Modern Tower - modernistyczny projekt z widokiem na Zatokę Gdańską

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczyna sprzedaż gdyńskiej inwestycji Modern Tower zlokalizowanej przy ul. Kazimierza Górskiego. Projekt składa się z dwóch części - mieszkalnej ze 142 lokalami oraz aparthotelowej ze 135 apartamentami. Dodatkowo na parterze budynku znajdzie się 14 lokali usługowych.

Szesnastopiętrowy budynek wzniesie się ponad miastem, a z ostatnich pięter rozpościerał się będzie widok na Zatokę Gdańską. Cena za mkw. w części mieszkalnej zaczyna się od 10 100 złotych brutto w stanie deweloperskim, a w części aparthotelowej od 9 900 złotych brutto z wykończeniem pod klucz i wyposażoną kuchnią.

Kompleks Modern Tower tworzy szesnastopiętrowy budynek, w którym zaprojektowano prestiżowe apartamenty mieszkaniowe oraz aparthotel. Piętra od 1 do 7 zostały przeznaczone na część aparthotelową – powstanie w niej 135 apartamentów o metrażu od 31,97 do 79,02 mkw. i rozkładzie od 1 do 3 pokoi, które pozwolą inwestorom stworzyć atrakcyjną i dochodową ofertę wynajmu lokali. Istnieje możliwość zakupu nieruchomości na firmę z odliczeniem VAT. Część mieszkalna obejmie piętra od 8 do 16, gdzie powstaną 142 przestronne i ergonomiczne apartamentyo powierzchni od 34,71 do 121,85 mkw. i rozkładach od 1 do 4 pokoi. Doskonałym uzupełnieniem przestrzeni lokali będą przestronne balkony oraz tarasy, z których roztaczać się będzie widok na panoramę miasta oraz Zatokę Gdańską.Na terenie kompleksu powstanie także 14 lokali usługowych i 30 miejsc postojowych dla ich klientów.

Modern Tower to nowoczesna inwestycja, która wpisuje się w tradycję gdyńskiego modernizmu. Budynek z apartamentami oraz mieszkaniami o wysokim standardzie i z widokiem na morze został zaprojektowany z myślą o osobach, które miejski styl życia cenią na równi z bliskością natury. W związku z tym spodziewamy się, że wprowadzone właśnie do sprzedaży lokale szybko znajdą swoich nabywców.To czwarta trójmiejska inwestycja ATAL, w planach mamy jednak dalszy rozwój w trójmiejskiej aglomeracji i kolejne projekty z różnych segmentów rynku deweloperskiego

–mówi ZbigniewJuroszek, prezes ATAL.

Na parterze budynku zaprojektowano lobby z recepcją i lokale usługowe, w tym klub fitness z siłownią do dyspozycji mieszkańców i gości aparthotelu. Na dachu znajdzie się ogólnodostępny taras z widokiem na panoramę Zatoki Gdańskiej. W budynku powstanie również podziemny garaż z 216 pojedynczymi miejscami postojowymi i 2 rodzinnymi miejscami garażowymi.Klienci będą mogli również nabyć 8 komórek lokatorskich, 6 pomieszczeń na rzadziej używane przedmioty oraz 26 pomieszczeń do przechowywania rowerów.Cichobieżne windy, szerokie ciągi piesze oraz estetycznie wykończone części wspólne dodatkowo sprawią, że codzienne funkcjonowanie będzie niezwykle wygodne dla mieszkańców. Nabywcy będą mieli możliwość przekazania opieki nad apartamentami operatorowi, który zadba o efektywne zarządzanie najmem krótko i średnioterminowym, co przełoży się na maksymalizację stopy zwrotu z inwestycji.

Wizualizacja inwestycji Modern TowerWizualizacja inwestycji Modern Tower materiały prasowe / ATAL S.A.

Położenie Modern Towernie opodal wybrzeża, w otoczeniu Lasów Witomińskich i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego łączy w sobie wygodę mieszkania w niewielkiej odległości od centrum miasta z bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych.Lokalizacja inwestycji umożliwi swobodne korzystanie z wszelkich uroków nadmorskiego miasta oraz bogatej oferty kulturalnej i naukowej całej aglomeracji. Można stąd szybko dotrzeć do pobliskich centrów biznesowych lub do innych dzielnic Gdyni i całego Trójmiasta– zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską z pobliskiego przystanku autobusowego oraz stacji SKM i PKM. Lokalizacja inwestycji przy Drodze Gdyńskiej gwarantuje doskonałe połączenie komunikacyjne do Sopotu i Gdańska oraz na obwodnicę Trójmiasta.W pobliżu znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe Riviera oraz funkcjonują liczne sklepy, punkty usługowe, ośrodki zdrowia oraz szkoły i przedszkola.

Na trójmiejskie portfolio ATAL – poza Modern Tower – składa się również prestiżowa inwestycja ATAL Baltica Towers powstająca w Gdańsku, przy Alei Gen. Hallera, zaledwie 800 metrów od Zatoki Gdańskiej. Projekt składa się z dwóch budynków – mieszkalnego oraz aparthotelu. W bliskim otoczeniu Zatoki Gdańskiej, na gdańskiej Letnicy powstaje osiedle mieszkaniowe Przystań Letnica. W sprzedaży są również ostatnie mieszkania w zlokalizowanej w centrum Gdańska inwestycji Nowa Grobla Apartamenty.

Planowany termin oddania inwestycji Modern Tower do użytkowania to IV kwartał 2021. Za projekt osiedla odpowiada biuro projektowe HRA Architekci.