Lego House - jedyny taki dom, w którego wnętrzu znajduje się 25 milionów klocków

Czy klocki LEGO mogą być materiałem budowlanym? Niestety nie. Ale 25 milionów klocków znalazło się w jednym budynku kształtem nawiązującym do słynnych zabawek. Oto LEGO House!

Cztery lata zajęła budowa LEGO House - budynku o unikalnym przeznaczeniu. Zlokalizowany w duńskim Billund jest konstrukcją nawiązującą do słynnych klocków. W wielkim otwarciu brała udział duńska para książęca. 

LEGO House

Budynek mieści 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na której znajdują się liczne hale wystawowe, 3 kawiarnie, miejsca przeznaczone do zabawy oraz sale konferencyjne. W całym budynku znajduje się ponad 25 milionów klocków LEGO. To największe tego typu miejsce na świecie.  

To było moje marzenie od wielu lat, by stworzyć miejsce dające najlepsze przeżycie związane z LEGO. Dom, który będzie celebrował kreatywność oraz proces uczenia się poprzez zabawę. 

- mówił Kjeld Kirk Kristiansen, właściciel koncernu LEGO.

W budynku znajdują się dwie powierzchnie wystawiennicze oraz cztery sale zabaw gdzie można rozwijać swoją kreatywność poprzez zabawę klockami. 

Budynek jak klocek

Nieruchomość została zaprojektowana przez studio BIG (Bjarke Ingels Group). LEGO House przypomina kształtem 21 klocków podstawowych ułożonych w niewielką piramidę. Fasada budynku została pokryta materiałem przypominającym ścianę z klocków.

Wnętrza LEGO House - jedna z sal zabaw z wielkim wodospadem klockówWnętrza LEGO House - jedna z sal zabaw z wielkim wodospadem klocków materiały prasowe / LEGO

Twórcy budynku spodziewają się 250 tysięcy gości rokrocznie. Wśród zainteresowanych grup wymieniają rodziny z dziećmi, wycieczki szkolne, pracowników firmy oraz dorosłych fanów LEGO czyli AFOLs (Adult Fans of LEGO). 

Więcej informacji oraz bilety znajdziecie na oficjalnej stronie LEGO House

Więcej o: