kwiecień 2022

Zagęszczanie podłoża wykonuje się przed rozpoczęciem wielu robót budowlanych. Stabilny grunt zapewnia odpowiednie warunki pod układanie kostki brukowej czy budowę fundamentów. Ponadto bez solidnego utwardzenia podłoża ciężko wyobrazić sobie budowę dróg, chodników czy ścieżek rowerowych. Do podstawowych urządzeń wspomagających proces zagęszczania zaliczają się zagęszczarki. Obecnie na rynku ogromną popularnością cieszy się sprzęt budowlany marki Husqvarna i Wacker Neuson. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, co oferują wymienione marki w zakresie maszyn zagęszczających.

 

Zagęszczarki do gruntu Husqvarna

Marka Husqvarna dostarcza na rynek zarówno ciężki sprzęt budowlany, jak i urządzenia do użytku prywatnego, np. pilarki łańcuchowe. Do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, zaliczają się natomiast wspomniane już zagęszczarki. W ofercie producenta znajdziemy zarówno lekkie zagęszczarki stopowe, zagęszczarki jednokierunkowe, jak i ciężkie zagęszczarki dwukierunkowe. Oczywiście producent nie zapomniał o dostawie wszelkich niezbędnych części zamiennych do oferowanych urządzeń.

 

Tak ogromny wybór w zagęszczarkach oraz łatwy dostęp do akcesoriów sprawia, że bardzo łatwo i szybko można dobrać zestaw sprzętowy, idealnie wpisujący się w potrzeby każdego przedsiębiorstwa budowlanego!

Zagęszczarki Husqvarna – łatwy serwis w Polsce i na świecie

Wszystkie rodzaje zagęszczarek marki Husqvarna z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na rynku zagranicznym. Bez względu na docelowe miejsce przeznaczenia, firmy budowlane zyskują łatwy dostęp do zarówno samych maszyn, jak i usług serwisowych. To bardzo ważne, ponieważ w przypadku regularnych czynności serwisowych, takich jak wymiana oleju, filtrów czy osprzętu, serwis wykonuje się w jednym z tysięcy autoryzowanych punktów serwisowych Husqvarna – w tym także w Polsce.

 

To, co jeszcze wyróżnia obsługę Husqvarna na tle konkurencji, to pełna dowolność w kompletowaniu zestawu maszyn budowlanych – w tym zagęszczarek! Wraz z urządzeniem samodzielnie dobierasz poszczególne komponenty serwisowe i peryferia – nie musisz obligatoryjnie zamawiać drogich pakietów serwisowych, jeśli tego nie potrzebujesz. Do tego dochodzi uproszczone serwisowanie maszyn, zarówno pod kątem dostępności części zamiennych, jak i czasu oraz kosztów naprawy. Konstrukcja wszystkich maszyn budowlanych Husqvarna – w tym zagęszczarek – została przemyślana tak, aby dostęp do kluczowych i najczęściej zużywających się elementów mechanicznych był maksymalnie uproszczony.

 

Podsumowując, Husqvarna to:

 • Rozbudowana siatka autoryzowanych punktów serwisowych w Polsce i za granicą.
 • Bezproblemowy serwis wszystkich urządzeń – w tym zagęszczarek.
 • Łatwy dostęp do wszystkich kluczowych elementów mechanicznych w urządzeniach.
 • Wysoka dostępność oryginalnych części zamiennych do wszystkich maszyn.
 • Dowolność w kompletowaniu sprzętu (zakup pakietów serwisowych to Twoja decyzja).
 • Kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne – również w okresie pogwarancyjnym.
Technologia Husqvarna w Twojej firmie!

Oprócz łatwego serwisowania i sprytnej konstrukcji urządzeń Husqvarna, producent ten na przestrzeni ostatnich lat zaimplementował w swoich maszynach innowacyjne systemy wspomagające ich działanie. Tym samym zwiększył się zarówno komfort posługiwania się zagęszczarkami, jak i wydajność urządzeń na placu budowy.

 

Na uwagę zasługują autorskie systemy antywibracyjne, które ograniczają przenoszone drgania maszyny na dłonie i ramiona operatora. Tym samym praca z urządzeniem może przebiegać dłużej i bezpiecznej. Oprócz tego profesjonaliści docenią zaawansowane technologicznie systemy oceny stopnia zagęszczenia podłoża. Dzięki nim grunt może zostać utwardzony w krótszym czasie i w mniejszej ilości przebiegów, co przekłada się na ogromne oszczędności finansowe i czasowe.

 

Do wszystkich technologii zaliczyć trzeba także oszczędne i trwałe jednostki napędowe, tworzone z myślą o restrykcyjnych normach emisji spalin. Tym samym nawet duże i ciężkie zagęszczarki Husqvarna nie stanowią dużego obciążenia dla środowiska naturalnego.

 

Podsumowując, Husqvarna to:

 • Zaawansowane systemy antywibracyjne.
 • Skuteczne systemy kontroli zagęszczania.
 • Trwałe jednostki napędowe o prostej konstrukcji.
 • Niska emisja szkodliwych spalin do atmosfery.
Oszczędzaj na każdym kroku z Husqvarna

Decydując się na zagęszczarkę Husqvarna, oszczędzasz już od chwili jej zakupu. Nie musisz od razu decydować się na zakup pakietów naprawczych i serwisowych, co w przypadku innych marek, jest wręcz obligatoryjne.

 

Idąc dalej, oszczędzasz nie tylko podczas zakupu, ale i późniejszej eksploatacji zagęszczarki. Producent przemyślał zarówno proces użytkowania, jak i regularnego serwisowania maszyny. Dzięki łatwej dostępności części zamiennych nie ma ryzyka, że Twoja maszyna przetrzymywana będzie w warsztacie z powodu problemów logistycznych czy zaopatrzeniowych. Usługi naprawcze realizowane są szybko i bez zbędnej zwłoki! Tym samym przestój podczas robót budowlanych ogranicza się wyłącznie do niezbędnego czasu naprawy zagęszczarki, co pozwala ograniczyć niepotrzebne koszta.

 

Nie można zapomnieć o specyficznej konstrukcji zagęszczarek Husqvarna. Przemyślana budowa i umiejscowienie wszystkich kluczowych elementów mechanicznych, pozwala na bezproblemową ich wymianę, nierzadko nawet na placu budowy! To także spore ułatwienie w przypadku bardziej kompleksowych czynności serwisowych, które mogą być przeprowadzane niemalże błyskawicznie. To z kolei przekłada się na mniejszą ilość roboczogodzin w warsztacie i jak nietrudno zgadnąć, niższy rachunek za konserwację i serwisowanie zagęszczarki.

 

Podsumowując, Husqvarna to:

 • Niski koszt zakupu urządzenia.
 • Wysoka dostępność sprzętu.
 • Prosta wymiana podzespołów w maszynie.
 • Szybkie i tanie serwisowanie.
Zagęszczarki Atlas Copco i Dynapac w rękach Husqvarna

Marki Atlas Copco czy Dynapac mogą być kojarzone szczególnie przez bardziej doświadczonych na rynku fachowców. Obecnie jednak trudno doszukać się oryginalnych zagęszczarek tych marek z uwagi na fakt, że zostały one przejęte przez Husqvarna.  Poszczególne linie produktowe zachowały ciągłość produkcji, ale już pod skrzydłami i logo marki Husqvarna. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie rozwiązania sprzętowe przejęte od Atlas Copco czy Dynapac, dalej słyną ze swojej trwałości i niezawodności, przez co gorąco zachęcamy do sprawdzenia tych modeli, ale już dystrybuowanych przez Husqvarna.

Zagęszczarka Husqvarna czy Wacker Neuson?

Dla wielu firm budowlanych, jedyną słuszną alternatywą dla zagęszczarek Husqvarna, mogą być maszyny znanego producenta Wacker Neuson. Ciężko się nie zgodzić, ponieważ rozwiązania sprzętowe Wacker Neuson również cieszą się popularnością na całym świecie i mają szerokie grono zwolenników.

 

Niestety często okazuje się, że planując zakup zagęszczarek tej marki, specjaliści nie dostrzegają równie imponujących lub nawet większych korzyści płynących z wyboru sprzętu marki Husqvarna. Tym samym pozbawiają się możliwości przetestowania nowoczesnych i trwałych rozwiązań sprzętowych, dostarczanych przez szwedzką markę. Jednocześnie wyłączają możliwość optymalizacji budżetu w swojej firmie, na co może wpłynąć zakup i eksploatacja maszyn spod skrzydeł Husqvarna.

Zagęszczarki Husqvarna vs Wacker Neuson – porównanie

Spoglądając zarówno na rozwiązania czysto mechaniczne, możliwości robocze i parametry techniczne zagęszczarek Husqvarna i Wacker Neuson można dojść do wniosku, że w sporo niższej cenie można zyskać bardzo niezawodny i funkcjonalny sprzęt, który w dodatku będzie prostszy w eksploatacji i serwisowaniu.

