64. warszawska edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Pierwsza po wakacjach, największa i najważniejsza impreza targowa dedykowana szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości odbędzie się w dniach 8 i 9 września na warszawskim Torwarze. Swoje oferty przedstawi ponad 120 wystawców: deweloperów, banków i pośredników kredytowych.

Promocje, premiery, wyjątkowe oferty i rabaty oraz… blisko 5 tys. mieszkań w Warszawie, z czego prawie połowa z rynku pierwotnego, w tym bogata propozycja mieszkań na wynajem. Ofercie wystawców towarzyszyć będzie szereg wydarzeń programowych pomagających w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków.

Na targach oferta mieszkań będzie pokaźna i różnorodna, obfitująca w nowe inwestycje mieszkaniowe, w których można bez ograniczeń wybrać optymalnie zaprojektowane i najlepiej położone mieszkanie i takie, w których pozostały ostatnie lokale wystawiane na sprzedaż teraz w okazyjnej cenie. Tym razem na targowych gości czekać będzie blisko 120 wystawców, a wśród nich m.in.: APM Development, Arche, Atal, Dom Development, LC Corp, Mak Dom, Marvipol, Port Praski, Radius Projekt, Robyg, Victoria Dom, Yareal Polska czy Yuniversal Podlaski.

Deweloperzy przedstawią nowe inwestycje, w których dominują mieszkania 2- i 3-pokojowe, do 55 m2, na które jest największe zapotrzebowanie. Dużą popularnością cieszą się lokale posiadające osobną kuchnię – przy czym wiele z targowych mieszkań jest tak zaprojektowanych, że można je swobodnie przebudować uzyskując kosztem kuchni dodatkowy pokój z aneksem. Nie zabraknie w targowej ofercie także mieszkań małych - na wynajem.

Na zlecenie Murator EXPO, organizatora Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, Instytut Badań Pollster przeprowadził badanie postaw mieszkańców Warszawy, Trójmiasta i Poznania wobec rynku mieszkaniowego.Głównym powodem chęci zakupu mieszkania jest kwestia tzw. usamodzielnienia się („to będzie pierwsze własne mieszkanie”). W standardzie lokalowym najczęściej wymieniane są: kuchnia z oknem
i odpowiedni dostęp do światła dziennego, duże okna w pokojach, posiadanie balkonu/tarasu, kształt pomieszczeń łatwy do umeblowania, posiadanie piwnicy oraz połączenie łazienki z WC.

Bogatej ofercie rynku pierwotnego towarzyszyć będzie Centrum Rynku Wtórnego. Blisko 20 agencji nieruchomości z Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami wystawi na sprzedaż mieszkania, domy, działki budowlane, apartamenty i rezydencje, lokale usługowe oraz nieruchomości inwestycyjne z całej Warszawy i okolic. Skupieni w Centrum partnerzy i doradcy pomagać będą zarówno w zakupie, jak i w sprzedaży, najmie, wynajmie lub zamianie każdego typu nieruchomości. Ponadto można będzie zgłosić do sprzedaży swoje M
w licencjonowanych agencjach rynku nieruchomości obecnych na Targach z gwarancją publikacji oferty na większości portali internetowych oraz
w systemach MLS.

Publiczna debata: czy kupowanie mieszkania w budowie jest bezpieczne?

Od ponad 6 lat klientów firm deweloperskich chroni ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana powszechnie ustawą deweloperską. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uważa jednak, że finansujący budowę nowych mieszkań wciąż sporo ryzykują. UOKiK przygotował więc projekt nowelizacji ustawy deweloperskiej, w którym proponuje m.in. dodatkowe zabezpieczenie wpłat na poczet budowy mieszkania. W czasie debaty podsumowane zostaną efekty 6 lat działania ustawy deweloperskiej. Jak zmieniła ona rynek mieszkaniowy? Jak oceniają tę ustawę deweloperzy i ich klienci, a także eksperci? Które rozwiązania wymagają poprawienia? Co proponuje UOKiK
w projekcie nowelizacji? Które propozycje Urzędu budzą kontrowersje i dlaczego?

Dyskusja na ten temat, którą poprowadzi Marek Wielgo, redaktor naczelny serwisu Muratorplus.pl, odbędzie się 8 września (sobota) w godzinach 12.00-13.30 na warszawskim Torwarze. W debacie wezmą udział: Izabela Szewczyk-Krzyżanowska, dyrektor Departamentu Ochrony Interesów Konsumentów w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów; Konrad Płochocki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD); Katarzyna Kuniewicz, szefowa Działu Badań i Analiz Rynku w firmie doradczej REAS.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady

W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z wielu dziedzin, szczególnej uwadze polecane są:praktyczne porady przy ubieganiu się  o kredyt czy omówienie poszczególnych etapów analizy wniosku w bankach. Przedstawione zostaną także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rozliczenia podatkowe przy zakupie i sprzedaży nieruchomości.Zainteresowani poznają podstawy funkcjonowania Wspólnoty Mieszkaniowej, a także istotę prawa i projektowane zmiany w użytkowaniu wieczystym.W czasie warsztatów styliści podsuną ładne i ekonomiczne rozwiązania aranżacji wnętrz.Dyżurujący architekci pomogą w uzyskaniu pozwolenia na przebudowę budynku lub lokalu. Oferować będą wsparcie w czytaniu kart katalogowych oraz przy wyborze najlepszego mieszkania, jak również kompleksowe projekty aranżacji z uwzględnieniem ingerencji w konstrukcję oraz w instalacje wewnętrzne. Udzielą wszelkich informacji dotyczących możliwości wprowadzania zmian lokatorskich.

W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można będzie uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

WSTĘP NA TARGI

8 i 9 września (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00–17.00

Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Wszyscy odwiedzający targi otrzymają czasopisma o tematyce wnętrzarskiej oraz mapy inwestycji mieszkaniowych, ekskluzywny katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku.