Najładniejszy widok na całym Manhattanie. Cena - 255 milionów złotych

Ciężko uwierzyć w jego cenę, naprawdę chodzi jedynie o apartament. 550 metrów kwadratowych kosztuje tyle samo co roczny budżet Legii Warszawa. Zobaczcie, jak wygląda apartament za 255 milionów złotych.

Apartamenty położone na Manhattanie często lądują na łamach Domiporta.pl. Zachwycają wystrojem lub należą do osób z filmowych plakatów. Albo kosztują prawdziwą fortunę jak w przypadku tej nieruchomości. 

Apartament za 70 milionów dolarów

Wspomniany lokal znajduje się w budynku One 57 zlokalizowanym na środkowym Manhattanie przy ulicy 157 West 57th. Budynek został zaprojektowany przez zdobywcę nagrody Pritzkera architekta Christiana de Portzamparca. Deweloperem budynku jest Extell Development Company

Budowa trwała od 2009 do 2014 roku, a jej koszt wyniósł ponad miliard dolarów. W nieruchomości poza apartamentami prywatnymi działa również hotel Park Hyatt posiadający 210 pokoi. 

Luksusowy apartament w Nowym Jorku

Lokal został wykończony w 2016 roku. Apartament posiada niemal 600 metrów kwadratowych z panoramicznym widokiem na cały Nowy Jork. Zwłaszcza na ikoniczne budynki takie jak Empire State Building oraz nowo powstający apartamentowiec 432 Park Avenue. 

Budynek One57. Widok z Central ParkuBudynek One57. Widok z Central Parku King of Hearts / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0

Apartament łącznie dysponuje 9 pomieszczeniami. Między innymi jadalnią z kominkiem oraz 4 sypialniami typu master. Z jednej z łazienek rozpościera się widok na trzy strony świata. Nowy właściciel będzie miał do dyspozycji również dwa pokoje kąpielowe oraz saunę i prywatne SPA. We wnętrzu można także znaleźć ceramiczne prace artysty Peter'a Lane'a. 

Cały apartament jest wyposażony w systemy zarządzania światłem, dźwiękiem oraz klimatyzacją.

Źródło: sothebyshomes.com

Więcej o: