Ed Sheeran chce zbudować własny kościół. Ma mieć kształt łodzi

Twórca wielkich muzycznych hitów ostatnich lat oraz jeden z najlepiej zarabiających piosenkarzy na świecie będzie budował swój własny kościół. Na terenie posiadłości Eda Sheerana w hrabstwie Suffolk powstanie "dom modlitw" w kształcie łodzi.

Nie zakończyły się jeszcze wszystkie prace budowlane w "Sheeranville" - prywatnej wiosce piosenkarza, a ten już zgłosił (za pośrednictwem teścia) plan wybudowania kolejnego budynku. Tym razem ma być to kościół, a w zasadzie "dom modlitwy". 

Zobacz wideo

Własny kościół

Plan wzniesienia budynku zgłosił w minioną sobotę w urzędzie miasta teść piosenkarza. Wspomniana "kaplica" ma znajdować się na wschodniej granicy prywatnej wioski piosenkarza, ponieważ - jak czytamy w serwisie metro.co.uk - wschód słońca ma znaczenie zarówno w tradycji Abrahamowej, jak i orientalnej. Brytyjskie media, informując o planach gwiazdora, powołują się na dokumentację koncepcji budowy. 

Zgodnie ze wspomnianą dokumentacją, świątynia będzie oferować rekolekcje i uroczystości "wielofunkcyjne i bezwyznaniowe". Sam zainteresowany twierdzi, że prywatne miejsce kultu ma być przestrzenią "kontemplacji, modlitwy i relaksu" dla ludzi z całego świata.

Dom modlitewny jak Arka Noego

Budynek został zaprojektowany przez studio Donald Insall Associates i przypomina swoją bryłą biblijną łódź. Konstrukcja nie posiada typowych dla budynków sakralnych dzwonnicy bądź iglicy. To nie przypadek. Piosenkarz próbował zdobyć zgodę urzędu, na budowę domu modlitewnego już rok temu, przed swoim ślubem, ale urzędnicy zakwestionowali kształt wieży. Ich zdaniem źle korespondowała ze znajdującym się w pobliżu kościołem Najświętszej Marii Panny w Dennington. 

Kościół Najświętszej Marii Panny w DennigtonKościół Najświętszej Marii Panny w Dennigton CC BY-SA 2.0 wikipedia

Nowy budynek na terenie posiadłości muzyka, byłby "odpowiedzią na ważną potrzebę prywatnego miejsca odosobnienia na kontemplację i modlitwę, na świętowanie kluczowych wydarzeń życiowych i rodzinnych oraz rodzinnych i towarzyskich spotkań, małżeństw, chrzcin itp." - donosi metro.co.uk.