Znamy datę otwarcia inwestycji Centrum Marszałkowska

6 czerwca odbędzie się otwarcie sklepu Sezam i Pasażu Rowickiego w ramach inwestycji Centrum Marszałkowska. Inaugurację części biurowej Centrum Marszałkowska zaplanowano na wczesną jesień.

Inwestorzy – Warszawska Spółdzielnia Spożywców Społem Śródmieście oraz BBI i Development S.A., podali tę informację do publicznej wiadomości podczas trwających właśnie targów nieruchomości MIPIM 2018 w Cannes, największego tego typu wydarzenia w Europie. 

Centrum Marszałkowska

Nowoczesny kompleks handlowo-biurowy zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej na przecięciu dwóch linii metra stworzy nową przestrzeń spotkań, zakupów i umożliwi chwilę wytchnienia w zrewitalizowanym pasażu im. Witolda Rowickiego.

To pierwszy budynek wykorzystujący w pełni potencjał biznesowy, kulturalny, handlowy i transportowy Śródmieścia: zapewnia dogodny dojazd każdym środkiem transportu, kontynuuje highstreet Ściany Wschodniej, a także będzie pierwszym budynkiem biurowo-handlowym w Warszawie z widokiem na długo wyczekiwane siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa.

Sezam w centrum

Dzięki wspólnej inicjatywie wyłącznie polskich firm o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji, do budynku powróci w nowej odsłonie słynny sklep Sezam. Na warszawiaków będzie czekał m.in. odrestaurowany, doskonale znany neon Sezam, a także wejście do sklepu ozdobione oryginalną ceramiką zachowaną z historycznego punktu.

Sezam wróci w nowoczesnej, pięknej odsłonie i z delikatesowym asortymentem. Ale to, co najważniejsze, czyli profesjonalna i pomocna obsługa – pozostanie niezmienne. To ludzie tworzą klimat i sprawiają, że Sezam znowu będzie tak lubianym przez mieszkańców miejscem nie tylko na zakupy, ale i na spotkania. To będzie ważny dzień dla nas i dla warszawiaków. Z niecierpliwością wyczekuję czerwca i serdecznie wszystkich zapraszam!”

– mówi Anna Tylkowska, Prezes Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście.

Wielkie otwarcie

Otwarcie Centrum Marszałkowska nastąpi po 2 latach budowy wykonywanej sprawnie przez generalnego wykonawcę Korporację Budowlaną Doraco. Roboty budowlane były bardzo wymagające z powodu małej działki w ścisłym centrum miasta, a sam budynek częściowo stoi na fundamentach historycznej, przedwojennej siedziby PKO. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem w czerwcu elewacja budynku zostanie pięknie, ale dyskretnie podświetlona, w symboliczny sposób podkreślając wartość Centrum Marszałkowska dla miasta.

Centrum Marszałkowska to nasz duży sukces. Przewidujemy, że w momencie otwarcia części biurowej budynku planowanej na jesień, będzie ona w pełni skomercjalizowana. Nasi najemcy doceniają prestiżową lokalizację, dogodny transport i doskonałą ekspozycję. Ze statystyk wynika, że 30% warszawiaków przynajmniej raz w tygodniu przechodzi lub przejeżdża przy naszej inwestycji. Jesteśmy dumni, że oddajemy taki projekt warszawiakom i Warszawie”

– mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development.

Źródło: Primo Corporate Advisory

Więcej o: