Rihanna sprzedaje swój apartament na Manhattanie - decyzję podjęła po podwyżce czynszu

Rihanna - gwiazda muzyki pop. Ośmiokrotna zdobywczyni nagrody Grammy sprzedaje swój apartament położony na Manhattanie. Jednym z powodów może być podwyżka czynszu!

Dokładnie 16 950 000 dolarów musi zapłacić nowy właściciel za apartament należący dotychczas do piosenkarki. Lokal znajduje się na dolnym Manhattanie w Nowym Jorku.

Apartament Rihanny

Rihanna może pochwalić się kilkunastoma nieruchomościami położonymi głównie w Los Angeles. Pierwszym właścicielem nieruchomości był Antoine Verglas. Urodzony w Paryżu fotograf mody, który nabył lokal za 6,1 miliona dolarów w 2005 roku. Fotograf kilkukrotnie próbował sprzedać swoją nieruchomość. Zaczął od zaporowej ceny niemal 19 milionów dolarów, by finalnie sprzedać ją Rihannie za 9,65 miliona dolarów. 

Piosenkarkę do sprzedaży lokalu miała przekonać podwyżka czynszu. Gdy gwiazda z Barbadosu zakupiła lokal, czynsz wynosił "zaledwie" 39 tysięcy dolarów miesięcznie. Obecnie miał on wzrosnąć do 50 tysięcy. 

Penthouse na Manhattanie

Duplex należący do Rihanny znajduje się w kamienicy wybudowanej w 1900 roku. Budynek z początku był drukarnią i zakładem introligatorskim. Dopiero w 2004 został zrewitalizowany do funkcji mieszkalnych jako condo.  

Widok z okien apartamentu RihannyWidok z okien apartamentu Rihanny zdjęcie ofertowe / Zillow.com

Cała powierzchnia apartamentu wynosi 650 metrów kwadratowych. Penthouse zajmuje ostatnie dwa piętra budynku, oferując widok na cały pejzaż Manhattanu. W szczególności na symbol Nowego Jorku - Empire State Building. Apartament posiada 4 sypialnie, 3 łazienki oraz salon z kominkiem. Jego wielkim atutem jest także duży, ponad 200-metrowy taras!

Źródło: variety.com i zillow.com

Więcej o: