Kup dom należący do Michała Anioła za 31 milionów złotych - Tak. Tego Michała Anioła

Michał Anioł to autor między innymi fresków w Kaplicy Sykstyńskiej oraz projektant kopuły bazyliki świętego Piotra w Rzymie. Ten wybitny artysta zmarł w 1564 roku, ale jego dom możecie kupić właśnie teraz!

Pochodzący z Włoch artysta zmarł niemal 500 lat temu. Posiadłość, którą kupił jednak stoi w tym samym miejscu. Rezydencja znajdowała się w rękach spadkobierców artysty przez ponad 300 lat. Ród Buonarroti był właścicielem nieruchomości aż do 1867 roku. 

Rezydencja Michała Anioła

Posiadłość należąca do Michała Anioła znajduje się w jednym z najpiękniejszych rejonów Toskanii - Chianti. Obecny właściciel odnowił całą rezydencję i przywrócił jej oryginalny charakter. Renowacja zajęła ostatnie 20 lat, a wśród zachowanych elementów można wyróżnić oryginalne podłogi i belkowanie. 

Posiadłość posiada 10 sypialni i 7 łazienek, ponadto jest otoczona pięknym gajem oliwnym. Do nieruchomości prowadzi droga, wzdłuż której rosną piękne cytrynowce. Posiadłość leży na 2 hektarach ziemi i ma 1000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 

Historia posiadłości

Według oficjalnych dokumentów, Michał Anioł kupił posiadłość od wdowy Simony Guicciardini z rodu Medyceuszy w 1549 roku. Zapłacił za nią 2281 złotych florenów czyli około 280 tysięcy euro.

Obecnie posiadłość można kupić za 7,5 miliona euro, czyli około 31 milionów złotych. 

Źródło: handsomepropertiesinternational.com