Ile musisz zapłacić by zamieszkać jak swój ulubiony bohater książki bądź filmu

Zastanawialiście się kiedyś, ile musielibyście zapłacić by zamieszkać w domu takim samym jak Wasz ulubiony bohater z książki bądź filmu? Czy byłoby Was stać? Oto rozwiązanie zagadki.

Niektóre z podanych domów istnieją naprawdę. Inne są wycenione jedynie na podstawie wyliczeń hipotetycznych. Wszystkie są znane z wielkich dzieł literackich, oryginalnych filmów bądź popularnych seriali. 

1) Privet Drive 4 (Anglia)- Harry Potter (książki oraz filmy)

Każdy fan książek o młodym czarodzieju zna ten adres. Private Drive 4 w Little Whinging na południowy zachód od Londynu. Możecie teraz w nim zamieszkać.

Dom Harrego Pottera wystawiony na sprzedażDom Harrego Pottera wystawiony na sprzedaż zdjęcie ofertowe / wikia commons, chancellors.co.uk

To dom gdzie kręcono ujęcia na potrzeby filmów o młodym czarodzieju. Nieruchomość tak naprawdę znajduje się w innym miejscu, a mianowicie przy ulicy 12 Picket Post Close w Martins Heron, Brackneil w hrabstwie Berkshire. Jakieś 60 kilometrów od Londynu. 

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Cena: 475 tysięcy funtów (około 2,2 miliona złotych)

2) Greenbow, Alabama (USA) - Forrest Gump (film)

Dom rodzinny Forresta Gumpa. Bohatera książki Winstona Grooma oraz filmu pod tym samym tytułem. W tę rolę wcielił się brawurowo Tom Hanks. Dom zbudowany jeszcze w czasach wojny secesyjnej. W filmie ukazany jako pensjonat prowadzony przez jego matkę.

Elegancki dom zbudowany w stylu kolonialnym i tak naprawdę istniał jedynie na planie filmowym. Został w całości zbudowany na potrzeby filmu. Konstrukcja nie znajdowała się w Alabamie. Oba domy potrzebne do nakręcenia ujęć (dom Forresta oraz jego wielkiej miłości Jenny) zostały wybudowane na niedaleko miasta Varnville w Karolinie Południowej. 

Cena: 400 tysięcy dolarów (1,3 miliona złotych)

3) Cable Corals, Miami, Floryda (USA) - Człowiek z Blizną (film)

Piękna posiadłość należąca do gangstera Antonio Montany znanego z filmu "Człowiek z blizną" (z ang. Scarface). Posiadłość istnieje naprawdę i jest do kupienia. W 2016 została wystawiona na sprzedaż za 35 milionów dolarów.

Willa znana z filmu 'Człowiek z blizną'Willa znana z filmu 'Człowiek z blizną' zdjęcie ofertowe / zillow.com

Budynek został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Projektantem tej neoklasycystycznej rezydencji był architekt Bertram Goodhue. Posiadłość dopiero niedawno znalazła nabywcę. 

Cena: 12 milionów dolarów (około 40 milionów złotych)

4) 742 Evergreen Teerace, Springfield, USA - Simpsonowie (serial)

Budynek pochodzi z nadawanego od 1989 roku serialu "Simpsonowie". Pod tym fikcyjnym adresem można znaleźć dom należący do Homera i Marge Simpson. W 1997 roku wybudowano pełnowymiarową replikę domu Simpsonów. Budynek znajdował się przy 712 Red Bark Lane w Henderson w Nevadzie. 

Dom SimpsonówDom Simpsonów wikia commons

Dom należy do popularnej w USA i Kanadzie zabudowy znanej jako "tract house". Jest to rodzaj zabudowy mieszkalnej zapoczątkowanej przez słynne "Levittown", o którym pisaliśmy tutaj

Cena: 195 tysięcy dolarów (około 665 tysięcy złotych)

5) 495 Grove Street, Nowy Jork (USA) - Przyjaciele (serial)

Większość fanów serialu, który zdefiniował całe pokolenie millenialsów, wie że wnętrza mieszkań głównych bohaterów to zwykła scenografia. Ale w trakcie serialu był podany adres - 495 Grove Street w Greenwich Village. Niestety, takie ulicy nie ma w tej dzielnicy. Znajduje się ona za to na Brooklynie. 

Z kolei budynek, który można było zobaczyć w ujęciach pokazujące kamienicę bohaterów jest prawdziwy i faktycznie znajduje się w dzielnicy Greenwich. Jego dokładny adres to 90 Bedford Street, Nowy Jork.

Cena: 4 miliony dolarów (około 13,5 miliona złotych)

Źródło: which.co.uk

 

Więcej o: