Murapolu inwestycje zagraniczne - jeden z czołowych polskich deweloperów buduje za granicą

Jeden z największych polskich deweloperów ogłosił budowę inwestycji zagranicą. To dopiero początek wielu jego planów związanych z zagranicznymi rynkami. Czy to początek ucieczki z polskiego rynku?

Ceny nieruchomości w Polsce nadal rosną, obecnie wzrost jest wyliczany na około 7 procent w skali roku i choć wydaje się to dużo, dużo gorzej jest na zachodzie Europy. 

Murapol inwestuje w Edynburgu

Grupa Murapol otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę inwestycji przy London Road w Edynburgu, w ramach której powstanie 5-kondygnacyjny budynek z 30 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 2,1 tys. mkw.

To nie koniec inwestycji Murapolu w tym mieście. Toczą się bardzo zaawansowane prace nad działką przy Ferry Road. Ta inwestycja posiada pozwolenie na budowę obejmujące część zamierzenia inwestycyjnego Grupy. A deweloper pracuje nad uregulowaniem formalności dotyczących pozostałej części zaplanowanego projektu.

Murapol inwestuje w Niemczech

Wielka Brytania to nie jedyny kierunek rozwoju firmy. Grupa Murapol posiada już pozwolenie na budowę inwestycji przy Am Luckefeld w Berlinie, a w chwili obecnej opracowuje jej projekty wykonawcze.

To nie koniec! Na zaawansowanym etapie w regulowaniu formalności administracyjnych jest druga niemiecka inwestycja. Tym razem posiadłość ma powstać w Zossen.

O wyjściu z działalnością poza granice Polski zadecydowaliśmy w 2016 roku, a zachęciła nas do tego bardzo dobra koniunktura na rynkach mieszkaniowych Niemiec i Szkocji. Jednakże do aktywności zagranicznej podchodzimy rozważnie, a projekty, nad którymi obecnie pracujemy mają charakter pilotażowy.

- mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.

Źródło: Murapol / Materiały prasowe