Do kupienia dom zmarłej w 2014 legendy Hollywood - Robina Williamsa

Od samobójczej śmierci aktora w 2014 roku minęło 5 lat, w trakcie których w domu mieszkała żona gwiazdora - Susan Schneider. Wdowa postanowiła w końcu sprzedać nieruchomość za ponad siedem milionów dolarów.

Piękny dom znajduje się na sztucznie usypanym wybrzeżu zwanym Paradise Cay w mieście Belvedere w hrabstwie Marin. Rozpościera się z niego widok na zatokę San Francisco.

Rezydencja Robina Williamsa

Posiadłość znajduje się nad brzegiem zatoki San Francisco, która łączy się z Oceanem Spokojnym i umożliwia szybki dojazd do Miasta nad Zatoką. Budynek został wybudowany w 1987 roku, a został kupiony przez aktora w 1997 roku za prawie półtora miliona dolarów. W połowie 2007 roku aktor usiłował sprzedać posiadłość za 4 mln 750 tys. dolarów, ale bez skutku. 

Rezydencja to jednopiętrowy dom w stylu współczesnej architektury śródziemnomorskiej. Ma sześć sypialni oraz siedem łazienek, w tym jedną w wykuszu z panoramicznym widokiem na zatokę. Ponadto, budynek jest wyposażony w elegancki taras, saunę oraz spory basen. Całość zajmuje ponad sześćset metrów kwadratowych.

Dom obecnie jest do kupienia za 7 250 000 dolarów, a za transakcję odpowiada agencja Penny Wright-Mulligan Luxury Real Estate. 

Tragiczna śmierć aktora

Aktor miał w swoim dorobku wiele nagród, w tym Oskara za rolę drugoplanową w filmie "Buntownik z wyboru" w 1997 roku. Otrzymał również trzy nominacje do tej nagrody za występy w filmach "Good Morning, Vietnam" (1987), "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" (1989) i Fisher King (1991). Był znany również ze swoich kreacji w filmach "Pani Doubtfire" (1993), "Jumanji" (1995) oraz "Przebudzenia" (1990). 

Legendarny aktor zmarł 11 sierpnia 2014 roku. Jego ciało zostało znalezione właśnie w domu w Paradise Cay, a policja potwierdziła, że aktor popełnił samobójstwo. 

źródło: zillow.com

Więcej o: