Al Capone pod koniec życia mieszkał na Florydzie - posiadłość słynnego gangstera wystawiona na sprzedaż

Piękna posiadłość w Miami Beach do dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych adresów w Stanach. Gangster kupił posiadłość za 40 tysięcy dolarów - obecnie jest warta dużo więcej!

Al Capone przeniósł się na stałe do posiadłości po zaplanowanej i zrealizowanej, słynnej masakrze Św. Walentego, w której zginęło 7 członków gangu Morana. 

Dom Ala Capone

Słynny gangster kupił dom w 1928 roku za śmieszne z dzisiejszej perspektywy pieniądze - 40 tysięcy dolarów. Drugie tyle zainwestował w remont posiadłości oraz budowę największego w tamtych czasach prywatnego basenu w Miami. 

Posiadłość należała do niego aż do śmierci gangstera w 1947 roku. Dom trafił później w ręce wdowy - Mae Capone. Mieszkała w rezydencji aż do 1952 roku. Ostatnio rezydencja została kupiona w 2014 roku przez jeden z funduszy inwestycyjnych z Miami za 7,98 miliona dolarów. 

Rezydencja na sprzedaż

Była posiadłość Ala Capone znajduje się w Miami Beach na Florydzie (USA). Dokładny adres to 93 Palm Avenue. Dom jest wyposażony w 7 sypialni oraz 7 łazienek znajdujące się na powierzchni ponad 560 metrów kwadratowych. Budynek został wybudowany w 1922 roku i od tego czasu był stale modernizowany. 

Basen na terenie posiadłościBasen na terenie posiadłości zdjęcia ofertowe / Felipe Ariano / zillow.com

Na terenie posiadłości znajduje się duży basen oraz mały domek dla gości (za czasów Ala Capone był to domek dla ochrony). Do działki należy również molo do cumowania łodzi, a z okien części pomieszczeń rozchodzi się widok na zatokę Biscayne. 

Posiadłość Ala Capone jest wystawiona na sprzedaż za 14,9 miliona dolarów, czyli około 50 milionów złotych. 

Źródło: zillow.com

Więcej o: