Zamieszkaj w rezydencji Bernarda Madoffa - oszusta, który zarobił miliardy dolarów

Bernard Madoff odpowiada za jedną z najgłośniejszych afer finansowych ostatnich kilkudziesięciu lat. Stworzył słynną "piramidę finansową Madoffa". Teraz można kupić jedną z jego rezydencji!

Oszust obecnie odbywa karę 150 lat pozbawienia wolności. Został aresztowany 11 grudnia 2008 roku. Po ogłoszeniu wyroku dobytek należący do Madoffa został w całości zlicytowany. Willa w Old Montauk pochodzi właśnie z takiej licytacji. 

Nieruchomości oszusta

Działka pod posiadłość w Old Montauk została zakupiona przez małżeństwo Madoffów w latach 80-tych za śmieszną z dzisiejszej perspektywy kwotę 250 tysięcy dolarów. W 2009 roku dom na aukcji kupiło małżeństwo Roth.  

Dom udało im się kupić za 9,4 miliona dolarów. Budynek w dzisiejszej formie istnieje od 2011 roku. Nieruchomość można kupić za kwotę 21 milionów dolarów czyli około 70 milionów złotych.  

Posiadłość nad oceanem

Położona zaledwie 50 metrów od oceanu willa znajduje się na półhektarowej działce w Montauk (stan Nowy Jork). Zajmuje powierzchnie niemal 280 metrów kwadratowych.

Drzwi wejściowe do posiadłościDrzwi wejściowe do posiadłości zdjęcie ofertowe / zillow.com

Budynek wyposażony jest w trzy luksusowe sypialnie oraz trzy łazienki. Posiada również zadaszony taras oraz basen. Salon jest wyposażony w niemal 10-metrowy kominek. 

Źródło: zillow.com