Polskie Koleje Państwowe przekazały kolejne grunty pod zabudowę lokali programu Mieszkanie Plus

108 działek przekazały Polskie Koleje Państwowe dla Krajowego Zasobu Nieruchomościowego. To drugi raz, gdy PKP ofiarowało do KZN działki. Łącznie spółka przekazała już 238 działek.

Nieruchomości przekazywane sukcesywnie przez spółkę PKP są zlokalizowane głównie w miastach powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Działki znajdują się również w największych miastach kraju takich jak Kraków, Gdańsk czy Szczecin. 

Kolejne przekazane działki 

Do tej pory Polskie Koleje Państwowe przekazały działki za łączną kwotę 1,3 miliarda złotych. Na ich terenie mają powstać mają powstać mieszkanie na wynajem w programie Mieszkanie Plus

Jestem dumny, że jako PKP SA bierzemy udział w Programie Mieszkanie Plus. To już druga transza z przekazanych przez nas wykazów nieruchomości. Wśród niej znajdują się lokalizacje w zarówno średnich, jak i bardzo dużych polskich miastach na terenie całego kraju. Wierzymy, że już wkrótce tereny należące do naszej spółki będą wykorzystane na ważny cel społeczny, jakim jest realizacja tego programu.

- mówił w czasie przekazania prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Mieszkanie Plus

Nad programem Mieszkanie Plus czuwają dwa główne organy. Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, który zajmuje się finansowaniem i obsługą lokali na wynajem. Natomiast Krajowy Rejestr Nieruchomości organizuje przekazanie gruntów pod budowę.

Poczta Polska dołączyła do spółek, która przekazała cześć ze swoich wolnych gruntów pod program budowy tanich mieszkań pod wynajem. Do puli KRN trafiło kolejnych pięć działek znajdujące się w Warszawie (dwie), Wrocławiu, Rybniku i Grudziądzu. 

Źródło: mib.gov.pl