Jaką wannę wybrać do asymetrycznej łazienki?

Łazienka to miejsce, które zazwyczaj kojarzy się nam z prostokątnym lub kwadratowym pomieszczeniem. Jednak nie każde musi posiadać taki prosty i łatwy do wyposażenia kształt. W wielu domach łazienka przyjmuje asymetryczną formę albo posiada skos, który może utrudniać rozplanowanie w niej ustawienia wszystkich akcesoriów. Jaką zatem wybrać wannę, aby pasowała do takiego miejsca?

Wanna narożna

Jednym z ciekawych pomysłów może być wykorzystanie wanny narożnej o lekko zaokrąglonym przodzie albo kształcie pięciokąta. Jej nietypowy format sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach, które nie mają zbyt dużych rozmiarów i chcielibyśmy uniknąć nadmiernego “wystawania” tego niezbędnego akcesorium higienicznego na środek. Tego typu wanna z reguły nie zajmuje zbyt wiele miejsca i świetnie wpasowuje się w jeden z narożników, pozostałe miejsca pozostawiając wolne i umożliwiając łatwe umieszczenie tam innych sprzętów czy mebli.

Wanna asymetryczna

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie wanny asymetrycznej, która świetnie będzie oddawała kształt samego pomieszczenia. Dzięki temu łatwo dostosuje się do nietypowej przestrzeni i pozwoli na jej optymalne wykorzystanie.

Co niezwykle ważne, wanna asymetryczna może posiadać ciekawe dodatkowe rozwiązania, takie jak niewielkie siedzisko w jednym ze swoich końców lub po stronie szerszego boku. Będzie dzięki temu wygodniejsza podczas użytkowania, w szczególności przez osoby starsze oraz dzieci.

Mała wanna przyścienna

Innym pomysłem może być zakup niewielkiej wanny przyściennej o klasycznym, prostokątnym kształcie. Dzięki temu można będzie ją wykorzystać praktycznie w każdym miejscu, również na krótszej ścianie łazienki, albo umieszczając ją tuż obok innego elementu wyposażenia.

Wanna wolnostojąca

Alternatywą dla wszystkich tych rozwiązań jest zakup wanny wolnostojącej. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach asymetrycznych o większych rozmiarach, w których zajmie środkową część, umożliwiając dostanie się do niej z każdej strony. W ten sposób będzie niezwykle wygodna, a całemu pomieszczeniu nada charakteru prawdziwego, domowego spa.

Jednocześnie, wanna wolnostojąca nie wymaga dopasowania jej do kształtu łazienki i ułatwia rozmieszczenie pozostałych elementów. Pozostawiając dla nich dużą ilość miejsca pod ścianami i w rogach, sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne. Co więcej, jej nietypowy design i elegancja dodają czaru łazience i tworzą w niej niezwykły klimat.

Przykłady ciekawych wanien wolnostojących o różnych kształtach można znaleźć na stronie marki Bravat, gdzie serdecznie zapraszamy. Na pewno znajdziesz tam coś pasującego do twojej asymetrycznej łazienki.