 

Zarówno w ofercie Husqvarna, jak i Wacker Neuson znajdziemy zagęszczarki stopowe, jednokierunkowe i dwukierunkowe. W obu przypadkach doszukamy się zagęszczarek z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi (diesla), które pozostają równie trwałe i niezawodne zarówno w przypadku sprzętu Husqvarna, jak i Wacker Neuson. Równie łatwo dobierzemy wagę zagęszczarki, szerokość płyty roboczej i niezbędne akcesoria.

 

Jednak na korzyść marki Husqvarna w przeważającej większości wychodzi czynnik cenowy, który uważany jest przez wielu klientów za priorytetowy. Mówiąc wprost: zagęszczarki Husqvarna oferują niemal identyczne parametry pracy i dodatkowe funkcjonalności co bliźniacze wersje sprzętu marki Wacker Neuson, ale potrafią kosztować przy tym kilkanaście lub wręcz kilkadziesiąt procent mniej.

 

Do tego nie ma tu konieczności obligatoryjnego zamawiania specjalnych pakietów serwisowych, które w zależności od modelu, mogą kosztować nawet grubo ponad 1000 zł. Dzięki temu wybierając maszyny Husqvarna, możesz dokupić taki pakiet w dowolnym czasie eksploatacji, nie narażając się na dodatkowe koszty już na etapie zakupu maszyny.

 

Zagęszczarka Husqvarna w Twojej firmie!
 • Tysiące punktów serwisowych w Polsce i za granicą.
 • Bezproblemowy i szybki serwis wszystkich zagęszczarek.
 • Prosta konstrukcja maszyn, ułatwiająca eksploatację i serwisowanie.
 • Wysoka dostępność oryginalnych części zamiennych.
 • Dowolność w kompletowaniu sprzętu (zakup pakietów serwisowych to Twoja decyzja).
 • Kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne.
 • Autorskie systemy podnoszące komfort pracy z maszyną.
 • Większa kontrola zagęszczania gruntu.
 • Trwałe i proste w obsłudze silniki spalinowe.
 • Niska emisja szkodliwych spalin.
 • Bardzo przystępne ceny zagęszczarek w porównaniu do konkurencji.
 • Wysoka dostępność najpopularniejszych maszyn i szybka dostawa sprzętu.
Zagęszczarki Wacker Neuson – solidna jakość w dobrej cenie!

Maszyny Husqvarna stanowią idealną alternatywę dla rozwiązań Wacker Neuson. Nie można jednak zapominać o ugruntowanej pozycji na rynku owej niemieckiej marki. Zagęszczarki Wacker Neuson już od wielu lat użytkowane są przez tysiące firm budowlanych na całym świecie. Na koncie tego producenta widnieje szeroka lista autorskich rozwiązań technologicznych, zaimplementowanych m.in. w zagęszczarkach.

 

Jako ciekawostkę można dodać, że Wacker Neuson w 2015 roku wypuścił na rynek pierwszą zagęszczarkę o napędzie akumulatorowym, zgodnie z pierwotnymi założeniami tzw. “zero emission”. Tym samym widać, że marka stawia na intensywny rozwój technologiczny w oparciu o bieżące standardy emisji spalin i dąży do nieustannej poprawy wydajności swoich produktów.

 

Zagęszczarki Wacker Neuson to:

 • Sprawdzona i solidna konstrukcja.
 • Tysiące zadowolonych klientów biznesowych na całym świecie.
 • Dziesiątki innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
 • Zaawansowane systemy antywibracyjne i poprawiające wydajność.
 • Niezawodne jednostki napędowe.
 • Dobra dostępność części zamiennych.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa dla operatora i otoczenia.
 • Szeroki wybór spośród setek modeli o różnym zastosowaniu.

 

Podsumowanie: którą zagęszczarkę wybrać?

Jak widać zarówno zagęszczarki Husqvarna, jak i Wacker Neuson bez problemu sprostają najtrudniejszym wyzwaniom na placu budowy. Wszystkie maszyny są dobrze wyposażone, solidnie wykonane, zapewniają ogromną funkcjonalność i niezawodność przez wiele setek roboczogodzin w nawet ekstremalnie trudnych warunkach. Konkretny model zagęszczarki najlepiej wybrać w oparciu o konkretne wymagania sprzętowe oraz rodzaj i intensywność wykonywanych robót budowlanych w firmie. Jeżeli szukasz równie dobrego i tańszego odpowiednika dla marki Wacker Neuson – postaw na sprzęt Husqvarna! Jeżeli jednak cenisz sobie przywiązanie do danej marki i stawiasz na sprawdzone rozwiązania – sprawdź pełną ofertę sprzętową Wacker Neuson!

 

Artykuł powstał we współpracy z serwisem isprzet.pl – dostawcą profesjonalnych maszyn budowlanych i elektronarzędzi dla biznesu.