Tak mieszkała Édith Piaf nad Lazurowym Wybrzeżem - posiadłość została wystawiona na sprzedaż

Francuska piosenkarka Édith Piaf kupiła niezwykłą nieruchomość nad Lazurowym Wybrzeżem w latach 50-tych. Żyła w niej do śmierci w 1963 roku. Teraz posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 4,5 miliona euro.

Édith Piaf - wykonawczyni nastrojowych i ponadczasowych utworów takich jak "La vie en rose" czy "Non, je ne regrette rien" oraz posiadaczka charakterystycznego głosu zmarła w 1963 roku na raka w wieku 47 lat. Jej położona nad Lazurowym Wybrzeżem rezydencja jest obecnie do kupienia. 

Rezydencja nad Lazurowym Wybrzeżem

Piosenkarka nabyła nieruchomość krótko po śmierci boksera Marcela Cerdana, z którym miała romans. Piękna wiejska rezydencja znajduje się w gminie Grasse na południu Francji. 

Posiadłość znajduje się dokładnie między dwiema malowniczymi miejscowościami Mougins i Valbonne. Rezydencja jest odnowiona do standardów domu początku XXI wieku. 

Dom Édith Piaf

Rezydencja piosenkarki ma powierzchnię 440 metrów kwadratowych, a znajduje się na 1,6 hektarowej działce. Znajduje się na niej także basen, kort tenisowy oraz lądowisko dla helikoptera. Całość uzupełnia piękny ogród pełen śródziemnomorskich roślin.

 

We wnętrzach największe wrażenie robi niesamowita ściana z kamienia oddzielająca kuchnię od salonu. W poprzek domu ciągną się piękne belki stropowe, a ogromne drzwi otwierające się na ogród dopełniają całość. 

Ta nieruchomość to perfekcyjny dom dla rodziny, idealny do zabaw. (...) To oszałamiająca posiadłość, w której mieszkała jedna z najsłynniejszych francuskich piosenkarek XX wieku. 

- mówi Henry Pryor - przedstawiciel Carlton International, Agencji nieruchomości działającej na Lazurowym Wybrzeżu. 

Źródło: frenchentree.com