Facebook wynajmuje biura w San Francisco - to największa transakcja na wybrzeżu od lat

Główna siedziba Facebooka mieści się w Menlo Park. Około 56 kilometrów od centrum San Francisco. Niedługo część pracowników mieszkających w Frisco nie będzie musiała dojeżdżać do pracy.

Facebook Inc. jest firmą odpowiedzialną za popularną sieć społecznościową o tej samej nazwie. Główna siedziba mieści w Menlo Park - 56 kilometrów od centrum San Francisco. Wielu pracowników fimry codziennie musi pokonywać ten dystans samochodem, zajmuje im to nawet 2 godziny. Teraz wraz z wynajmem powierzchni biurowej w centrum San Francisco problem powinien się skończyć. 

Nowe biuro Facebooka

Facebook Inc,. posiada 68 biur na całym świecie. Ale to w San Francisco jest wyjątkowe z wielu powodów. Przede wszystkim jest oddalone od głównej siedziby o niecałe 60 kilometrów, co biorąc "światowy" zasięg firmy jest niezwykle małą odległością. Po drugie biuro będzie znajdować się w jednym z najnowocześniejszych biurowców San Francisco - 181 Fremont. 

Widok na Fremont 181 i centrum San FranciscoWidok na Fremont 181 i centrum San Francisco wikia commons

Liczący 70 pięter budynek jest obecnie trzecim najwyższym budynkiem w mieście. Ma zostać ukończony dopiero w 2018 roku. Jego konstrukcja jest wzmocniona aluminiową kratownicą co ma zabezpieczyć budynek przed częstymi wstrząsami sejsmicznymi w tym rejonie. 

Największa transakcja od lat

Firma Facebook Inc. zajmie 33 z 70 pięter budowanego właśnie budynku. To niemal 40 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych od 3 lat w Kalifornii. Jak donosi Business Insider - Facebook Inc. za przestrzeń zapłacił około 80 dolarów za stopę kwadratową, co daje wynik niemal 35 milionów dolarów. 

W San Francisco będą się znajdować ludzie zatrudnieni bezpośrednio w Facebook oraz Instagramie. 

 Źródło: BusinnesInsidec.com

Więcej o: