Konkurs architektoniczny na modelowe osiedle w programie Mieszkanie Plus rozwiązany

Dwie równorzędne pierwsze nagrody otrzymają pracownie AMC - Andrzej Chołdzyński i 22Architekci natomiast trzecia nagroda trafi do pracowni Grupa 5 Architekci.

Rozstrzygnięto konkurs na modelowe osiedle mieszkaniowe Nowe Jeziorki na warszawskim Ursynowie. Domy powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej Warszawa-Jeziorki.

Modelowe osiedle

Gratulując nagrodzonym wiceminister Artur Soboń podkreślił, że program Mieszkanie Plus zaspokaja trzy potrzeby: dostarcza mieszkań, są to mieszkania dostępne a jednocześnie będzie to architektura wysokiej jakości.

Chcemy, żeby wybór projektów odbywał się w drodze konkursów architektonicznych. Mieszkania mają być dostępne cenowo, dlatego tak ważna jest wysoka jakość założeń urbanistycznych.

– mówił wiceminister Artur Soboń. 

3 tysiące mieszkań na Ursynowie

Na warszawskim Ursynowie przy ul. Karczunkowskiej ma powstać około 3 tys. mieszkań. Koncepcję modelowego osiedla mieszkaniowego Nowe Jeziorki wybrano w konkursie urbanistyczno-architektonicznym, który rozstrzygnięto 12 marca 2018 r. w Warszawie w siedzibie BGKN. Wiceprezes BGKN Grzegorz Muszyński, który uczestniczył w pracach jury konkursowego mówił, że wybór najlepszego projektu był trudny.

Zdecydowaliśmy o przyznaniu dwóch równorzędnych pierwszych nagród, bo prace były na bardzo wysokim poziomie. W tym konkursie musieliśmy zdecydować, że będziemy korzystać z obu zwycięskich propozycji.

– mówił Grzegorz Muszyński.

Żródło: miir.gov.pl

Więcej o: