Unikatowa baszta obronna do kupienia za niewiele ponad p馧 miliona z這tych

Wielka Brytania to niezwyk造 kraj, w kt鏎ym osta這 si wiele zabytkowych nieruchomo軼i. Oto taki przyk豉d. Niezwyk豉 wie瘸 "Folly" to cz窷 kompleksu budynk闚 zwanego Caldwell House.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że budynek zwany pieszczotliwie "Folly" stoi w tym miejscu od wieków. Lecz nie dość, że nie jest taki stary to dodatkowo posiada wszystkie niezbędne media. 

Wieża na wrzosowisku

Budynek wieży powstał w 1234 roku! Wieżą jest pozostałością większego założenia pałacowego. Mniej więcej od XVI wieku, w tym miejscu jest jedynie wieża. Według badaczy w tym miejscu był później ogród, a budynek był położony w jego centrum. 

W 2011 roku w budynek został "zmodernizowany" przez dodanie oficyny. Ta modernizacja była tematem jednego z odcinków programu "The Restoration Man", gdzie wywołał spore kontrowersje związane z przeprowadzeniem nieudolnie restauracji budynku. 

Baszta zwana "Folly"

Pomimo niewysokiej jak na angielskie standardy ceny, nieruchomość nie należy do najprzyjemniejszych. Wcześniejsza restauracja mocno zaburzyły pierwotną elegancję. Ponadto wnętrza zostały zrobione w sposób bardzo ekonomiczny i bez wyczucia miejsca. Jedyne zalety tej transformacji to zainstalowanie mediów takich jak bieżąca woda oraz ogrzewanie i prąd. 

Dom składa się z dwóch pokoi sypialni, łazienki, kuchni oraz nie zagospodarowanej przestrzeni powyżej parteru. Aby zamienić tą posiadłość w pełnoprawny dom, przyszłego gospodarza czeka jeszcze dużo pracy, ale rekompensuje to cena. 

Wieża obronna na tym wrzosowisku należy niegdyś do kompleksu pałacowego Caldwell House.

Źródło: futurepropertyauctions.co.uk

Wi璚ej o: