Zaprojektował ją jeden z najsłynniejszych architektów w historii - słynna rezydencja czeka na licytację

Słynna rezydencja została zaprojektowana w 1959 roku przez projektanta i prekursora architektury organicznej - Frank Lloyd Wrighta, który jeszcze za życia stał się legendą. 16 października rusza licytacja, na której będzie można posiadłość kupić.

Nieruchomość położona w amerykańskiej Arizonie nosi nazwę Norman Lykes House bądź - ze względu na swój kształt - Circular Sun House (Okrągły Dom Słońca). Jest to ostatnia rezydencja, jaką jeszcze za życia zaprojektował słynny architekt. 

Zobacz wideo

Willa przyszłości

Podziwiając kształt budynku trudno uwierzyć, że został zaprojektowany w 1959 roku. Rezydencja wspaniale wpisuje się swoją bryłą we wzgórze, na którym została umiejscowiona. Willa w 1994 roku przeszła gruntowny remont. Drugi historyczny właściciel posiadłości zmniejszył liczbę sypialni z pięciu do trzech (powiększając je) oraz przerobił dotychczasowy warsztat na pokój multimedialny. 

Według domu aukcyjnego budynek oferuje ponad 287 m2 powierzchni mieszkalnej, spektakularny widok na miasto i wzgórze, sypialnię typu master oraz basen. Całość jest wykończona w naturalnych materiałach, takich jak ręcznie obrobiony mahoń. 

zdjęcie ofertowe / realestate.ha.com

Dom aukcyjny Heritage rozpocznie licytację nieruchomości 16 października 2019 roku bez ceny wyjściowej. Ostatnia, znana cena za posiadłość wyniosła 2,65 mln dolarów. Biorąc pod uwagę rosnącą cenę nieruchomości w USA, ostateczna cena transakcyjna tym razem może przekroczyć 3 mln dolarów. 

Frank Lloyd Wright

Architekt jest jednym z najsłynniejszych projektantów w historii. Aż 8 budynków zaprojektowanych przez niego trafiło na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. To między innymi "dom nad wodospadem" i muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. 

zdjęcie ofertowe / realestate.ha.com

Według krytyków, czerpał natchnienie z natury, a do swych prac wykorzystywał naturalne materiały budowlane. Wiele jego prac jest wkomponowana w otaczający krajobraz. Zmarł w 1959 roku. Circular Sun House był jego ostatnim projektem rezydencji.

źródło: Heritage Auctions

Więcej o: