Aleja Pokoju 83 - nowoczesne osiedle o eleganckim charakterze

ATAL, ogólnopolski deweloper, wprowadził do sprzedaży kolejną inwestycję w Krakowie. Aleja Pokoju 83 to nowoczesne osiedle o eleganckim charakterze, w którym powstaną 202 mieszkania oraz 10 lokali usługowych. Doskonałe położenie projektu - przy jednej z głównych arterii stolicy Małopolski - zapewnia sprawną komunikację z całą aglomeracją.

W ramach Alei Pokoju 83 zaplanowano 4 pięciopiętrowe budynki. Powstaną w nich łącznie 202 mieszkania o szerokiej gamie metraży – od 36,48 do 89,81 mkw. – oraz układach od jednego do czterech pokoi. Na osiedlu zaprojektowano łącznie 272 miejsca parkingowe, w tym 263 w garażu podziemnym oraz 9 zewnętrznych. Dla wygody mieszkańców przewidziano również 166 komórek lokatorskich oraz pomieszczenia ogólnego dostępu – wózkownie i rowerownie. Budynki będą też wyposażone w cichobieżne windy.

Kraków pozostaje naszym najważniejszym rynkiem. Obecnie działamy już w siedmiu największych aglomeracjach w Polsce, ale to tutaj sprzedajemy najwięcej mieszkań. Bardzo dobrze znamy potrzeby klientów z Małopolski, dlatego od stycznia do sierpnia br. zakontraktowaliśmy tu aż 473 lokale, co stanowi ponad 25% wyniku ogólnokrajowego – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Osiedle Aleja Pokoju 83 to projekt, który połączy w sobie atrakcyjną lokalizację, wysoki standard wykończenia oraz zróżnicowaną ofertę mieszkaniową. Zabudowa będzie charakteryzować się prostymi bryłami i elewacjami utrzymanymi w bieli, szarościach oraz ciepłych odcieniach brązu. Przestronne balkony, loggie oraz duże przeszklenia nadadzą bryłom budynków nowoczesnego i eleganckiego charakteru. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy cenią design i funkcjonalność, ujęte w ponadczasową architektoniczną formę.

Inwestycja Atal - Aleja PokojuInwestycja Atal - Aleja Pokoju materiały prasowe / ATAL S.A.

Aleja Pokoju to jedna z głównych arterii Krakowa, zapewniająca sprawny dojazd do centrum oraz poza miasto. Przyszli mieszkańcy osiedla będą zatem mogli dojechać samochodem do dworca PKP, PKS i Galerii Krakowskiej w kilkanaście minut, niewiele dłużej zajmie podróż komunikacją miejską. Usytuowanie inwestycji przy Alei Pokoju 83 zapewni przyszłym mieszkańcom także możliwość odpoczynku w jednym z pobliskich parków. Okolica otoczona jest zielenią, terenami rekreacyjnymi i wypoczynkowymi. Zaledwie 300 metrów dzieli inwestycję od Parku AWF oraz od samej uczelni, a tylko kilometr od jednego z najpiękniejszych i największych parków w Krakowie – Parku Lotników. W jego obrębie funkcjonuje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi: place zabaw, boiska do gry, ścieżka rowerowa i biegowa oraz niezwykle ciekawy Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Tuż obok znajduje się hala widowiskowa Tauron Arena, w której odbywają się koncerty, pokazy filmowe, występy sportowe i wiele innych wydarzeń. Na zakupy można wybrać się spacerem do pobliskiego centrum handlowego. W pobliżu osiedla usytuowane są też inne, mniejsze sklepy, stacje benzynowe oraz placówki usługowe, handlowe i edukacyjne.

Na krakowskie portfolio ATAL – poza Aleją Pokoju 83 – składa się szereg inwestycji. Trwa sprzedaż mieszkań w apartamentowcach powstających przy ul. Przybyszewskiego 64 i Zbożowej 2A. Na Grzegórzkach wznosi się nowoczesne osiedle Bajeczna Apartamenty. Osoby chcące zakupić lokal w centrum Krakowa zainteresują się również ofertą prestiżowego projektu ATAL Residence Zabłocie I i II. W Podgórzu powstają dwie fazy Wielicka Garden, natomiast nieopodal zalewu Bagry w sprzedaży jest wieloetapowe Bagry Park.

Planowany termin oddania do użytkowania inwestycji Aleja Pokoju 83 to IV kwartał 2019 roku. Za projekt inwestycji odpowiedzialne jest biuro projektowe Ar- De Studio Adam Kozik.