Nowy Brynów - nowoczesny projekt w zielonym zakątku Katowic

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczyna sprzedaż pierwszej części swojego kolejnego katowickiego projektu - Nowy Brynów. Inwestycja powstaje w południowo-zachodniej części miasta przy ul. Rzepakowej, nieopodal Katowickiego Parku Leśnego. Do oferty trafiło właśnie 350 mieszkań oraz 10 lokali usługowych. Ceny za mkw. zaczynają się od 5 300 złotych brutto.

W siedmiopiętrowym budynku, który stanowi pierwszy etap inwestycji Nowy Brynów, powstanie 350 mieszkań o powierzchniach od 32 do 115 mkw. 

Mieszkania w Katowicach

Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, przestronny taras lub prywatny ogródek. Ponadto zaprojektowano 198 komórek lokatorskich oraz 233 miejsca postojowe w garażu podziemnym i 117 naziemnych miejsc parkingowych. Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych o powierzchniach od 48 do 116 mkw.

Katowice stanowią dla nas istotny rynek – w 2017 roku w stolicy Górnego Śląska sprzedaliśmy 298 mieszkań. W związku z tym postanowiliśmy wzbogacić naszą ofertę o kolejny projekt mieszkaniowy. Inwestycja Nowy Brynów to nowa jakość na mapie Katowic. Bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych oraz dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej sprawiają, że osiedle wpasowuje się w zróżnicowane potrzeby mieszkańców. 

– mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL.

Inwestycja charakteryzuje się nowoczesnym stylem. Minimalistyczna architektura, proste bryły i stonowana kolorystyka podkreślą elegancki charakter i sprawią, że budynek idealnie wkomponuje się w otoczenie. Nowy Brynów zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżna winda zapewnią sprawne przemieszczanie wewnątrz osiedla. Na komfort wszystkich mieszkańców wpłyną otaczające budynek chodniki, ławeczki oraz trawniki.

Nowy Brynów

Dzielnica Brynów jest dobrze zagospodarowana – znajdują się tu tereny rekreacyjne, obiekty handlowe i gastronomiczne. Na mieszkańców czekają okoliczne parki: rozległy Katowicki Park Leśny – miejsce z licznymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi oraz z wieloma atrakcjami dla najmłodszych – i położony nieco dalej Park Kościuszki, zaliczany do największych terenów parkowych w mieście. Jednocześnie liczne sklepy i punkty usługowe w sąsiedztwie osiedla pozwolą na szybkie i łatwe załatwienie codziennych spraw. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek edukacyjnych.

Wizualizacja inwestycji 'Nowy Brynów'Wizualizacja inwestycji 'Nowy Brynów' materiały prasowe / ATAL S.A.

Nowy Brynów powstaje w spokojnej okolicy. Jednocześnie atutem lokalizacji jest stale rozbudowywana infrastruktura komunikacyjna. W bliskim sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP Ligota. Zmotoryzowani mieszkańcy docenią z pewnością możliwość szybkiego dotarcia do drogi 86 oraz na autostradę A4, co ułatwia wyjazd poza miasto. Nieopodal inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy Brynów Centrum, który umożliwi bezpośredni dojazd do centrum miasta.

Inwestycja mieszkaniowa

Planowany termin oddania do użytkowania I etapu inwestycji Nowy Brynów to I kwartał 2020 r. Za projekt osiedla odpowiada Wojciech Wojciechowski.

Wizualizacja inwestycji 'Nowy Brynów'Wizualizacja inwestycji 'Nowy Brynów' materiały prasowe / ATAL S.A.

Nowy Brynów to nie jedyna propozycja ATAL w Katowicach. Deweloper oferuje również mieszkania w wieloetapowym projekcie ATAL Francuska Park. Jest to nowoczesny kompleks usytuowany w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego.

Źródło: nowybrynow.pl