W ciągu półtora roku ma się rozpocząć budowa 10 tysięcy nowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus

Kolejne gminy podpisują listy intencyjne i przekazują grunty pod program Mieszkanie Plus, jednak nowych lokali nadal nie oddano do użytkowania. Ma się to zmienić w ciągu najbliższych trzech lat.

W ciągu najbliższych 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Taką decyzję podjęła Rada Mieszkalnictwa. Drugiemu posiedzeniu rady przewodniczył premier - Mateusz Morawiecki. 

10 tysięcy nowych mieszkań

Poza zaplanowaniem rozpoczęcia budowy wspomnianych lokali, podczas posiedzenia omówiono kwestie związane z rewitalizacją zdegradowanych obszarów miejskich, wprowadzeniem standardów technicznych i mieszkaniowych. Rada uzgodniła, że podjęte zostaną także prace legislacyjne, pozwalające usunąć bariery inwestycyjne.

Głos zabrał również premier. 

Dotychczasowe rządowe programy mieszkaniowe, takie jak Rodzina na Swoim, czy Mieszkanie dla Młodych trafiały do ludzi lepiej sytuowanych (...) program Mieszkanie Plus przeznaczony jest dla wszystkich Polaków, którzy będą mogli wynająć mieszkanie z dojściem do własności lub tylko je wynająć.

- powiedział w czasie posiedzenia premier Mateusz Morawiecki. 

Kropla w morzu potrzeb

Każde nowe mieszkanie należy przyjąć z otwartymi ramionami! Ale zapowiedź budowy dodatkowych 10 tysięcy mieszkań nie rozwiąże niedoboru lokali w Polsce. To dosłownie 1/20 wszystkich budowanych w tym roku mieszkań. Według danych GUS w tym roku na rynek ma trafić ponad 200 tysięcy nowych lokali. 

Źródło: premier.gov.pl

Więcej o: