Przez Donalda Trumpa i lato pełne huraganów wzrosła sprzedaż bunkrów i schronów w USA

Dla wielu ludzi ostatnie huragany oraz konflikt prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei nie są powodem do radości. Ale jest wyjątek. To producenci schronów. Oni liczą zyski jakich nie mieli od dawna!

Bill Gates posiada schrony przeciwatomowe w każdej swojej rezydencji. Są zakopane głęboko pod ziemią i czekają na odpowiedni moment by ich użyć. Mowa o schronach, które można kupić i zakopać w dowolnym miejscu. Ostatnie wydarzenia na świecie powodują w amerykanach wielkie obawy. I własnie dlatego producenci gotowych schronów mają co robić!

Rośnie ilość sprzedanych schronów

Gary Lynch - główny menadżer Rising S Company - w 2015 roku mówił telewizji CNN, że wraz z wyborem prezydenta Donalda Trumpa sprzedaż gotowych schronów wzrosła o 700%! W 2016 roku wzrost był niższy, ale nadal wynosił ponad 300%. Dane za 2017 rok jeszcze nie są podane, ale śledząc informacje producentów jest tylko lepiej!

Bunkier na koniec świata

Choć głównym przeznaczeniem bunkrów budowanych przez amerykańskie firmy jest możliwość przetrwania ewentualnego końca świata, to można wykorzystać je na parę innych sposób. Udowodniły to ostatnio siły natury pustosząc rejony Florydy i wysp na oceanie Atlantyckim. Bunkier jest idealnym miejscem schronienia w czasie nadchodzącego kataklizmu w postaci huraganów. Niektórzy amerykanie posiadający takie schrony udostępniają je na platformie AirBNB, by móc na nich zarabiać.

Ile kosztuje bunkier

Myli się ten kto myśli, że bunkier to jedynie rozwiązanie przeznaczone dla multimilionerów. Ceny za gotowy bunkier wahają się od 10 do 200 tysięcy dolarów. Mowa o standardowych produktach budowanych seryjnie. Instalacje budowane w opuszczonych schronach wojskowych mogą kosztować nawet dziesiątki milionów dolarów. Więcej o ekskluzywnych schronach pisaliśmy już tutaj.

Wizualizacja wnętrza schronu firmy RSC SheltersWizualizacja wnętrza schronu firmy RSC Shelters materiały promocyjne / supertornadosherlters.com

Gotowe schrony można nabyć w różnych wariantach i modelach. Od podstawowych gdzie mieści się jedynie łóżko i sanitariat po prawdziwe enklawy na dzień sądu gdzie można znaleźć ogród warzywny, komorę dekompresyjną czy system oczyszczania powietrza i odzyskiwania wody. Wszystko zależy od zasobności portfela. Wybrany model firmy dowożą na miejsce przeznaczenia i zakopują.

Na obecny popyt na schrony wpływa wiele czynników. Przede wszystkim duże niepokoje społeczne związane z konfliktem USA z Koreą, która deklaruje, że niedługo będzie w stanie uderzyć w kraj przy pomocy miniaturowych głowic nuklearnych. Nie bez znaczenia są też ostatnie katastrofy klimatyczne. 

Jak mówi stare porzekadło producentów schronów "zawsze jest dobry czas na kupno bunkra".