Pomaga nawet po śmierci. Dom wakacyjny Rockefellera zlicytowany na cele charytatywne za 19 milionów dolarów

Klan Rockefellerów znany jest z filantropii. W przeprowadzonej w tym roku aukcji, dom wakacyjny zmarłego w zeszłym roku Dawida Rockefellera został sprzedany. Cała suma została przeznaczona na cele charytatywne.

David Rockefeller jest wnukiem najbogatszego człowieka w historii. Jego dziad -  John D. Rockefeller - umierając miał na koncie 660 miliardów dolarów (według przelicznika z 2007 roku). 106 miliardów dolarów należące obecnie do najbogatszego człowieka świata - Jeffa Bezosa - wydają się być śmieszną kwotą. 

Dom wakacyjny Davida Rockefellera

Rezydencja znajdująca się w Mount Desert Island nazywana jest "Ringing Point" i leży w pobliżu parku narodowego Acadia, który powstał dzięki dotacjom rodziny Rockefellerów. 

Cały kompleks jest gęsto zalesiony, a od południowego zachodu jest otoczony skalistym wybrzeżem od długości 800 metrów. Teren, na którym znajduje się rezydencja zajmuje łącznie sześć hektarów. 

Rezydencja "Ringing Point"

Dom został zaprojektowany przez małżonkę Davida Rockefellera - Peggy. Został wybudowany w 1972 roku, budynek ma powierzchnię 470 metrów kwadratowych. Na tą przestrzeń zawiera się 7 sypialni, salon z kominkiem, kuchnia, jadalnia oraz pięć łazienek.

Skaliste wybrzeże na terenie posiadłościSkaliste wybrzeże na terenie posiadłości zdjęcie ofertowe / knowlesco.com

Całości splendoru dodaje duży, granitowy basen zewnętrzny oraz dom dla gości. Posiadłość posiada również ogród różany oraz sad. Na terenie rezydencji znajduje się także dwustanowiskowy garaż. A na klifie, niedaleko skalistego brzegu znajduje się studio, w którym David Rockefeller zbierał myśli oraz tworzył swoją biografię. 

Cele charytatywne

David Rockefeller, tak samo jak jego ojciec i dziad udzielał się charytatywnie. Nie inaczej jest po jego śmierci. Dom został w całości zlicytowany. Cena transakcji wyniosła 19 milionów dolarów czyli około 65 milionów złotych. 

Działka widziana od strony wybrzeżaDziałka widziana od strony wybrzeża zdjęcie ofertowe / knowlesco.com

Za kilka miesięcy dom aukcyjny Christie's przeprowadzi aukcję pozostałych mebli dzieł sztuki słynnego przedsiębiorcy. Wszystkie są obecnie inwentaryzowane oraz wyceniane. 

Źródło: knowlesco.com

Więcej o: